Burgas

Objevte s námi to nejkrásnější, co Burgas nabízí.

VÍTEJTE V BURGASU!

Letiště Burgas přivítá návštěvníky, kteří si za svůj cíl dovolené zvolili oblast Slănčev Brjag čili česky Slunečné pobřeží – letovisko bulharské riviéry, které se svými osmi kilometry písečných pláží zve do vyhřátých vod Černého moře. Nabízíme zde pobyty od letoviska Sveti Vlas (na severu) po historické městečko Nessebar (na jihu), turistické středisko Primorsko s plážemi, které jsou nositelem prestižní Modré vlajky za čistotu prostředí, ale i městečko Obzor v údolí řeky Dvojnica, obklopené lesy a nedotčenými horami.

Bulharsko

Burgas – město zahrad, jezer i památek

Město Burgas je druhé největší město na bulharském pobřeží a zároveň i nejdůležitější přístav v celé zemi. Oblast byla v minulosti osídlena thráckými kmeny a ve středověku zde byla postavena malá pevnost s názvem Pirgos. V 17. století se sídlo rozšířilo zhruba do dnešní podoby a bylo přejmenováno na Achelo-Burgas.
Burgas je dnes důležitým obchodním, průmyslovým a kulturním centrem. Nachází se zde mezinárodní letiště, univerzita, významné archeologické muzeum, velké množství kostelů a kulturních památek, například kostel Svatého Cyrila a Metoděje s freskami a dřevěným oltářem nebo pozůstatky římského města Deultum. Tepnou města je bulvár Alexandrovska vedoucí z jižního autobusového nádrží na sever.
Město obklopují čtyři jezera Pomoriysko (nebo Pomorie), Atanasovsko, Mandrensko (Mandra) a Burgasko (Burgas). Jsou známá jako Burgaská jezera. Rozléhají se na 9500 hektarech – tvoří největší mokřinový komplex v Bulharsku a jsou domovem asi 60 % bulharských druhů ptáků. Příjemný odpočinek dále nabízí Nadmorskij park s oázou plnou zeleně, záhonů a fontán, kde je možnost občerstvení v kavárně s nádherným výhledem na moře.

Dnešní Burgas – lákavé pláže a atraktivní hotely

Dobré klimatické podmínky celé této oblasti, nádherné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a blízkost historického Nessebaru lákají k prožití příjemné dovolené. Některé pláže pokrývá černý písek s vysokým obsahem magnetitu. V posledních letech prodělala většina hotelů zásadní modernizaci a v ničem si nezadá s hotely v leckterém vyhlášeném turistickém letovisku ve Středomoří. Atraktivní hotelové komplexy nabízejí širokou nabídku vodních sportů, dětských hřišť a mnoho společenského a kulturního vyžití.

Bulharsko  Bulharsko

Cestovní doklady

Při turistických cestách do Bulharska platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska. Děti mohou cestovat pouze s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Letoviska pro vaši dovolenou v Burgasu

Bulharsko - Burgas

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je jedním z nejoblíbenějších bulharských letovisek. Hotely jsou zde z větší části po zásadní rekonstrukci nebo zcela nové a nabízejí velmi dobrou úroveň služeb i pro ty nejnáročnější klienty. Nachází se zde i aquapark s velkým množstvím vodních atrakcí pro děti i dospělé. 8 km dlouhá a místy až 100 m široká pláž láká k výbornému koupání, navíc se širokým výběrem vodních sportů.
Na Slunečném pobřeží můžete využít občerstvení v tavernách v tradičním stylu a pobavit se na diskotékách a v nočních barech. Na své si zde přijdou jak vyznavači rodinné dovolené na pláži, tak milovníci prázdninových aktivit, sportu a zábavy. Slunečné pobřeží nabízí také širokou škálu vyžití pro děti, naleznete zde spoustu atrakcí, skákací hrady, trampolíny a jiné. Nespornou výhodou je i jeho poloha v sousedství historického města Nessebar. Místní spojení je zajištěno turistickým vláčkem.

Nessebar

Historické město Nessebar je jedním z nejstarších osídlených míst na celém bulharském pobřeží. Doložené nepřetržité osídlení se datuje z doby takřka 2 000 let před naším letopočtem. V poslední době získalo město pro svůj půvab pověst oblíbeného prázdninového letoviska umělců. Ostatně kresby a malby všeho druhu si budete moci prohlédnout při procházkách dlážděnými uličkami starého města, které lemují typické domy s kamennou podezdívkou a s patry z dřevěných trámů.
Historický i duchovní význam tohoto města dokazuje i množství kostelů, kterých je čtyřicet. Díky jedinečnosti a zachovalosti historického jádra města byl Nessebar vyhlášen městskou památkovou rezervací pod záštitou organizace UNESCO. V nové části dále naleznete spoustu možností zábavy, restaurace, bary a obchody, pouťové atrakce i aquapark. Výhodou je i snadná dostupnost vyhlášené promenády na Slunečném pobřeží. Místní spojení je zajištěno turistickým vláčkem.

Pomorie

Historické město Pomorie, které bylo založeno již ve 4. stol. př. n. l., v době antiky, patří k turistické oblasti mezi Burgasem a Slunečným pobřežím. Podobně jako nedaleký Nessebar, leží i Pomorie na poloostrově a jde o původně řeckou kolonii. Na severním okraji se nachází velká laguna, z níž se již od thráckých dob získává sůl. Kromě nádherných dlouhých pláží je město proslulé také léčivým bahnem a přírodním železitým pískem hnědé barvy.
Ve 20. století zachvátil město požár a zničil část historických budov v centru, kde v důsledku toho nyní stojí většina budov z 20. století a působí tedy novějším dojmem. Městečko je poměrně živé s osobitou atmosférou, najdete zde mnoho útulných hospůdek v bulharském stylu s typickou místní hudbou, obchodů a zeleně. Jedním z nejzajímavějších míst v oblasti je kostel sv. Jiří (Sv. Georgi), který leží zhruba na půli cesty mezi předměstím a starým městem. Uvnitř kostela jsou malé zahrádky, rostliny v květináčích a dvůr obestavěný pomalovanými budovami s církevními motivy.
Ke koupání mají turisté na výběr mezi písečnou severní pláží jen několik metrů od centra a pláží s kamenným břehem na jižním okraji poloostrova. Funguje zde dobré autobusové spojení s okolními oblastmi a velkou výhodou je i nově postavený aquapark.

Djuni

Djuni je oblast, nacházející se 40 km jižně od Burgasu a 7 km od Sozopolu. Rozkládá se na ploše 4,5 km a nabízí krásnou 100 m širokou pláž se zlatavým pískem a přírodními dunami. V zátoce Djuni najdete hotelové komplexy sítě Djuni Royal Resort, řadící se mezi TOP hotely v zemi. Oblast, nacházející se přímo u národní rezervace, nabízí ubytovaným klientům služby na velmi vysoké úrovni a širokou škálu sportovních a zábavních aktivit pro všechny klienty. Zdarma lze využít některý z 10 tenisových kurtů (vybavení a osvětlení za poplatek), zahrát si basketbal, volejbal, fotbal, stolní tenis, šipky, vodní pólo, vybrat si z nabídky vodních sportů a bohatých animačních programů.

Sozopol

Malebné rybářské město Sozopol leží 35 km jižně od Burgasu, přímo při pobřeží Černého moře. Město je oblíbené díky unikátní kombinaci historických památek a moderního turistického letoviska. Sozopol se dá rozdělit na starou a novou část. Staré historické město se svou nezapomenutelnou atmosférou je vyhledávané pro množství kostelů, starých domů z 19. století s typickou architekturou a památek sahajících až k Řekům, Thrákům a Římanům. Původní název Sozopolu byl Apollonia, toto označení se však dochovalo jen pro známý filmový festival, který se zde pořádá vždy v srpnu. Patronem města zůstal i dodnes Apollon. Pro svoji polohu je Sozopol dodnes důležitým přístavem.
Za návštěvu rozhodně stojí i krásně upravený centrální park. Druhá, novější část Sozopolu se nazývá Charmanite, ta již neleží na poloostrově a někdy bývá nazývána předměstím Sozopolu nebo také novým městem. Pláže v Sozopolu jsou čisté, písečné a široké. Jižní pláž naleznete u moderní části města. Je obklopena moderními hotely a turistickými atrakcemi, přesto zde ale není tak rušno jako v ostatních letoviscích. Krásně čisté moře nabízí příjemné koupání a ve zdejších vodách lze najít i dobrá místa k potápění. Mladší generace si v Sozopolu také přijde na své, je zde dostatek restaurací, diskoték, barů a hospůdek, které zajišťují příjemnou noční zábavu. V některých barech probíhají večerní zábavy s živými koncerty a folklorními tanci.

Bulharsko  Bulharsko

Primorsko

Původně rybářské město Primorsko se nachází necelých 50 km jižně od Burgasu. Od roku 1998 jsou zdejší pláže nositelem prestižní Modré vlajky za čistotu prostředí. Na plážích Primorska je k dispozici bohatý výběr vodních sportů od potápění, přes šlapadla až po vodní skútry. Nedalekými, převážně dubovými lesy protéká malebná Ďáblova řeka, jejíž okolí bylo vyhlášeno přírodní rezervací Ropotamo, plnou vzácné fauny a flory. Najdeme zde velké množství hotelů, soukromých penziónů, obchodů, restaurací a veškerého turistického zázemí.
Díky své poloze se Primorsko těší nebývalému zájmu turistů z České a Slovenské republiky. Většina nápisů a jídelních lístků je psaná v češtině. Funguje zde i české informační centrum s nabídkou denního tisku a na mnoha místech se bez problémů domluvíte česky. Vzhledem k tomu, že Primorsko leží na malém poloostrově, nabízí nám hned dvě hlavní pláže. Jižní pláž je pokryta jemným pískem a svým pozvolným vstupem do moře je vhodná i pro malé děti. Severní pláž bývá větrnější, živější s velkými vlnami. Obě pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře. Část Severní pláže je vyhrazena pro nudisty.

Sveti Vlas

Na úpatí svahů pohoří Balkan / Stara Planina leží malé městečko, nabízející krásný panoramatický pohled na pláže Slunečného pobřeží (cca 4 km daleko) a poloostrov Nessebar. Zdejší pláž je písečná a leží u ní nové hotely, nabízející velmi dobrou úroveň služeb a klidné prostředí. Sv. Vlas představuje klidnou, ničím nerušenou dovolenou, za zábavou se však dá vyrazit právě do blízkého Slunečného pobřeží.

Obzor

Rybářské městečko Obzor se rozprostírá v údolí řeky Dvojnica, jež je spolu s nedalekým souběžným tokem řeky Kamčija vyhlášeno přírodní rezervací. Je přibližně na poloviční cestě mezi největšími bulharskými přístavy Burgasem a Varnou. Obě města jsou od Obzoru vzdálena přibližně 60 kilometrů. Turisté začali zdejší krásnou pláž z jemného písku a s pozvolným vstupem do moře objevovat teprve nedávno. Hotely jsou tu zcela nové a na velmi dobré úrovni.
Obzor se nachází 10 km od Slunečného pobřeží v blízkosti pohoří Santa Planina. Z tohoto důvodu okouzlí všechny milovníky pěší turistiky a klidné dovolené. Místní archeologický park je plný památek z doby, kdy bylo místo řeckým a později římským provinčním střediskem Heliopolis. Působivé jsou zejména vykopávky Jupiterova chrámu a středověké pevnosti Kozyak, kterou postavil v polovině 14. století kníže Dobrotica, ale také malá náměstíčka, kostely a uličky s obchody.
Centrum Obzoru je živé s jedinečnou atmosférou. Ideální je pro večerní procházky nebo posezení v místních restauracích a barech. Písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře je asi 7 kilometrů dlouhá a zaručuje turistům příjemné koupání s možností využití některých atrakcí jako je tobogan nebo vypůjčení lodiček. Dříve nepříliš známý Obzor se nyní rozvíjí ve velmi přitažlivé místo pro pohodovou dovolenou.

Bulharsko  Bulharsko

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.