Burgas

Objevte s námi to nejkrásnější, co Burgas nabízí.

VÍTEJTE V BURGASU!

Letiště Burgas přivítá návštěvníky, kteří si za svůj cíl dovolené zvolili oblast Slănčev Brjag čili česky Slunečné pobřeží – letovisko bulharské riviéry, které se svými osmi kilomety písečných pláží zve do vyhřátých vod Černého moře. Nabízíme zde pobyty od letoviska Sveti Vlas (na severu) po historické městečko Nessebar (na jihu), turistické středisko Primorsko s plážemi, které jsou nositelem prestižní Modré vlajky za čistotu prostředí, ale i městečko Obzor v údolí řeky Dvojnica, obklopené lesy a nedotčenými horami.

Bulharsko

Město Burgas je druhé největší město na bulharském pobřeží a zároveň i nejdůležitější přístav v celé zemi. Oblast byla v minulosti osídlena thráckými kmeny a ve středověku zde byla postavena malá pevnost s názvem Pirgos. V 17. století se sídlo rozšířilo zhruba do dnešní podoby a bylo přejmenováno na Achelo-Burgas. Základní zdi dnešního přístavu byly položeny v roce 1903. Burgas je dnes důležitým obchodním, průmyslovým a kulturním centrem. Nachází se zde mezinárodní letiště, univerzita, významné archeo logické muzeum, velké množství kostelů a kulturních památek, například kostel Svatého Cyrila a Metoděje s freskami a dřevěným oltářem nebo pozůstatky římského města Deultum, které sloužilo jako vojenská kolonie. Tepnou města je bulvár Alexandrovska vedoucí z jižního autobusového nádrží na sever. Burgas je i bulharský nejrozlehlejší přístav a je menší a méně přelidněný než Varna. Město obklopují čtyři jezera Pomoriysko (nebo Pomorie), Atanasovsko, Mandrensko (Mandra) a Burgasko (Burgas). Jsou známá jako Burgaská jezera. Rozléhají se na 9500 hektarech – tvoří největší mokřinový komplex v Bulharsku a jsou domovem asi 60 % bulharských druhů ptáků. Příjemný odpočinek dále nabízí Nadmorskij park s oázou plnou zeleně, záhonů a fontán, kde je možnost občerstvení v kavárně s nádherným výhledem na moře. Dobré klimatické podmínky celé této oblasti, nádherné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a blízkost historického Nessebaru lákají k prožití příjemné dovolené. Některé pláže pokrývá černý písek s vysokým obsahem magnetitu. Po pádu komunistické diktatury nachází Burgas znovu svou tvář. V posledních letech prodělala většina hotelů zásadní modernizaci a v ničem si nezadá s hotely v leckterém vyhlášeném turistickém letovisku ve Středomoří. Atraktivní hotelové komplexy nabízejí širokou nabídku vodních sportů, dětských hřišť a mnoho společenského a kulturního vyžití.

Bulharsko  Bulharsko

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Bulharska platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t.j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska. Děti mohou cestovat pouze s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava Praha – Burgas – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního 10 nocí, v případě 12denního zájezdu 11 nocí, v případě 15denního zájezdu 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč/ pobyt / dítě do 18 let.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

Bulharsko - Burgas

SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ
Slunečné pobřeží je jedním z nejoblíbenějších míst bulharských letovisek. Hotely jsou zde z větší části po zásadní rekonstrukci nebo zcela nové a nabízejí velmi dobrou úroveň služeb i pro ty nejnáročnější klienty. Nachází se zde i aquapark s velkým množstvím vodních atrakcí pro děti i dospělé. 8 km dlouhá a místy až 100 m široká pláž láká k výbornému koupání, navíc se širokým výběrem vodních sportů. Na Slunečném pobřeží můžete dále využít občerstvení v tavernách v tradičním stylu, restaurací, diskoték a nočních barů. Na své si zde přijdou jak vyznavači rodinné dovolené na pláži, tak milovníci prázdninových aktivit, sportu a zábavy. Slunečné pobřeží nabízí také širokou škálu vyžití pro děti, naleznete zde spoustu atrakcí, skákací hrady, trampolíny a jiné. Nespornou výhodou je i jeho poloha v sousedství historického města Nessebar. Místní spojení je zajištěno turistickým vláčkem.

NESSEBAR
Historické město Nessebar je jedním z nejstarších osídlených míst na celém bulharském pobřeží. Doložené nepřetržité osídlení se datuje z doby takřka 2 000 let před naším letopočtem. V poslední době získalo město pro svůj půvab pověst oblíbeného prázdninového letoviska umělců. Ostatně kresby a malby všeho druhu si budete moci prohlédnout při procházkách dlážděnými uličkami starého města, které lemují typické domy s kamennou podezdívkou a s patry z dřevěných trámů. Historický i duchovní význam tohoto města dokazuje i těžko uvěřitelné množství kostelů, kterých je čtyřicet. Díky jedinečnosti a zachovalosti historického jádra města byl Nessebar vyhlášen městskou památkovou rezervací pod záštitou organizace UNESCO. V nové části dále naleznete spoustu možností zábavy, restaurace, bary a obchody. Nachází se zde pouťové atrakce i aquapark. Výhodou je i snadná dostupnost vyhlášené promenády na Slunečném pobřeží s množstvím možností zábavy. Místní spojení je zajištěno turistickým vláčkem.

POMORIE
Historické město Pomorie, které bylo založeno již ve 4. stol. př. n. l., v době antiky, patří k turistické oblasti ležící mezi Burgasem a Slunečným pobřežím. Podobně jako nedaleký Nessebar leží i Pomorie na poloostrově a jde o původně řeckou kolonii. Na severním okraji se nachází velká laguna, z níž se již od thráckých dob získává sůl. Kromě nádherných dlouhých pláží je město proslulé také léčivým bahnem a přírodním železitým pískem hnědé barvy. Ve 20. století zachvátil město požár a zničil část historických budov v centru města, kde v důsledku toho nyní stojí většina budov z 20. století a centrum tedy působí novějším dojmem. Městečko je poměrně živé s osobitou atmosférou, najdete zde mnoho útulných hospůdek v bulharském stylu s typickou místní hudbou, obchodů a zeleně. Jedním z nejzajímavějších míst v oblasti je kostel sv. Jiří (Sv. Georgi), který leží zhruba na půli cesty mezi předměstím a starým městem. Uvnitř kostela jsou malé zahrádky, rostliny v květináčích a dvůr obestavěný pomalovanými budovami s církevními motivy. Ke koupání mají turisté na výběr mezi písečnou severní pláží, která je vzdálená jen několik metrů od centra a pláží s kamenným břehem na jižním okraji poloostrova. Funguje zde dobré autobusové spojení s okolními oblastmi a velkou výhodou je i nově postavený aquapark u oblasti z roku 2015.

DJUNI
Djuni je oblast, nacházející se 40 km jižně od Burgasu a ležící 7 km od Sozopolu. Rozkládá se na ploše 4,5 km a nabízí krásnou 100 m širokou pláž se zlatavým pískem a přírodními dunami. V zátoce Djuni najdete hotelové komplexy sítě Djuni Royal Resort, řadící se mezi TOP hotely v zemi. Hotelová síť Djuni získala právem označení „bulharská vesnička“. Oblast, nacházející se přímo u národní rezervace, nabízí ubytovaným klientům služby na velmi vysoké úrovni a širokou škálu sportovních a zábavních aktivit pro všechny klienty. Zdarma lze využít některý z 10 tenisových kurtů (vybavení a osvětlení za poplatek), zahrát si basketbal, volejbal, fotbal, stolní tenis, šipky, vodní pólo, vybrat si z nabídky vodních sportů, a jsou zde i bohaté animační programy.

SOZOPOL
Malebné rybářské město Sozopol leží 35 km jižně od Burgasu, přímo při pobřeží Černého moře. Město je oblíbené díky unikátní kombinaci historických památek a moderního turistického letoviska. Sozopol se dá rozdělit na starou a novou část. Staré historické město se svou nezapomenutelnou atmosférou je turisty velmi často vyhledávané pro množství kostelů, starých domů z 19. století s typickou architekturou, mnoha úzkých uliček prorůstajících pnoucím se vínem a památek sahajících až k Řekům, Thrákům a Římanům. Původní název Sozopolu byl Apollonia, toto označení se však dochovalo jen pro známý filmový festival, který se zde pořádá vždy v srpnu. Patronem města zůstal i dodnes Apollon. Pro svoji polohu je Sozopol dodnes důležitým přístavem. Za návštěvu rozhodně stojí i krásně upravený centrální park, který se přímo nabízí ke strávení příjemného odpoledne procházkami nebo posedáváním a odpočinku na zdejších lavičkách. Druhá, novější část Sozopolu se nazývá Charmanite, ta již neleží na poloostrově a někdy bývá nazývána předměstím Sozopolu nebo také novým městem. Pláže v Sozopolu jsou čisté, písečné a široké. Jižní pláž naleznete u moderní části města. Je obklopena moderními hotely a turistickými atrakcemi, přesto zde ale není tak rušno jako v ostatních letoviscích. Krásně čisté moře nabízí příjemné koupání a ve zdejších vodách lze najít i dobrá místa k potápění. Mladší generace si v Sozopolu také přijde na své, je zde dostatek restaurací, diskoték, barů a hospůdek, které zajišťují příjemnou noční zábavu. V některých barech probíhají večerní zábavy s živými koncerty a folklorními tanci.

Bulharsko  Bulharsko

PRIMORSKO
Původně rybářské město Primorsko se nachází necelých 50 kilometrů jižně od Burgasu. Od roku 1998 jsou zdejší pláže nositelem prestižní Modré vlajky za čistotu prostředí. Na plážích Primorska je k dispozici bohatý výběr vodních sportů od potápění, přes šlapadla až po vodní skútry. Nedalekými, převážně dubovými lesy protéká malebná Ďáblova řeka, jejíž okolí bylo vyhlášeno přírodní rezervací Ropotamo, plnou vzácné fauny a flory. Najdeme zde velké množství hotelů, soukromých penziónů, obchodů, restaurací a veškerého turistického zázemí. Díky své poloze se Primorsko těší nebývalému zájmu turistů z České a Slovenské republiky. Většina nápisů a jídelních lístků je psaná v češtině. Funguje zde i české informační centrum s nabídkou denního tisku a na mnoha místech se bez problémů domluvíte česky. Vzhledem k tomu, že Primorsko leží na malém poloostrově nabízí nám hned dvě hlavní pláže. Jižní pláž je pokryta jemným pískem a svým pozvolným vstupem do moře je vhodná i pro malé děti. Severní pláž bývá větrnější, živější s velkými vlnami. Obě pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře. Část Severní pláže je vyhrazena pro nudisty.

SVETI VLAS
Na úpatí svahů pohoří Balkan / Stara Planina leží malé městečko, nabízející krásný panoramatický pohled směrem na jih na pláže Slunečného pobřeží (cca 4 km daleko) a poloostrov Nessebar. Zdejší pláž je písečná a leží u ní nové hotely, nabízející velmi dobrou úroveň služeb a klidné prostředí. Sv. Vlas představuje klidnou, ničím nerušenou dovolenou, za zábavou se však dá vyrazit právě do blízkého Slunečného pobřeží.

OBZOR
Rybářské městečko Obzor se rozprostírá v údolí řeky Dvojnica, jež je spolu s nedalekým souběžným tokem řeky Kamčija vyhlášeno přírodní rezervací. Je přibližně na poloviční cestě mezi největšími bulharskými přístavy Burgasem a Varnou. Obě města jsou od Obzoru vzdálena přibližně 60 kilometrů. Turisté začali zdejší krásnou pláž z jemného písku a s pozvolným vstupem do moře objevovat teprve nedávno. Hotely jsou tu zcela nové a na velmi dobré úrovni. Obzor se nachází 10 kilometrů od Slunečného pobřeží v blízkosti pohoří Santa Planina. Z tohoto důvodu okouzlí všechny milovníky pěší turistiky a klidné dovolené. Městečko rozkládající se na krásném bulharském pobřeží, obklopené lesy a nedotčenými horami, se snaží vytvářet pro turisty příjemné prostředí a atmosféru. Místní archeologický park je plný památek z doby, kdy bylo místo řeckým a později římským provinčním střediskem Heliopolis. Působivé jsou zejména vykopávky Jupiterova chrámu a středověké pevnosti Kozyak, kterou postavil v polovině 14. století kníže Dobrotica, ale také malá náměstíčka, kostely a uličky s obchody. Centrum Obzoru je živé s jedinečnou atmosférou. Ideální je pro večerní procházky nebo posezení v místních restauracích a barech. Písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře je asi 7 kilometrů dlouhá a zaručuje turistům příjemné koupání s možností využití některých atrakcí jako je tobogan nebo vypůjčení lodiček. Dříve nepříliš známý Obzor se nyní rozvíjí ve velmi přitažlivé místo pro turisty z mnoha zemí.

Bulharsko  Bulharsko

Mapa - Burgas

Nejlépe hodnocené hotely - Burgas

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím