Pláže v Burgasu: dlouhé, široké, čisté a přívětivé

Pláže v jižní části Bulharské riviéry kolem Burgasu jsou rájem na zemi pro milovníky plážové dovolené. Kilometry dlouhé a stovky metrů široké pásy zlatého písku, rušné a pulsující i divoké a nedotčené s dechberoucí scenérií – každý si může vybrat podle svého vkusu a možností.
Pláž Burgas
Přestože je většina burgaských pláží pokrytá jemným zlatým pískem, najdete tu i malé oblázkové pláže (Nesebar) nebo pláž s černým železitým pískem (Pomorie). Většina pláží se pozvolna svažuje do moře. I mořské dno bývá písčité a bezpečné s dlouhou mělčinou, což ocení rodiny s malými dětmi i adepti různých vodních sportů a aktivit. Písčité pláže Bulharska patří mimochodem k nejčistším v Evropě, což můžete vidět i na množství udělených Modrých vlajek.

Kdy jet: nejlepší čas na plážovou dovolenou na Slunečném pobřeží

Počasí na Slunečném pobřeží se moc neliší od počasí na pobřeží severního Řecka. Plážová sezóna se otevírá v květnu, vrcholí v červenci a trvá do konce září. Příjemné koupání ale začíná až v červnu, kdy se Černé moře prohřívá na 21–22 °C. Průměrné červencové a srpnové teploty vody se pohybují mezi 24–25 °C, v září má voda 22–23 °C. Moře bývá většinou klidné, kromě druhé poloviny srpna.

9 nejkrásnějších pláží Burgasu

Pláž Slunečné pobřeží

Podél turistického komplexu Slunečné pobřeží se táhne vynikající pláž s písečnými dunami a čistým mořem. 10 km dlouhá a místy až 100 m široká pláž každoročně získává certifikát Modrá vlajka za čistotu a kvalitu. Je oblíbená jak u rodin s dětmi pro krásný písek a mělké dno, tak u mladých lidí pro rušný noční život a možnosti aktivit. Pláž se dělí na různé úseky s placenou a neplacenou zónou.

Pláž Irakli

Jednu z posledních polodivokých pláží v Bulharsku najdete u města Obzor, asi 15 km od Slunečného pobřeží. Irakli je fantastická pláž, dlouhá asi 3,5 km, s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Její severní část je vybavená, s lehátky, slunečníky, sprchami a malým obchůdkem, na jihu přechází v divokou a nedotčenou pláž bez infrastruktury.

Pláže Sveti Vlas

Plážová oblast letoviska Sveti Vlas zahrnuje několik krásných písčitých pláží s modrou vlajkou, vhodných pro rodiny s dětmi i sportovce. Pláže mají rozvinutou infrastrukturu včetně vybavení pro vodní a plážové sporty, restaurací, kaváren aj.
Slunečné pobřeží
Pláž Sveti Vlas
Pláž Irakli

Pláž Nesebar Jih

Pláž v jižní části města Nesebar je léta hodnocena jako jedna z nejkrásnějších písečných pláží Bulharska. Nabízí vše, co si můžete přát pro dokonalý den na pláži: jemný písek, průzračnou vodu, vybavení, zábavu i klid. Přímo u pláže je spousta míst, kde se můžete najíst a kochat se výhledem. Vzhledem k tomu, že pláž je otevřená moři, počítejte s občasnými vysokými vlnami.

Pláž Kavatsite

Jedna z nejlepších pláží v oblasti Sozopolu; z města se k ní dostanete speciálním turistickým vláčkem. Asi 2 km dlouhá písečná pláž velmi zvolna klesá do moře, zlatý písek je jemný a čistý stejně jako písečné mořské dno bez kamenů. Patří mezi volnější a klidné pláže, je ideální pro páry nebo rodiny s dětmi. Vyhrazenou zónu tu najdou nudisté.

Pláž Harmani

Nejrušnější pláž v Sozopolu, v docházkové vzdálenosti od nového města. Krásná čistá písečná pláž s čistým mělkým mořem, skvělá pro malé děti. V blízkosti je mnoho restaurací, plážových barů a obchodů. Má vyhrazenou část pro nudisty.
Pláž Nesebar jih
Pláž Kavatsite
Pláž Harmani

Pláž Arkutino

Perfektní rodinná pláž (Modrá vlajka) pro dokonalou dovolenou v zálivu mezi letovisky Sozopol a Primorsko – nepřeplněná čistá pláž, kde v písečných dunách můžete vidět ikonické „písečné lilie“. Využijte možnosti zaplavat si na Hadí ostrov nebo se vydejte procházkou k řece Ropotamo. K dispozici je velká bezplatná zóna i zóna s placenými slunečníky.

Pláže Pomorie

Ze tří písčitých pláží kolem oblíbeného letoviska Pomorie je nejzajímavější Černá pláž s šedočerným železitým pískem a léčivým bahnem. Moře je čisté a příjemně mělké, pouze s nepatrnými vlnami. Na plážích najdete šatny, sprchy, toalety, půjčovny vybavení, kavárny, hřiště i nudistické zóny.

Pláže Sinemorec

Pláže kolem vesnice Sinemorec, cca 12 km od bulharsko-tureckých hranic, patří k tomu nejlepšímu, co můžete v Bulharsku najít. Vyzkoušejte pláž Lipita s romantickým okolím a soukromím bez plážové infrastruktury, pláž Silistar s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou nebo pláž Veleka, jednu z nejpozoruhodnějších pláží v Bulharsku, obklopenou mořem na jedné straně a lagunou na druhé.
Pláž Arkutino
Černá pláž
Pláž Silistar
Rozhodli jste se strávit svoji příští dovolenou v oblasti Burgasu? Zkuste se podívat i na ostatní atraktivní místa v Bulharsku, např. letoviska kolem Varny.
 

Otázky a odpovědi ke koupání v Burgasu

Jaké pláže má Burgas?
Které pláže Burgasu jsou nejkrásnější?
Jsou v Burgasu nudistické pláže?
Kdy je nejlepší čas na koupání v Burgasu?