Call Centrum255 787 787

 
 
ico ico ico ico
 

Katar

img

VÍTEJTE V KATARU!

Katar je vzkvétající emirát v jihozápadní části perského zálivu, který se pyšní svým Bohatstvím. Země plná kontrastů, kde se prolíná historie s moderní architekturou. Sluníčko, krásné pláže, pouštní duny a nově vznikají moderní města. Návštěvníci přezdívají Kataru novodobá Dubaj. To znamená vysoký standard nejen v ubytování, který je zde samozřejmostí, ale i velmi kvalitní služby, které destinace svým návštěvníkům přináší. Původní obyvatelé toho státu byli rybáři a lovci perel, avšak dnes je to velmi moderní země, které proslula zejména těžbou ropy a zemního plynu. V Kataru již od 19. století vládne rod Al Saní, jeho následníci jsou vybíráni z řad rodinných příslušníků. Ve většině případů je to jeden ze synů nynějšího vládce. Sousedí s ostrovním státem Bahrajnem a na pevninské části se Saudskou Arábií.

Katar

Katarské podnebí je velmi teplé, proto se doporučuje do této země cestovat zejména v zimních měsících, kdy zde vládne krásně teplé počasí. Země je obklopena mořem, kde se vyskytují korálové útesy s nádhernou faunou a flórou. Nesmíme opomenout ani možnost potápění a surfování. Západní pobřeží Kataru patří mezi nejkrásnější místa, která můžete v zemi navštívit. Nachází se zde nejen krásné pláže, přímořské osady a městečka, ale i architektonické památky. Mezi jednu z nejzajímavějších patří pevnost Marroub Fort či Al-Thughb Fort. Nejdůležitějším co byste v této zemi měli navštívit je hlavní město Dauhá, kterému se také někdy přezdívá „druhá Dubaj“. Město je plné atrakcí, mrakodrapů a luxusních hotelů a samozřejmě typické architektury. Muzeum islámské kultury – postmoderní pevnost nabízí svým návštěvníkům jednu z největších sbírek islámského umění na světě. Nesmíme opomenout ani tradiční tržiště, kam můžou jeho návštěvníci zamířit v odpoledních hodinách. Významné centrum tvoří také vesnička Katara, která byla vystavena jako kulturní centrum města. Naleznete zde amfiteátr, operu, divadlo, můžete shlédnout různá představení a show a je zde spousta kiosků s občerstvením či možnosti posezení v místních restauracích. Uměle vytvořený ostrov The Pearl pak nabízí krásnou promenádu s množstvím obchodů, restaurací i barů vybízejícím k posezení i večerním procházkám. Druhým nejnavštěvovanějším městem je Al – Wakrah. Původně malá rybářská vesnička se stala velmi moderním městem. Na jižní straně města se nachází spousty tradičních staveb a domů. Lákavý je však také přístav a samotné pobřeží. Dominantou města je mešita.

Katar  Katar

Zdraví – očkování
Při cestě do míst, které jsou součástí této nabídky, v současné době není vyžadováno žádné speciální očkování. Na případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích se doporučujeme informovat u vašeho praktického lékaře.

Klima – oblečení
V subtropickém suchém klimatu je nejvhodnější lehké, zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu zimních měsíců, stejně jako v klimatizovaných prostorách, můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky. Pravidla pro oblékání v Orientu zakazují holá ramena a u žen vše, co je krátké a průhledné. Hotely, zejména vyšší kategorie, vyžadují oděv odpovídající kategorii hotelu a místním zvykům. Klasické dvoudílné plavky jsou v Katru přijatelné, ale pouze na pláži nebo u bazénu.

Mobilní telefony a internet
Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů je dostupné. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu, se prosím, informujte u svého mobilního operátora. Přístup na internet je zpravidla zdarma umožněn v hotelech vyšší kategorie i zdejších restauracích.

Pláže – plavání
V Kataru jsou krásné dlouhé pláže na některých místech v moři s korálovým podložím. Pláže, které jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné. V Kataru skoro neexistuje kriminalita. Přesto doporučujeme obezřetnost na své věci.

Fotografování
Jednotlivé osoby můžete fotografovat jen tehdy, pokud Vám to výslovně dovolí. Je zakázáno fotografovat muslimské ženy, policisty, členy armády a všechny vojenská zařízení, policejní objekty. U paláce královské rodiny musíte mít souhlas stráže.

Katar  Katar

  CESTOVNÍ DOKLADY

Pri turistických cestách do Kataru není vyžadováno vstupní vízum. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Držitelé cestovných dokladu jiných než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. V cestovním pase však nesmí být vyznačeno izraelské razítko.

Katar

LETOVISKA

BANANA ISLAND
Privátní ostrov nabízí nádherné písčité pláže, služby na velmi vysoké úrovni, luxus a komfort. Po příjezdu se octnete v ráji. Samotný lodní trajekt z Dauhá trvá necelých 25 minut. Asi 800 m dlouhá pláž, moderní ubytování, služby wellness, množství restaurací i barů – to vše tvoří ideální podmínky ke strávení ničím nerušené dovolené v ráji.

SEALINE
Dále od ruchu hlavního města, přibližně 45 minut jízdy směr na jih leží hotel Sealine, který splňuje podmínky pro plážovou dovolenou s možností zábavy v resortu ale i okolí. Krásná písečná pláž, nezapomenutelné západy slunce, poušť a písečné duny.

DAUHÁ
Moderní centrum, dějiště mnoha kulturních, obchodních, společenských i sportovních akcí. Dauhá získala například pořadatelství fotbalového mistroství světa v roce 2022. Hlavní město Kataru nabízí luxusní hotelové komplexy, krásné pláže, nákupní možnosti, restaurace, bary i spousty možností zábavy. Dauhá bývá označováno nejbohatším městem světa a to je spojeno se stálým rozkvětem, otevíráním různých atrakcí, které tvoří lákadlo pro cestování. Kromě odpočinku na pláži a využívání služeb hotelových resortů by žádný návštěvník neměl vynechat večerní projížďku dřevěnou loďkou dhow a vychutnat si nádherné výhledy na pestrobarevné centrum do dálky zářícího města.

Katar  Katar

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.

 

 
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Dauhá
  • Časový posun: + 2 hodin, v době platnosti letního času +1

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +974
  • Velvyslanectví České republiky: Al-Nuzha, Block 3, Street 34, House 13, Kuvajt P.O.Box 1151
  • Telefon: +359 / 294 868 00
  • Sekretariát: +359 / 294 868 02
  • Web: www.mzv.cz/kuwait

Měna

  • Měna: Katarský rial (QAR)
Aktuální počasí
 
img
dnes 41 °C
zítra 43 °C
pondělí 42 °C
úterý 44 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / QAR
1,00 QAR = 6,56 Kč (k 30. 06. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace