ico ico ico ico
 

Island

img Pojeďte s námi! Cena již od 37 690 Kč

POZNEJTE FASCINUJÍCÍ ISLAND!

Exotická a komfortní dovolená v magické zemi, na kterou rozhodně nezapomenete. Island je fascinující zemí kontrastů a hry barev. I přes svůj název „Ledová země”, je ostrovem zeleným a plným tekoucí vody ve všech podobách (nádherné vodopády, chrlící gejzíry, horké prameny, blankytné laguny, mohutné řeky a krásná jezera). Island potěší i milovníky zvěře, protože zde můžete obdivovat velryby, tuleně, papuchálky, divoké soby, islandské koně a ovce, ale také polární lišky.

Island

Island leží napůl cesty mezi Evropou a Amerikou nedaleko Grónska. Pod jeho povrchem se setkávají dvě zemské desky – euroasijská a severoamerická. Ty se od sebe pomalu, ale jistě vzdalují, což má za následek zdejší seismické úkazy a až neuvěřitelné přírodní formace. Díky této skutečnosti je Island opravdu exotickou zemí, ke které jen těžko najdete srovnání. Místní krajina patří bezesporu k nejpůsobivějším na světě. Během jednoho dne není problém stanout u mohutných vodopádů, navštívit chrlící gejzír, procházet se po ledovci nebo si užívat léčivých vod v termální laguně. Z geologického hlediska patří Island mezi „nejžhavější” místa na zeměkouli a i z hlediska historického vás nezklame (nachází se zde nejstarší demokratický a stále fungující parlament na světě). Nádherná příroda, skvělý itinerář a výborné jídlo ve spojení s dlouhými bílými nocemi a zajímavou islandskou kulturou zcela určitě zajistí, že se vám z Islandu nebude chtít ani odjet!

Island  Island

Vaše průvodkyně

Zuzana Růžičková poprvé navštívila Island již v roce 1997 během výměnného pobytu v islandské rodině. Tuto zemi si v patnácti letech zamilovala natolik, že se stala jejím druhým domovem a strávila zde několik let života. Od té doby zde byla již 35x. V turistickém ruchu Zuzana pracovala jak na Islandu, tak i ve Španělsku pro nadnárodní cestovní kancelář TUI, ale také v České republice se společností ISLANDICA s.r.o. Zuzana je držitelkou osvědčení pro průvodce cestovního ruchu v češtině, angličtině a španělštině, a nyní spolupracuje s cestovní kanceláří EXIM tours a.s.Pokud by Zuzana nemohla provádět všechny plánované zájezdy na Island, nahradí ji některá z kolegyň, které také žily na Islandu a jsou proškolené společností ISLANDICA s.r.o.

  POČASÍ

Počasí na Islandu je obecně velice proměnlivé. V letním období se denní teplota pohybuje v rozmezí 12-15 °C a noční minima okolo 5 °C. Buďte však připraveni na teploty od 0-28 °C. Nejméně srážek je v červnu. Počítejte s možností krátkých intenzivních srážek v doprovodu silného větru. Můžete těšit na dlouhé bílé noci a při pěkném počasí na fascinující západy slunce.

Island  Island

  CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Islandské republiky bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.  

 

Island  Island

 

 

 

 

 
Pojeďte s námi! Cena již od 37 690 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Reykjavik (120 000 obyvatel)
  • Časový posun: - 2 hodiny (v době platnosti letního času)

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +354
  • Velvyslanectví: Honorární konzulát ČR na Islandu: Sudurlandsbraut 52, 108 Reykjavík
  • Telefon: +354 587 0860
  • E-mail: reykjavik@honorary.mzv.cz
  • E-mail: jocz@isl.is

Měna

  • Měna: Islandská Koruna (ISK) 1 Kč = cca 5,50 ISK
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 9 °C
zítra 8 °C
čtvrtek 12 °C
pátek 6 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / ISK
100,00 ISK = 17,79 Kč (k 01. 06. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P qualityEXIM QUALITY
Island Keflavik roundtour
 
od 37 690 Kč
podrobnosti
services 4 noci / 6 dní services Odlet 24. 9. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace