Pláže v Apulii: koupání jako v ráji

Apulie má nejdelší pobřeží ve srovnání s jakýmkoli jiným regionem pevninské Itálie. Apulijské pobřeží, omývané dvěma moři – Jaderským a Jónským, je navíc mimořádně rozmanité. Najdete tu dlouhé bílé písečné pláže i úzké zátoky, dramatické útesy, jeskyně, kopce se středomořskou macchií i voňavé borové lesy v okolí. Všechny pláže Apulie jsou úžasné, ale znalci tvrdí, že ty nejkrásnější najdete v oblasti Gargana a Salenta v úseku od Torre San Giovanni po Pescoluse zvaném „Italské Maledivy“.

Pláž Baia delle Zagare
Pláž Pescoluse, Apulie

Koupací sezóna v Apulii

Vzhledem k poloze na jihovýchodě Itálie má Apulie teplejší klima než letoviska na severu a sezóna zde trvá déle. Pláže Apulie si užijete pro koupání i aktivity od konce května do října. Průměrné teploty moře jsou 20 °C v květnu, 23 °C v červnu, 26 °C v červenci, 27 °C v srpnu, 25 °C září a 22 °C v říjnu.

Top 7 nejúžasnějších pláží Apulie

Spiaggia di Pescoluse

Bílý jemný písek, průzračné azurové moře, dlouhý pozvolný vstup do vody – není divu, že fotogenická pláž Pescoluse je srovnávaná s Maledivami a Karibikem. 5 km dlouhá pláž na samém jihu Apulie opakovaně získává Modrou vlajku a je jednou z nejoblíbenějších v regionu. Zažijete tady božské koupání, ale i příjemné relaxační procházky při západu slunce.

Polignano a Mare

Okouzlující historické město Polignano a Mare nabízí dvě z nejkrásnějších pláží Apulie: Cala Paura a Lama Monachile (Cala Porto). Obě jsou oblázkové, vklíněné v úzkých zátokách mezi skalami a pyšní se prestižní Modrou vlajkou. Je to jedno z nejlepších míst regionu pro koupání i šnorchlování, protože voda je klidná, čistá a kolem zálivu je spousta jeskyní a tunelů, které můžete prozkoumat.

Baia Dei Turchi

Nedotčená pláž pár kilometrů severně od Otranta v chráněné oblasti jezer Alimini je jedním z divů Apulie. Pláž s křišťálově čistou vodou je nositelem Modré vlajky a dalších ocenění (Five Sails) a v létě může být poměrně rušná. Užijte si skvělé koupání i potápění a vyzkoušejte vynikající místní kuchyni v některé z příjemných plážových restaurací.

Pláž Lama Monachile, Apulie
Baia Dei Turchi, Apulie
Pláž Porto Miggiano, Apulie

Spiaggia di Porto Miggiano

Malebná zátoka u Santa Cesarea Terme v blízkosti Otranta je díky křišťálově čistému moři s jemným bílým pískem, útesům a úchvatným výhledům jedním z nejpozoruhodnějších míst v Salentu. Hluboká průzračná voda umožňuje dokonale vidět mořské dno, což je ideální pro milovníky šnorchlování. Ti mohou prozkoumat i blízké prehistorické jeskyně (Grotta Romanelli). V hlavní sezóně bývá pláž plná.

Santa Maria al Bagno

Přímořské městečko Santa Maria al Bagno má krásnou písečnou pláž přímo ve městě v malé zátoce. Bývá poměrně zaplněná, ale je čistá, bez velkých vln a s pozvolným písčitým vstupem. Relaxovat a slunit se dá i na skalnatém pobřeží. Kromě rodin s dětmi si tu přijdou na své i milovníci šnorchlování.

Torre dell'Orso

Jedna z nejkrásnějších pláží v Apulii se nachází v nádherné zátoce obklopené bujnými borovými lesy v provincii Lecce. Dominuje jí Medvědí věž (Torre dell'Orso) z 16. století a dvojice skalních útvarů Dvě sestry (Le Due Sorelle). Jemný bílý písek, průzračné moře, písečné duny i útesy s mnoha jeskyněmi jsou rájem pro šnorchlaře i rodiny s dětmi.

Spiaggia di Torre Guaceto

Přírodní pláž v chráněné oblasti nedaleko letoviska Specchiolla je klenotem Apulie. Nádherná zátoka s jemným bílým pískem, křišťálově čistou vodou a velmi pozvolným vstupem do vody je bezpečná pro malé děti a skvělá pro milovníky relaxace i šnorchlování. Počítejte s tím, že pláž Guaceto nemá žádné vybavení a je dostupná autem nebo na kole.

Pláž Santa Maria al Bagno, Apulie
Pláž Torre dell'Orso
Pláž Torre Guaceto, Apulie

Otázky a odpovědi ke koupání v Apulii

Jak vypadají pláže v Apulii?
Kde jsou nejkrásnější pláže v Apulii?
Kdy je nejlepší čas na koupání v Apulii?