Jordánsko

Dovolená v zemi historie a přírodních krás

  1. Eximtours.cz
  2. Jordánsko

Vítejte v Jordánsku!


Ohromující krajina i velkolepá svatá místa, starodávná architektura, Rudé moře a Mrtvé moře, pouštní dobrodružství, potápění u korálových útesů, vynikající kuchyně: na své si přijdou milovníci přírodních krás i hlubokého moře, biblických a archeologických nalezišť, historických měst i luxusních plážových letovisek. Vítejte v Jordánsku, zemi v srdci Blízkého východu na křižovatce Asie, Afriky a Evropy.

Kam zamířit během dovolené v Jordánsku

Na ploše o málo větší než Česká republika může Jordánské hášimovské království nabídnout opravdu hodně v relativně krátkém čase. Projet celou zemi od Irbidu na severu po Akabu u Rudého moře vám zabere přibližně pět hodin, za týden tak můžete poznat většinu divů této krásné země. V letní sezóně se dostanete z Prahy do Akaby přímým letem zhruba za 4 hodiny 10 minut.

Akaba

Malebné letovisko Akaba (Aqaba) leží na jihu země u Akabského zálivu. Město, které kdysi dobyl slavný Lawrence z Arábie, proslulo svými památkami a je vyhledávané potápěči pro perfektní potápění a šnorchlování. Krásné písečné pláže, temně modré čisté moře, panorama narůžovělých hor v pozadí, vynikající restaurace, golfová hřiště, řemeslné súky, to vše dělá z Akaby ideální místo pro relaxaci a aktivní odpočinek. Nabízíme ubytování v městských hotelech dále od pláže nebo se soukromou pláží.
 

Tala Bay

Nové letovisko Tala Bay, vystavěné z prázdninových apartmánů a luxusních hotelů kolem velkého přístavu, se nachází asi 15 km jižně od Akaby. Ve srovnání s Akabou bude pobyt v Tala Bay sice méně autentický, ale pravděpodobně klidnější a odpočinkovější. A pobřeží tady má nejúžasnější korálové útesy Rudého moře.
Tala Bay, Jordánsko
Výlet na velbloudech po jordánském Vádí Rum
Relaxační koupel v Mrtvém moři, Jordánsko

Věděli jste

Úředním jazykem Jordánska je arabština, kterou hovoří jak muslimská většina, tak i křesťanská menšina. Turisté se ale bez problémů domluví anglicky.
 

5 důvodů, proč se vydat na dovolenou do Jordánska

  1. Skvělé koupání: krásné písčité pláže, dokonale čisté moře, mírné a suché klima.
  2. Stopy dávných civilizací: v Jordánsku najdete některá z nejzachovalejších archeologických nalezišť římské říše. Šestici unikátních historických, biblických a přírodních památek střeží UNESCO jako poklady světového dědictví.
  3. Vodní sporty a další aktivity: dokonalé potápění a šnorchlování v Rudém moři, windsurfing, paragliding, vodní lyžování, projížďky ve Vádí Rum, trekking po biosférické rezervaci Dana.
  4. Skvělé jídlo a pití: jordánská kuchyně je zajímavou variantou ostatních kuchyní regionu Levanty. Ochutnejte např. jehněčí mansaf, falafel, hummus, čerstvé plody moře či saláty.
  5. Jordánská pohostinnost: Jordánsko je známé pohostinností a laskavostí svých obyvatel. Jordánci jsou milí a vždy připraveni pomoci, aniž by obtěžovali turisty nadměrnou pozorností.
Staré město Petra v Jordánsku
Jehněčí mansaf, Jordánsko
Jordánská biosférická rezervace Dana

Náš tip

Láká vás dovolená v Jordánsku? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.
 

Otázky a odpovědi k dovolené v Jordánsku

Proč jet na dovolenou do Jordánska?
Které lokality v Jordánsku jsou nejhezčí?
Kde leží Jordánsko?
Jak to vypadá v Jordánsku?
Jak dlouho trvá let do Jordánska?
Jaký je časový posun mezi ČR a Jordánskem?