Jordánské pláže: skvělé koupání a potápění v průzračném moři

Pláže Jordánska nabízí koupání, slunění, relaxaci na písku i oblíbené aktivity. S Rudým i Mrtvým mořem má Jordánsko co nabídnout milovníkům plážového lenošení i vodních sportů.
Mrtvé moře, Jordánsko
Každá pláž v Jordánsku má své kouzlo. Většina je na dosah od historických měst, ze kterých je dobré dopravní spojení a v okolí pláží je množství příjemných kaváren a restaurací. V Jordánsku najdete jak pláže veřejné, tak i placené soukromé. Pláže na pobřeží Rudého moře jsou písčité i smíšené oblázkové, u Mrtvého moře najdete vedle písčitých pláží spíš kamenitý vstup do vody.

Nejlepší čas pro koupání a potápění v Jordánsku

Pro příjemné koupání v Rudém moři můžete zvolit období od dubna, kdy už je voda vyhřátá cca na 22 °C, až do listopadu (25 °C). Pro potápění je ideální říjen s vynikající viditelností a teplotou vody a bohatým podmořským životem včetně želv a rejnoků. V Mrtvém moři se můžete koupat celoročně, teplota vody v zimě je 21–24 °C a v létě šplhá až k 37 °C.

Pláže u Rudého moře

South Beach

Veřejná pláž South Beach je oblíbenou pláží pro místní i turisty v historickém městě Akaba. Pláž v malebné oblasti v blízkosti přístavu je dlouhá, prostorná, s pískem i oblázky a nedotčeným mořským životem. Díky tomu je pláž obzvláště oblíbená u potápěčů a milovníků šnorchlování. Palmy na pláži poskytují příjemný stín před spalujícím sluncem.

Berenice

Jednou z nejlepších pláží v Akabě je soukromá pláž a plážový klub Berenice. Skvělá pláž pro rodiny i milovníky potápění a šnorchlování je dlouhá asi 500 m s mírným vstupem do vody. Díky umělým útesům je chráněná před velkými vlnami a moře je průzračně čisté a plné života. Vstup na pláž je placený, najdete na ní restaurace, bary, obchody, bazény, sprchy a toalety.
South Beach, Jordánsko
Pláž Berenice

Coral Beach

Krásná pláž Coral Beach v Akabě nabízí klidnější plážový požitek bez davů lidí. V mělkém průzračném moři můžete vidět kolem 100 druhů krásných korálů i barevný mořský život. Coral Beach má stejnou infrastrukturu jako ostatní pláže v Jordánsku a je zvlášť oblíbená u potápěčů.

Pláž Tala Bay

Pláž známého letoviska Tala Bay je jednou z nejklidnějších a nejlépe upravených pláží v Jordánsku. Díky klidnému moři a pozvolnému vstupu do vody je vhodná pro rodiny s dětmi. I u pláže Tala Bay můžete v dokonale průhledné vodě obdivovat barevné ryby a korály. Nezapomeňte si přibalit šnorchl.
Coral Beach
Pláž Tala Bay, Jordánsko
Náš tip: Na pláže Rudého i Mrtvého moře si nezapomeňte boty do vody. Nejen kvůli úlomkům korálů a ježovkám, ale i pro pohodlnější chůzi po písku, který se přes den může nepříjemně rozpálit.

Pláže u Mrtvého moře

Většina zdejších pláží patří hotelovým resortům. Pokud nejste hotelovým hostem, musíte si zaplatit celodenní vstupenku na pláž v některém z hotelů. Můžete si najít i místo zdarma na „divoké pláži“.

Amman Beach

Rušná turistická pláž Amman Beach, vzdálená pouhých 23 km od hlavního města Jordánska Ammánu, nabízí příležitost k odpočinku a relaxaci v jedné z nejunikátnějších světových destinací. Písčitá a dobře udržovaná pláž je sice veřejná, ale vstup na ni je placený. Za to můžete použít veškeré vybavení: toaletu, sprchy, lehátka i bazén.

Wadi Mujib

I když se nejedná o pláž, koupání v divoké řece Wadi Mujib je neskutečným zážitkem. Tato řeka protéká mezi velkolepými kaňony a ústí do Mrtvého moře. Do Wadi Mujib se dostanete do 30 minut z hotelových resortů u Mrtvého moře.
Mrtvé moře, Jordánsko
Wadi Mujib, Jordánsko
Je dobré vědět: Mrtvé moře je pro léčebné vlastnosti vody jedním z nejlepších balneologických míst na planetě. Vzhledem k vysoké koncentraci soli a stopových prvků ale nepočítejte s klasickou plážovou dovolenou. Pobyt ve vodě se doporučuje omezit na 20 minut, nedá se plavat, potápět, ale ani cákat, slaná voda může silně podráždit oči.

Otázky a odpovědi ke koupání v Jordánsku

Má Jordánsko hezké pláže?
Jak vypadají pláže v Jordánsku?
Které jsou nejkrásnější pláže v Jordánsku?