Jedeme do Jordánska: doklady, očkování a další nezbytnosti

Chystáte se na zájezd do Jordánska? Podívejte se na důležité informace, co všechno budete potřebovat pro nerušenou dovolenou v této krásné zemi.
Velbloudi ve Wadi Rum, Jordánsko

Doklady potřebné pro vstup do Jordánska

Nejdůležitější je cestovní pas, který by měl být platný minimálně 6 měsíců po plánovaném odjezdu ze země. Vlastní pas musí mít i nezletilí.
  • V případě cesty motorovým vozidlem potřebujete mezinárodní řidičský průkaz a technický průkaz. Pojištění vozidla se platí přímo na hranicích, cca 40 USD (28,4 JOD, prosinec 2022) na týden.
  • Naopak, není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz.

Víza a poplatky

Klienti naší cestovní kanceláře se při odletu do destinace Jordánsko nemusí na našich charterových letech prokazovat vstupním formulářem s QR kódem a není po nich vyžadováno ani vyřízení vstupních víz.  Vstupní víza klienti obdrží po příletu do destinace. Pro jejich zajištění je třeba nejpozdějí 48 hodin před odletem poskytnout pasové údaje (státní příslušnost, číslo pasu, datum expirace) Rádi bychom upozornili, že tyto vstupní formality jsou odlišné od podmínek na stránkách MZV a jsou platné pouze pro klienty na našich charterových letech.

Rezervace Dana, Jordánsko
Mešita Akaba, Jordánsko

Očkování, zdravotní péče

Covid-19, podmínky cestování Jordánsko

Načítám...
Na dovolenou do Jordánska nepotřebujete žádné povinné očkování. Pokud chcete na vlastní pěst cestovat po zemi, vyplatí se základní očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu.

Zdravotní péče je v Jordánsku na dobré úrovni, v případě nutnosti se můžete nechat ošetřit jak ve státním, tak i soukromém zařízení. Všude se bez problémů domluvíte anglicky. Léčba bývá poměrně drahá, proto nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Bezpečnost v Jordánsku

Jordánsko je velice bezpečná a vstřícná země, do které můžete bez obav vycestovat. Opatrnost je na místě pouze při hranicích s Irákem a Sýrií. Vzhledem k muslimské víře je dobré respektovat zdejší tradice a zvyklosti.
„Klenotnice“, Petra
Pláž Akaba

Praktické informace před dovolenou v Jordánsku

Časový posun

Jordánsko leží v časovém pásmu UTC +3, časový rozdíl oproti ČR je +2 hodiny, v létě +1 hodina (Jordánsko nemá letní čas).

Úřední jazyky

V Jordánsku je oficiálním jazykem arabština, na turistických místech se domluvíte anglicky.

Internet

Většina hotelů, letiště i lepší restaurace v Jordánsku poskytují wi-fi připojení k internetu, nebývá to ale všude zdarma. Vyplatí se pořídit si u některého z místních operátorů datovou SIM kartu.

Elektřina

Stejně jako v ČR je napětí v Jordánsku 230 V/50 Hz, elektrické zásuvky a zástrčky jsou typu B, C, D, F, G, J. Adaptéry nejsou nutné.

Užitečné kontakty pro případ nouze v Jordánsku

  • Tísňová linka (policie, zdravotníci, hasiči): 911,
  • imigrační policie (vízové a pobytové náležitosti): 196,
  • letiště Queen Alia International Airport – informace: +962 650 027 77.

Velvyslanectví ČR Amman/Embassy of the Czech Republic

Halab street 34, Abdoun, 11181 Amman, P.O.Box 2213
Tel.: +962 659 270 51, +962 659 270 52
Nouzová linka: +962 797 301 990
E-mail: amman@embassy.mzv.cz

Otázky a odpovědi k formalitám v Jordánsku

Jaké doklady jsou třeba ke vstupu do Jordánska?
Potřebuji vízum do Jordánska?
Jaké očkování je nutné do Jordánska?