Pláže v Maroku: relaxace v písku i surfování ve vlnách Atlantiku

S téměř 2 000 km dlouhým pobřežím, které zabírá jak Atlantický oceán, tak Středozemní moře, nabízí Maroko nekonečnou řadu úžasných pláží. Rádi se opalujete, milujete surfování nebo hledáte zábavu? Na dovolené v Maroku si vyberete. Pláže u Středomoří jsou klidnější, větrné klima na atlantické straně přeje spíš aktivitám, vodním i plážovým. Hitem je surfování, ale vybrat si můžete z mnoha dalších nabídek, k dispozici jsou velbloudi, koně, čtyřkolky apod.

Pláž Legzira, Maroko
Kitesurfaři na marocké pláži Essaouira

Marocké pláže na pobřeží Atlantiku

Pláže na Atlantském pobřeží Maroka jsou široké, kilometry dlouhé a vzhledem k větším vlnám a větru přitahují hlavně milovníky vodních sportů a surfaře. Koupání bývá nejlepší v letních měsících, kdy je voda nejteplejší. Mezi nejoblíbenější pláže patří:

Legzira

Jedna z nejkrásnějších „instagramových“ pláží na světě se proslavila obrovským skalním obloukem z červeného pískovce (původně měla oblouky dva, ale druhý podlehl erozi a zřítil se v roce 2016). Legzira je oblíbená mezi surfaři, paraglidisty i romantiky.

Essaouira

Pláže Essaouiry získaly prestiž hlavně díky pravidelné dávce tropických pasátů a vyhledávají je milovníci windsurfingu a kitesurfingu. Vzhledem k tomu, že pobřeží se táhne široko daleko, není problém najít volné místo a dostatek prostoru k aktivitám.

Pláže Taghazout

Z malé rybářské vesnice se během několika let stal surfařský ráj a nejlepší destinace pro surfování v Maroku. Široce otevřené zlaté písečné pláže a dokonalé vlny přitahují surfaře z celého světa, na většině pláží v Taghazout si můžete pronajmout vybavení na surfování i profesionálního trenéra.

Pláže Agadir

Několikakilometrový úsek písčitých pláží, kde se můžete koupat po celý rok. Agadir je ideální místo pro lenošení, relaxaci i aktivity, jako jsou jízda na kajaku, surfování, windsurfing, ale i čtyřkolky a velbloudi, připravení na vyjížďku.

Marocká pláž Legzira
Pláž Essaouira, Maroko

Středomořské pláže Maroka

Křišťálově čisté, tyrkysové vody Středozemního moře jsou obvykle klidné, méně větrné a o něco teplejší než oceán. Atmosférou více připomínají Španělsko než typický jihozápad Maroka, což z nich dělá ideální cíl hlavně pro rodiny s dětmi.

Saidia

Pláž u letoviska Saidia nazývají místní lidé „modrou perlou“. Jedna z nejdelších pláží v Maroku (22 km!) proslula čistým tyrkysovým mořem, jemným pískem, příjemnými teplotami i vybavením.

Oued Laou

Pláž Oued Laoum oceněná Modrou vlajkou je skutečným potěšením pro milovníky klidu a autentické atmosféry. Jemný zlatý písek se na ní táhne v délce mnoha kilometrů podél skalnatého pobřeží s výhledem na azurově modré vody.

Al Hoceima

Středomořská perla Al Hoceima leží v jedné z nejkrásnějších zátok v Maroku. Její bílý písek a průzračné modré moře s jemnými vlnkami potěší děti i dospělé.

Tamuda Bay

Zátoka Tamuda je skvělá volba pro rodinnou dovolenou na pláži v Maroku. Pláž se pozvolna svažuje do Středozemního moře, takže je ideální pro mladší děti. Teenageři se mohou bavit vodními sporty nebo zdolávat skluzavky v městském aquaparku.

Pláž Saidia, Maroko
Pláž Al Hoceima

Je dobré vědět: I když Maroko patří mezi nejliberálnější země v severní Africe a na turisty je zvyklé, vyplatí se respektovat kulturu muslimské země. Mimo pláž a při návštěvě památek by se zvláště ženy měly oblékat konzervativněji a zakrývat si ramena a kolena.

Otázky a odpovědi ke koupání v Maroku

Jak vypadají pláže v Maroku?
Jak se liší pláže na atlantickém a středomořském pobřeží v Maroku?
Jaké jsou nejkrásnější pláže v Maroku?
Jsou pláže v Maroku vhodné k surfování?