1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Egyptské letovisko Marsa Alam se spojí s Luxorem

Egyptské letovisko Marsa Alam se spojí s Luxorem

Čtvrtek, 18.9.2014

Guvernér Luxoru Tarek Saad Edine oznámil novinku, která by mohla v budoucnu turistům ulehčit poznávání egyptských krás. Rudomořské turistické letovisko Marsa Alam, známé pro své nedotčené pláže a zachovalý mořský život, bude nyní součástí gubernie Luxor. Co to v praxi znamená? Marsa Alam se propojí s Luxorem dálnicí a spojení mezi odpočinkovým rájem a historickým klenotem bude výrazně jednodušší, než je tomu nyní. Egyptská vláda také nyní projednává možnost stavby železnice mezi oběma městy.

Luxor, ve starověku známý jako Théby, je často nazýván „největším muzeem světa pod otevřeným nebem“ a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Egyptě. Mezi návštěvníky je oblíbený pro své starobylé památky a chrámy.

Marsa Alam, dříve malá rybářská vesnička, je v současnosti jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v celé zemi. K turistickému rozvoji města přispělo především vybudování mezinárodního letiště roku 2003. A dnes je toto městečko ideální odpočinkovou destinací a pro klienty je právě návštěva Luxoru zajímavým kulturním obohacením jejich dovolené.

Další články

Krásná příroda, památky, poznávání i relaxace. To vše a mnohem více vás čeká při poznávání zajímavých destinací, do kterých pro vás organizujeme poznávací zájezdy za výhodné ceny.
Na Bahrajnu zažijete dovolenou plnou luxusu, dobrodružství a odpočinku. Skrytý skvost Středního Východu, do kterého se dostanete za 6 hodin přímým letem z Prahy, vám má na svých ostrůvcích rozhodně co nabídnout.
Už jste navštívili několik exotických zemí a hledáte něco neotřelého? Využijte naše first minute benefity a vyrazte do nových destinací! Nabízíme přímé lety z Prahy do Bahrajnu a do oblastí Puerta Vallarta v Mexiku a Holguín na Kubě.   
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích ve druhé třetině roku 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.