1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Dovolená a babí léto u moře

Babí léto u moře: tipy, kam na dovolenou po prázdninách

Čtvrtek, 25.8.2022

Babí léto u moře: tipy, kam na dovolenou po prázdninách

Chcete si užít babí léto u moře? Čekají na vás výhodné ceny, poloprázdné hotely a klidné pláže. Jako bonus se servírují fajn teploty vzduchu od 20 do 30 °C a moře teplé jako kafe. Využijte šanci prodloužit si letní pohodu! Poradíme vám, kam k moři po prázdninách.

Turecko - září mezi krásami orientu

Kombinace starověké historie, kultury, tradic, nádherné přírody a prosluněného pobřeží s čistým mořem dělá z Turecka ideální destinaci pro rodiny s dětmi, sportovce i romantiky. Podlehněte kouzlu vyhlášené Turecké riviéry, která se táhne podél Středozemního moře mezi letovisky Alanya a Kemer. Nabízí například ikonickou a mýty opředenou Kleopatřinu pláž, rozlehlý golfový resort Belek, několik akvaparků, delfinárium, zábavní park Země legend nebo unikátní krápníkovou jeskyni Dim.
Modrá laguna Ölüdeniz
Pláže na Egejské riviéře
Camel Beach, Bodrum
Členitá Egejská riviéra pojmenovaná podle přilehlého moře se dělí na několik částí, z nichž vynikají oblasti kolem Bodrumu, Kusadasi a Marmaris. Bodrum zažil ve starověku slávu jako Halikarnas s monumentální hrobkou Mauzoleum, jedním ze sedmi divů světa. Kusadasi převzalo své pojmenování „Ptačí ostrov“ od dvou nedalekých ostrovů se starou osmanskou pevností Genoese. Chloubou pobřeží u Marmaris je nejvěhlasnější turecká pláž, blankytná laguna Ölüdeniz.

Proč navštívit Turecko v září

 • Orientální atmosféra a tradiční pohostinnost
 • Přes 450 pláží pyšnících se modrou vlajkou kvality a čistoty
 • Skvělé nakupování na tržištích včetně ukázek tradičních řemesel
 • Počasí jako stvořené ke sportování a výletům do přírody (Pamukkale, Manavgat)
 • Výlety za jedinečnými památkami (Artemidin chrám v Efesu, starověké Side, amfiteátr v Aspendu)

Egypt - babí léto plné slunce a koupání

Potápění mezi korálovými útesy na pobřeží Rudého moře a starověké památky dělají z Egypta jednu z nejlákavějších destinací k prožití aktivní dovolené. Jeho největší a nejoblíbenější rekreační oblast Hurghada proslula rozlehlými hotelovými areály, širokou škálou aktivit, bohatým nočním životem a vyhřátým mořem. Vedle nejlepší písečné pláže v zálivu Soma Bay si můžete užít několik velkých akvaparků, výlet ponorkou s proskleným dnem či obří mořské akvárium s podvodním tunelem Hurghada Grand Aquarium.
Egyptská pláž
Marsa Alam
Rudé moře v Hurghadě
Babí léto u moře v Egyptě? Nejkrásnější korálové útesy najdete u turistické zóny Marsa Alam. Svou krásou však za nimi nezaostávají ani zdejší pláže, ostatně Sharm El Luli Beach v národním parku Wadi El Gamal se řadí mezi 20 nejkrásnějších na světě. Z letoviska Sharm El Sheikh na jihu Sinajského poloostrova se můžete vydat na lodní výlet na ostrov Tiran s možností šnorchlování, na biblickou Mojžíšovu horu, do opevněného kláštera sv. Kateřiny (UNESCO) a do tzv. „Barevného kaňonu“.

Proč navštívit Egypt v září

 • Hotely bez davů rekreantů, ale stále plný rozsah služeb
 • Levné nákupy, orientální atmosféra souků a bohatá kuchyně
 • Projížďky do pouště na hřbetě velblouda nebo čtyřkolkou za přijatelnějších teplot
 • Do mořských hlubin se za krásou korálových útesů díky množství kvalitních potápěčských center podívají i úplní začátečníci
 • Často již nižší ceny za vstupné do památek (pyramidy v Gíze, Luxor, chrámy v Karnaku a Abu Simbelu, Údolí králů či křesťanské koptské kláštery sv. Antonína a Pavla)

Tunisko - prodloužené prázdniny na pláži

Aspoň jednou v životě byste měli navštívit Tunisko, srdečnou zemi na severu Afriky, strážící dědictví starověkého Kartága – proč ne tedy právě teď v září? Jeho pýchou je ostrov Djerba, jehož nádherné pláže s pozvolným vstupem do vody, jemným bílým pískem a okolními palmami mají nádech Karibiku. Navíc tady objevíte spoustu možností k aktivitám a zábavě: golfisty zaujme 27jamkové hřiště, na milovníky potápění čekají útesy u majáku Taguermess, dámy potěší velké páteční trhy v Midounu a děti jakéhokoliv věku zaujme návštěva krokodýlí farmy.
Pláž na Djerbě
Výlet na Saharu
Port El Kantaoui
K dalším tipům, kam k moři po prázdninách, patří oblíbená letoviska na tuniské pevnině v čele s rybářským městečkem Mahdia se starověkým přístavem, moderním Portem El Kantaoui s marinou v romantickém arabsko-maurském stylu nebo Sousse, zvaným „perla Sahelu“. Nejoblíbenější tuniské letovisko Hammamet vás očaruje medinou s impozantní pevností, pulsujícím nočním životem a přepychovými písčitými plážemi. Krásnou dovolenou prožijete také v Monastiru či Nabeulu.

Proč navštívit Tunisko v září

 • Vyhlášené pláže u všech letovisek včetně ostrova Djerba
 • Kouzlo Sahary z velbloudího hřbetu nebo při divoké jízdě ve čtyřkolce
 • Rozmanitá příroda zahrnující hory, úrodné nížiny, stepi, solná jezera i pouště
 • Cestování po stopách Hvězdných válek v berberských vesničkách v oblasti Tataouine, u Matmaty, Adjimu, Nefty
 • Památky jako římské koloseum v El-Jem, pozůstatky bájného Kartága či centra starých měst (mediny) v metropoli Tunisu, Sousse a Kairouanu

Spojené arabské emiráty - pozdní léto v zemi zázraků

Neváhejte a na přelomu září a října se vydejte za poznáním země neomezených možností – Spojených arabských emirátů. Záruku atraktivní dovolené představuje její futuristická architektura, gigantické stavby, luxusní hotely, rozmanité zábavní parky a nádherné pláže u čistého azurového moře. O vaši pozornost si říkají oblasti Fujairah s řadou historických památek, Ras Al-Khaimah s nejdelší zipline na světě na nejvyšší hoře SAE či Sharjah s báječnou písečnou pláží Khor Fakkan ve tvaru srdce.
Dubaj
Hornaté pobřeží SAE
Pláže ve Spojených arabských emirátech
Nejvíce návštěvníků však míří do Dubaje, metropole mnoha superlativ, fascinujících umělých ostrovů Palm Islands a The World, vzrušujícího designu a nekonečné zábavy. Kromě rozhledu z nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalífa a světelné show v podání největší tančící fontány světa vás nadchne muzeum ve vyhlídkové konstrukci Dubai Frame, obří akvárium v obchodním centru The Dubai Mall a vyhlídkové kolo Ain Dubai. Prakticky nic vás nebude stát projížďka automatickým metrem, plavba přes kanál Dubai Creek ani procházka mondénní čtvrtí Dubai Marina.;

Proč navštívit Arabské emiráty v září

 • Klid v hotelech a možnost dosyta využít jejich výtečné vybavení
 • Bezkonkurenční nakupování v nejluxusnějších nákupních centrech i na tradičních trzích
 • Dubajské zábavní parky jako IMG Worlds of Adventure, vodní svět Aquaventure a Legoland
 • Nové expozice jako Museum of the Future (Muzeum budoucnosti) a areál Expo 2020 v Dubaji
 • Koupání na ikonické veřejné pláži Jumeirah v Dubaji s výhledem na město a slavný hotel Burj Al Arab

Další tipy na dovolenou u moře v září

Pláž Voulisma na Krétě

Kréta - nádherné září na ostrově slunce

Na Krétě se tísní vysoké hory, jeskyně, soutěsky (Samaria), vzácné cedrové a palmové lesy a unikátní přírodní parky (Psiloritis, Sitia). Ostrov se pyšní pamětihodnostmi, jimž vévodí minojské paláce (Knossos, Phaestos, Zakros), starověké a benátské přístavy (Chania, Heraklion), osmanské stavby a pravoslavné kláštery. A krétské pobřeží patří k nejkrásnějším v Řecku – chcete se slunit na pláži karibského typu (Elafonisi), v exotické laguně (Balos) či obklopeni horskou romantikou (Paleochora)?
 

Zobrazit zájezdy na Krétu

Pláže na ostrově Sal, Kapverdy

Kapverdy - prodloužené léto v srdci Atlantiku

Tropické Kapverdské ostrovy, to jsou stovky kilometrů úžasných pláží s jemným zlatým i černým vulkanickým pískem, na kterých vám díky svěžímu povětří nikdy nebude příliš horko. Jsou ideální lokalitou pro vodní sporty (kitesurfing a windsurfing), rybaření a objevování barevného podmořského života, kterému chybí jedovatí živočichové. Skýtá spoustu zajímavostí jako vulkán Pico Do Fogo, starý solný důl Pedra de Lume a historické město Cidade Velha (UNESCO). Kreolská kultura je plná hudby, tance a radosti ze života a ve výtečné lokální kuchyni objevíte portugalské, kreolské i brazilské stopy.

 

Zobrazit zájezdy na Kapverdy

Zátočina na Mallorce

Mallorca - za babím létem na Baleáry

Na Mallorce si vyberete z organizovaných, dlouhých pláží s živou atmosférou i z romantických zátok „calas“, vklíněných mezi útesy. Zážitek z krásné přírody přináší pohoří Serra de Tramuntana, parky Mondragó, Albufera a Cabrera i vísky Valldemossa, Deia, Soller a Fornalutx. Architektonické památky zachycují zajímavou historii ostrova od Římské a Byzantské říše přes arabské období až po Aragonské a Španělské království. Především na rodiny s dětmi se těší zástup zábavních atrakcí (Katmandu Park, Aqualand El Arenal, Marineland, Hidroparc Alcúdia, Palma Aquarium).

 

Zobrazit zájezdy na Mallorcu

Pobřeží v Senegalu

Senegal - slunečný pobyt v tropické Africe

Prožijte babí léto u moře ve slunečné Africe! Rozhodněte se pro Senegal, který se považuje za vzor demokracie a stability „černého kontinentu“. 530 km jeho atlantského pobřeží nabízí pláže všech tvarů a velikostí, převážně se zlatým jemným pískem. Země má zajímavé historické památky, 6 národních parků a 30 přírodních rezervací s unikátní faunou a flórou. Senegalské hudební tradice poznáte při poslechu tzv. „mbalaxu“, mixu jazzu, soulu, rocku a tradičního sabar drumu.

 

Zobrazit zájezdy do Senegalu

Pláže v Maroku)

Maroko - začátek podzimu ve znamení relaxu na pláži

Maroko vás překvapí a okouzlí prostornými písčitými plážemi a čistým teplým mořem, skvělým nakupováním nejen na tradičních trzích s orientální atmosférou a zábavou ve dne i v noci včetně mnoha sportovních a kulturních aktivit. Navíc disponuje exotickou atmosférou královských měst (Marrákeš, Rabat, Fes, Casablanca), jejich medín a souků. Přírodní krásy Marockého království zahrnují pohoří Atlas a poušť Saharu, z antických pamětihodností byste měli vidět například archeologické naleziště římského města Volubilis.


Zobrazit zájezdy do Maroka

Florencie

Poznávací zájezdy - objevujte svět nejen v létě

Dovolenou po prázdninách v období září a října můžete využít také k poznávání zajímavostí dalekých krajů. Z okružních poznávacích zájezdů vám doporučujeme návštěvu Sicílie, cestu po Termální Ischii s Neapolským zálivem nebo nádherné dobrodružství Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu. Díky prodlouženému leteckému víkendu objevíte krásy kulturních pokladů italských měst Říma, Florencie či Benátek, pobavíte se v Disneylandu u Paříže, vstoupíte do města dvou kontinentů Istanbulu nebo si uděláte nezapomenutelný výlet na dalekou Srí Lanku či do jiné exotické destinace. 


Zobrazit poznávací zájezdy

Mohlo by vás ještě zajímat

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.