Egejská riviéra - Kusadasi

Objevte s námi to nejkrásnější, co Egejská riviéra - Kusadasi nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Turecko
  3. Egejská riviéra - Kusadasi

Egejská riviéra - Kusadasi

VÍTEJTE NA EGEJSKÉ RIVIÉŘE - KUSADASI!

Kusadasi, přezdívané „ptačí ostrov”, láká svým kouzelným panoramatem typického pobřežního letoviska s přístavištěm jachet, tyrkysem obarvenou vodní hladinou a řeckým ostrovem Samos na horizontu. Je vyhlášeným tureckým letoviskem, kam ročně zavítá velké množství turistů, aby si tu užili svou dovolenou. Je také ideální k prozkoumání západní části Turecka, proto je vyhledávaným resortem cestovatelů.

Turecko - Kusadasi

Živé přístavní město leží při západním pobřeží Egejského moře v provincii Aydin, asi 60 km od města Izmir. Přírodní scenérie a ráz krajiny této oblasti jsou stejně krásné jako její historie. Už v době svého založení kolem r. 3 000 př. n. l. Kusadasi proslulo jako centrum tureckého umění a kultury a také mnoha civilizací. Dnes je odrazem moderního evropského města. Díky teplému středozemnímu klimatu se stalo velmi oblíbeným prázdninovým letoviskem a během hlavní sezóny se populace města rozrůstá z 50 000 až na 500 000 lidí. Říká se, že v tomto městě slunce nezapadá. Noční život tu opravdu stojí za to, málokdo by řekl, že se právě nachází v muslimské zemi. Město může návštěvníkům nabídnout skvělé restaurace, kavárny, čajovny a živé bary. Najdete zde také obchody se suvenýry, oblečením a šperky a množstvím dalších věcí. Neměli bychom zapomínat na to, že o ceně se dá s prodejcem smlouvat. Krásné písčité pláže spolu s modrými vodami, jasnou oblohou a historickými památkami v nedalekém okolí je známkou, že je Kusadasi skvělým místem pro strávení nezapomenutelné dovolené. Dovolená v Kusadasi, to nemusí nutně být jen turecký zážitek, je zde každodenní možnost vyrazit na pouze 20 km vzdálený řecký ostrov Samos. Ačkoliv Kusadasi leží na pevnině, svůj název „Ptačí ostrov“ město převzalo od dvou nedalekých ostrovů. Nenechte si ujít možnost navštívit starou osmanskou pevnost Genoese, ležící na jednom z nich (ostrůvek Güvercinada – s pevninou je spojen silnicí). Jen pouhých 20 km od města se nachází jedna z nejnavštěvovanějších tureckých památek, monument Efesos. Poblíž najdeme také městečko Selcuk, nabízející pohled na Artemidiny zahrady. Pro oblast Kusadasi jsou lety operovány do Izmiru.

Turecko - Kusadasi  Turecko - Kusadasi

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Turecka, které nepřesahují 3 měsíce pobytu, není od držitelů cestovních pasů pro ČR vyžadováno vstupní vízum. Děti musí cestovat s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava Praha – Izmir – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování
(v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, 11denního na 10 nocí, 12denního na 11 nocí a 15denního na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

Turecko - Kusadasi  Turecko - Kusadasi

LETOVISKA

KUSADASI
Živé přístavní město leží při západním pobřeží Egejského moře v provincii Aydin, asi 60 km od města Izmir. Přírodní scenérie a ráz krajiny této oblasti jsou stejně krásné jako její historie. Už v době svého založení kolem r. 3 000 př. n. l. Kusadasi proslulo jako centrum tureckého umění a kultury a také mnoha civilizací. Dnes je odrazem moderního evropského města. Díky teplému středozemnímu klimatu se stalo velmi oblíbeným prázdninovým letoviskem a během hlavní sezóny se populace města rozrůstá z 50 000 až na 500 000 lidí. Říká se, že v tomto městě slunce nezapadá. Noční život tu opravdu stojí za to, málokdo by řekl, že se právě nachází v muslimské zemi. Město může návštěvníkům nabídnout skvělé restaurace, kavárny, čajovny a živé bary. Najdete zde také obchody se suvenýry, oblečením a šperky a množstvím dalších věcí. Neměli bychom zapomínat na to, že o ceně se dá s prodejcem smlouvat. Krásné písčité pláže spolu s modrými vodami, jasnou oblohou a historickými památkami v nedalekém okolí je známkou, že je Kusadasi skvělým místem pro strávení nezapomenutelné dovolené. Pro oblast Kusadasi jsou lety operovány do Izmiru.

ÖZDERE
Menší letovisko vzdálené 45 km od Izmiru. Dříve malá rybářská vesnička, nyní zde však najdete moderní hotely, které nabízí turistům komfort, který je vyžadován ke strávení pohodlné a klidné dovolené. Zdejší pěkné písečné pláže mají pozvolný vstup do moře, letovisko je tedy vhodné také pro rodiny s dětmi. Doporučujeme navštívit místní trh, který se koná každý týden.

Turecko - Kusadasi  Turecko - Kusadasi

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Turecko - Kusadasi

Oblasti v destinaci - Egejská riviéra - Kusadasi

Mapa - Egejská riviéra - Kusadasi

Nejlépe hodnocené hotely - Egejská riviéra - Kusadasi

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.