Egejská riviéra - Kusadasi

Dovolená pro milovníky slunce, pláží i památek

  1. Eximtours.cz
  2. Turecko
  3. Egejská riviéra - Kusadasi

Vítejte na Egejské riviéře v Kusadasi!

Kosmopolitní letovisko Kusadasi je vedle Bodrumu a Marmarisu hlavním turistickým centrem Egejské riviéry. Skvělé pláže, přírodní rezervace, příležitosti ke sportování i k prohlídkám památek, vynikající restaurace a kavárny, živé bary, elegantní plážové kluby i 2 vodní parky dělají z Kusadasi prvotřídní prázdninovou destinaci pro každého.

V Kusadasi budou nadšeni milovníci pláží, zážitků, kulturního života i tradičního tureckého hamamu. Trumfem Kusadasi je blízkost největších turistických atrakcí Turecka, starobylého Efezu nebo velkolepého Pamukkale.

7 důvodů, proč na zájezd do Kusadasi na Egejské riviéře

  1. Egejské podnebí: Kusadasi se těší typickému středomořskému klimatu, město je zalité sluncem po 300 dní v roce, vysoké letní teploty zpříjemňuje chladivý vánek.
  2. Nádherné pláže a průzračné moře: Kusadasi nabízí rozmanitý výběr pláží s jemným pískem, oblázky i skalisky, mnohé z nich mají modrou vlajku.
  3. Skvělé potápění i koňské safari: množství sportovních aktivit, které můžete provozovat v Kusadasi, je nekonečné – potápění, surfování, pěší turistika, paragliding či golf.
  4. Zábava: noční život v Kusadasi je vyhlášený. Vybírat můžete z mnoha barů, hudebních klubů, plážových barů a diskoték. Rodiny s dětmi ocení 2 gigantické aquaparky.
  5. Příroda: příznivce přírodních krás potěší lesy, národní park Dilek, horská rezervace, azurové zátoky či termální prameny.
  6. Vynikající jídlo: ochutnejte tureckou kuchyni v její nejlepší podobě včetně čerstvých ryb a plodů moře i typických sladkostí.
  7. Rozumné ceny: ve srovnání s evropskými přímořskými letovisky zaplatíte v místních restauracích méně a nákupy vás vyjdou levněji.
Koupání v Egejském moři v Kusadasi
Písečná pláž, Kusadasi, Egejská riviéra

Letoviska pro vaši dovolenou v Kusadasi

Kusadasi

Do oblíbeného prázdninového letoviska Kusadasi míří turisté za uvolněnou atmosférou, krásnými písčitými plážemi a mnoha možnostmi sportování, zábavy i výletů. Lákadlem jsou i skvělé nákupy, vynikající kuchyně a intenzivní noční život.

Özdere

Původně malá rybářská vesnice Özdere se postupně mění v moderní turistické centrum. Přesto si toto přímořské letovisko zachovává klid, ticho i tradiční kouzlo a zvyklosti, jako jsou např. týdenní trhy. Zdejší krásná písčitá pláž je vhodná pro rodiny s dětmi.

Cesme

Přepychové letovisko Cesme si pro svoji dovolenou oblíbila i turecká smetánka. Kromě zlatých pláží a tyrkysového moře tvoří jedinečnou atmosféru města krásné osmanské domy, kavárny a restaurace s nabídkou čerstvě ulovených ryb. Nechybí pobřežní promenáda, termální lázně ani řada památek.

Diova jeskyně v Güzelcamli, Kusadasi
Přístav Kusadasi
Ulice v Sigaciku, Egejská riviéra

Gümüldür

Roztomilé město Gümüldür proslulo mandarinkami satsuma, které se pěstují v okolních hájích. Jedná se o prázdninový ráj v oblasti Izmiru s čistým mořem a pohodovou atmosférou.

Güzelcamli

Jednoznačnou předností klidné vesnice Güzelcamli je blízkost národního parku Dilek Milli Park s krásnými plážemi, borovými lesy a Diovou jeskyní. Čekají vás malebné domy, spousta obchůdků, kaváren a hospůdek, kde se najíte za turecké ceny, dále antické památky a výhled na řecký ostrov Samos.

Sigacik

Idylické pobřežní městečko Sigacik v chráněné zátoce vás uchvátí středomořskou krásou, malebnými uličkami, obchody s uměním, přístavem, starým hradem a nedalekým starobylým řeckým městem Teos. Toto letovisko láká turisty vyhledávající klid a romantiku. V místních restauracích dostanete nejlepší čerstvé plody moře a v okolí najdete několik pláží s modrou vlajkou.

Umístění hotelů v Kusadasi

Turecko - Kusadasi

Náš tip: Láká vás dovolená v oblasti Kusadasi na Egejské riviéře? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené v Kusadasi

Jak dlouho trvá let do Kusadasi?
Jaká jsou nejlepší letoviska v oblasti Kusadasi?
Jaký je časový posun mezi ČR a Kusadasi?
Kde leží Kusadasi?
Proč jet na dovolenou do Kusadasi?

Oblasti v destinaci - Egejská riviéra - Kusadasi

Mapa - Egejská riviéra - Kusadasi

Nejlépe hodnocené hotely - Egejská riviéra - Kusadasi