Egejská riviéra - Bodrum

Objevte s námi to nejkrásnější, co Egejská riviéra - Bodrum nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Turecko
  3. Egejská riviéra - Bodrum

Egejská riviéra - Bodrum

VÍTEJTE NA EGEJSKÉ RIVIÉŘE - BODRUM!

Kombinace perfektní turistické destinace se vším servisem a dokonale zachovanou tureckou kulturou, patrnou prakticky na každém kroku, dělá z Bodrumu snad ten nejkouzelnější a nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celé Egejské riviéry. S příjemným klimatem po celou sezonu láká oblast především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím.

Turecko - Bodrum

Bodrum, antický Halikarnas, rodiště historika Hérodota a místo posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů¨světa, leží na členitém poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře vstříc ostrovu Kos. Tento významný řecký historik se zde roku 485 př. n. l. narodil. Je považován za „Otce dějepisu“. Vstup do stejnojmenného přístavu chrání dodnes majestátní středověká pevnost vybudovaná Řádem johanitů neboli rhodských (později maltézských) rytířů. Začal se stavět v roce 1406 a právě v jeho mohutných zdech se nachází mramorové části starého mauzolea. Hrad byl významným opěrným bodem křižáků v Malé Asii a ustál několik útoků otomanských vojsk. Dobýt se jej nikdy nepodařilo. Historický přístav je dnes vyhledávaným útočištěm jachet, které se zde zastavují během putování svých majitelů v Egejském moři a ve východním Středomoří. Centrum města u jachetní mariny je elegantní promenádou s obchody, restauracemi, bary a kavárnami, kam se sjíždějí k večeru návštěvníci z celého poloostrova, hustou sítí místních mikrobusových spojů – dolmušů. Kromě procházek jsou oblíbené i projížďky historickými loděmi podél členitého pobřeží poloostrova.

Turecko - Bodrum  Turecko - Bodrum

Díky své poloze, podnebí a kouzlu kombinace Orientu a evropské moderny je místo vyhledáváno i umělci a svá odpočinková sídla si tu vybudovalo mnoho mezinárodně známých osobností. Kosmopolitní ráz městečka vedl návštěvníky k jeho přezdívce „turecké Saint–Tropez”. Pro oblast Bodrum jsou lety operovány do Bodrumu.

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Turecka, které nepřesahují 3 měsíce pobytu, není od držitelů cestovních pasů pro ČR vyžadováno vstupní vízum. Děti musí cestovat s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8 denního zájezdu 7 nocí, v případě 11 denního zájezdu 10 nocí, v případě 12 denního zájezdu 11 nocí, v případě 15 denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

Turecko - Bodrum  Turecko - Bodrum

LETOVISKA

BODRUM
Bodrum, antický Halikarnas, rodiště historika Hérodota a místo posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů světa, leží na členitém poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře vstříc ostrovu Kos. Vstup do stejnojmenného přístavu chrání dodnes středověká pevnost vybudovaná Řádem johanitů neboli rhodských (později maltézských) rytířů. Historický přístav je dnes vyhledávaným útočištěm jachet, které se zde zastavují během putování svých majitelů v Egejském moři a ve východním Středomoří. Centrum města u jachetní mariny je elegantní promenádou s obchody, restauracemi, bary a kavárnami, kam se sjíždějí k večeru návštěvníci z celého poloostrova, hustou sítí místních mikrobusových spojů – dolmušů. Kromě procházek jsou oblíbené i projížďky historickými loděmi podél členitého pobřeží poloostrova. Díky své poloze, podnebí a kouzlu kombinace Orientu a evropské moderny je místo vyhledáváno i umělci a slouží k vybudování odpočinkových sídel mnoha mezinárodně známých osobností. Kosmopolitní ráz městečka vedl návštěvníky k jeho přezdívce „turecké Saint–Tropez”. Pro oblast Bodrum jsou lety operovány do Bodrumu.

Turecko - Bodrum  Turecko - Bodrum

GUNDOGAN
Toto malebné turecké městečko se rozprostírá v jižní části Turecka 20 km od města Bodrum. Břehy Gundoganu omývá třpytící se Egejské moře a jeho pláže vyzývají turisty ke strávení pohodové dovolené.

GÜMBET
Resort Gümbet, který je čtvrtí města Bodrum, je dnes pro turisty velkým lákadlem a mohou zde nasát jedinečnou atmosféru této čtvrti. Je oblíbený převážně u mladých lidí, kteří si zde užijí noční život v barech a restauracích.

TURGUTREIS
Letovisko Turgutreis se rozprostírá v překrásném údolí plném zeleně. Kontrast mezi modrým průzračným Egejským mořem a tamními skalisky je opravdu dechberoucí. Turgutreis je druhé největší město na Bodrumském poloostrově, a proto není problém zde najít obchůdky, kavárny nebo bary. Poskytuje turistům kompletní servis.

BITEZ
Zeleň, strmé skály, písčité pláže a průzračné moře, to je letovisko Bitez– vhodné pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit dovolenou u Egejského moře. Na své si zde také přijdou vyznavači vodních sportů ve vyhlášeném windsurfingovém letovisku. Pláž je lemována restauracemi, kavárnami a bary, kde se lze příjemně posilnit.

YALIKAVAK
Přímořské město Yalikavak je pozoruhodným příkladem tradiční a moderní architektury. Místní galerii, která dříve sloužila jako vodní nádrž, určitě stojí za to navštívit. Klidné prostředí dokonale zapadá do zelených kopců a křišťálově modrého moře.

AKYALRLAR
Bývalá řecká vesnice se rozkládá při pobřeží lemovaném typickými bílo-modrými domy. Řekové sem s oblibou jezdívali na svou letní dovolenou. Traduje se, že obyvatelé vesnice místo nazývali Kefakula (Místo, kde se setkává 11 větrů). V Akyarlaru najdete 4 pláže, tradiční rybí restaurace, pekárny a pouliční prodejce turecké pizzy (pide), kteří místu dodávají svébytný charakter.

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Turecko - Bodrum

Mapa - Egejská riviéra - Bodrum

Nejlépe hodnocené hotely - Egejská riviéra - Bodrum

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.