Egejská riviéra - Bodrum

Dovolená mezi pláží a památkami

  1. Eximtours.cz
  2. Turecko
  3. Egejská riviéra - Bodrum

Vítejte na Egejské riviéře v oblasti Bodrum!

Egejská riviéra, část nádherného tureckého pobřeží u Egejského moře, je horkým tipem na perfektní plážovou dovolenou pro každého. Zelené egejské pobřeží se spoustou romantických zátok a lagun, s borovými lesy, nádhernými plážemi a množstvím antických památek potěší jak plážové povaleče a milovníky nerušené relaxace, tak sportovce i milovníky historie.
 
Oblíbeným cílem je historické město Bodrum, nejatraktivnější přístav jižní části Egejského moře a celého Turecka. S příjemným klimatem po celou sezonu láká Bodrum návštěvníky na:

Bodrum – dovolená v „tureckém Saint-Tropez“

Přívětivé město Bodrum, antický Halikarnas, rodiště historika Hérodota, básníka Hérakleita a místo posledního odpočinku krále Mausóla (jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů světa), leží na poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře naproti řeckému ostrovu Kos. Vstup do stejnojmenného přístavu chrání dodnes majestátní středověká pevnost vybudovaná řádem johanitů, rhodských rytířů. Hrad byl významným opěrným bodem křižáků v Malé Asii, ustál několik osmanských nájezdů a nikdy se ho nepodařilo dobýt.

Turecko - Bodrum
Turecko - Bodrum

Centrum města u živého jachetního přístaviště nabízí elegantní promenádu s obchody, restauracemi, bary a kavárnami. Díky své poloze mezi tyrkysovým mořem a zelenými kopci, kvalitě služeb, pohodovému podnebí a kouzlu kombinace Orientu a evropské moderny je Bodrum vyhledávaný umělci i světovými celebritami; jeho kosmopolitní ráz vedl k přezdívce „turecké Saint–Tropez”.

Letoviska pro vaši dovolenou v Bodrumu

Akbuk

Menší prázdninové středisko Akbuk, ležící cca 70 km od Bodrumu v zálivu na úpatí pohoří Ilbir Dagi, nabízí krásné pláže, čisté moře, neporušenou přírodu, spoustu zeleně a příležitosti k aktivitám.

Gundogan

Malebné rybářské městečko Gundogan s příjemnou tureckou atmosférou a volnými plážemi najdete na severu bodrumského poloostrova asi 20 km od Bodrumu.

Turgutreis

Letovisko Turgutreis leží v nádherném zeleném údolí se strmými skálami v pozadí. Je to druhé největší město v oblasti Bodrumu a má krásnou dlouhou, písčitou pláž a skvělé podmínky pro windsurfing. Z místního přístavu míří trajekty na řecký ostrov Kos.

Restaurace na pláži, Bodrum, Egejská riviéra
Ulice v Bodrumu

Bitez

Zeleň, strmé skály, písčité pláže a průzračné moře – to je letovisko Bitez, vhodné pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit pohodovou dovolenou u Egejského moře. Na své si přijdou i vyznavači vodních sportů ve vyhlášeném windsurfingovém středisku. Gurmáni ocení farmářské trhy s přírodními produkty a milovníci historie mohou prozkoumat ruiny starořeckého kostela s mozaikovými obrazy.

Yalikavak

Přímořské město Yalikavak je pozoruhodným příkladem tradiční a moderní architektury. Za návštěvu stojí např. místní galerie, dříve sloužící jako vodní nádrž. Klidné prostředí dokonale zapadá do zelených kopců a křišťálově modrého moře.

Akyarlar

Jedno z nejkrásnějších letovisek v oblasti Bodrumu, známé nádhernými plážemi, temně modrou křišťálovou vodou a skvělými podmínkami pro surfování. V Akyarlaru najdete 4 pláže, tradiční rybí restaurace, pekárny a pouliční prodejce turecké pizzy (pide), kteří místu dodávají svébytný charakter.

Umístění hotelů v Bodrumu

Turecko - Bodrum

Náš tip: Láká vás dovolená v oblasti Bodrumu na Egejské riviéře? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené v Bodrumu

Proč jet na dovolenou na Egejskou riviéru do Bodrumu?
Kde najít Bodrum?
Jak dlouho trvá let do Bodrumu?
Jaký je časový posun mezi ČR a Bodrumem?

Mapa - Egejská riviéra - Bodrum

Nejlépe hodnocené hotely - Egejská riviéra - Bodrum