Aktivní dovolená v Bodrumu: jak se bavit a co vidět

Egejská riviéra kolem Bodrumu nabízí kromě relaxace na krásných plážích i skvělé možnosti pro aktivní trávení času se sportem, památkami a kulturou, nakupováním, zábavou i intenzivním nočním životem. Možností je nepřeberně. Pokud máte děti, dopřejte jim den v zábavním či vodním parku.
Amfiteátr v Halikarnassu, Egejská riviéra

Nejoblíbenější sportovní aktivity v Bodrumu a okolí

Příroda bodrumského poloostrova a příjemné klima lákají k provozování celé řady outdoorových aktivit. Milovníci vodních sportů se v Bodrumu mohou věnovat např. windsurfingu, surfování, potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření, jízdě na vodním skútru, „banánu“ či vodních lyžích.

Windsurfing

Jedním z nejoblíbenějších vodních sportů v Bodrumu je windsurfing. Některé z nejlepších pláží pro windsurfing jsou v letoviscích Bitez, Gumbet, Turgutreis, Ortakent a Akyarlar.

Potápění

Čisté vody Egejského moře a rozmanitý podmořský život dělají z pobřeží Bodrumu skvělou potápěčskou destinaci. Podél poloostrova najdete více než 15 lokalit pro potápění s útesy, ostrovy i jeskyněmi. Oblíbené jsou Karaada (Černý ostrov), zátoka Poyraz, mys Kurt Burnu a ostrov Kargi.

Výlety lodí

Další populární aktivitou pro milovníky moře a plachtění jsou celodenní výlety lodí. Během plavby z Bodrumu objevíte skryté zátoky a krásná místa, po souši nedosažitelná. Můžete si vybrat škuner či plachetnici s posádkou i bez ní. Oblíbeným cílem je řecký ostrov Kos, vzdálený asi půl hodiny plavby.

Outdoorové sporty a aktivity

V Bodrumu máte spoustu příležitostí ke sportování. Vyzkoušejte pěší túry, horská kola, čtyřkolky, jízdu na koni, tenis nebo golf.
Potápění v Bodrumu
Jízda na vodním skútru, Egejská riviéra

Co dělat a kam se podívat v Bodrumu

Milovníci historie, archeologie a památek by neměli opomenout kulturní poklady Bodrumu.

Hrad Bodrum

Impozantní středověký hrad střeží vstup do modré zátoky Bodrumu, patří mezi historické perly Turecka a od roku 2016 je zapsaný na předběžném seznamu UNESCO. Byl postaven rhodskými rytíři jako hrad svatého Petra (Petronium). K jeho stavbě, která trvala přes sto let (1404–1513), byly použity kameny z mauzolea Halikarnassu, jednoho ze sedmi divů starověkého světa.

Muzeum podvodní archeologie

Ve 14 výstavních sálech muzea, sídlícího v bodrumském hradu, můžete vidět nejstarší známé vraky lodí na světě, nejbohatší sbírku amfor z východního Středomoří a mnoho měděných, zlatých i skleněných předmětů ze ztroskotaných starověkých lodí.

Mauzoleum v Halikarnassu

Starověká hrobka, jeden z bájných sedmi divů světa, spojuje řeckou architekturu s egyptskou pyramidou. V době dokončení (kolem roku 350 př. n. l.) byla 50 metrů vysoká, s 24stupňovou pyramidou na vrcholu. Po zničení v letech 1000 až 1400 n. l. z ní moc nezbylo, přesto její rozvaliny stojí za návštěvu.

Amfiteátr Bodrum

Otevřené antické divadlo je jednou z nejcennějších a nejzachovalejších památek starověkého Halikarnassu. Stavba amfiteátru spadá do 4. století př. n. l. Jeho hlediště pojme až 13 tisíc diváků. Divadlo ožívá během hlavní sezony díky kulturním festivalům.
Hrad Bodrum na Egejské riviéře
Mauzoleum v Halikarnassu v Bodrumu

Jak se bavit s dětmi v Bodrumu

Kromě plavby na pirátské lodi nebo výletu na čtyřkolkách pro starší děti můžete vyzkoušet zábavní a vodní parky.

Nejlepší zábavní a tematické parky na bodrumském poloostrově

 • Bodrum Dolphin Park v Guvercinliku: delfíní park na hladině zátoky Guvercinlik (21 km od centra Bodrumu) na ploše 4 000 m² nabízí delfíní show. Děti si mohou delfíny zblízka prohlédnout, zaplavat si s nimi a dozvědět se o nich spoustu zajímavostí.
 • Fun Town Park v Ortakentu: jeden z nejoblíbenějších zábavních parků na poloostrově Bodrum, kde se dá strávit den s množstvím atrakcí pro děti i dospělé. V nabídce jsou dětská hřiště, jízda na koni, motokáry, paintball, stolní tenis aj.
 • Countryranch v Turgutreis: jezdecký sportovní klub Countryranch s kvalitní restaurací, jezdeckým areálem, výletními stezkami a dětskými hřišti je příjemné místo pro projížďku na koních s dětmi.

Nejlepší aquaparky v Bodrumu

V letoviscích poloostrova Bodrum najdete několik vodních parků. Mimo ně má mnoho kvalitních hotelů ještě vlastní aquaparky.
 • Aquapark Bodrum: jeden z nejoblíbenějších a největších vodních parků na poloostrově Bodrum. Na ploše 35 000 m² nabízí nejrůznější atrakce, tobogány, skluzavky apod.
 • Pirates Inn Cactus Aquapark: ve vodním parku v Yalikavaku si na ploše 4 500 m² užijete 9 skluzavek, několik bazénů, aerobik, animační programy, soutěže i relaxaci na sluneční terase.
Mozaikové lampy na trhu v Bodrumu
Poháry z onyxu, Egejská riviéra

Nakupování v Bodrumu

Pokud jde o nákupy, v oblasti Bodrumu najdete nákupní příležitosti od oblíbených pouličních trhů a obchodů s řemeslnými výrobky až po velká nákupní centra. Co si turisté vozí z Bodrumu nejčastěji:
 • onyxové vázy, misky a popelníky,
 • mozaikové lucerny,
 • rukodělné výrobky z kůže (boty, sandály, tašky, doplňky),
 • oblečení, ručně vázané koberce a kelimy,
 • zlaté a stříbrné šperky,
 • mořské mušle a houby.

Noční život na poloostrově Bodrum

Ne náhodou se Bodrumu přezdívá „turecká Ibiza“. Noční život v Bodrumu je intenzivní, město i okolní letoviska proslula množstvím diskoték, barů, klubů s živou hudbou, plážových barů, karaoke barů i párty lodí, plujících podél pobřeží. Nejživější zábava probíhá na dlouhé ulici Cumhuriyet (Bodrum Bar Street), kde se soustřeďují největší a nejextravagantnější noční kluby v Bodrumu.

Náš tip: Líbila by se vám dovolená v oblasti Bodrumu? Podívejte se i na další úsek Egejské riviéry, do nádherné oblasti Marmarisu. Úžasné pláže najdete i na Turecké riviéře u Středozemního moře.

Otázky a odpovědi k aktivitám na Egejské riviéře kolem Bodrumu

Jaké atrakce a památky v Bodrumu stojí za návštěvu?
Jak zabavit děti v Bodrumu?
Jaké sporty se dají provozovat v Bodrumu?
Je v Bodrumu noční život?