Pláže na poloostrově Bodrum: skvělé koupání i vodní sporty

Na Egejské riviéře se dají najít některé z nejkrásnějších pláží Turecka. Pokrývá je bílý či zlatý písek, oblázky, kamínky a i skaliska s dřevěnými plošinami a molem pro snadný přístup do vody. Žádné dvě pláže nejsou úplně stejné a každé místo nabízí něco jedinečného. Na rozdíl od Turecké riviéry tu najdete méně dlouhých úseků písku, ale spíš zálivy a menší romantické pláže.
Pláž Bodrum, Egejská riviéra
Řada pláží poloostrova Bodrum se pyšní modrou vlajkou – jsou čisté a dobře udržované, mořské dno se svažuje většinou velmi pozvolna, což je příjemné pro rodiny s malými dětmi i seniory. Často je obklopují borové háje a pomerančovníky. Pro sportovce jsou připravené aktivity od šnorchlování a potápění po parasailing a windsurfing.

Nejlepší čas na koupání v Bodrumu

Bodrum má středozemní klima s horkými suchými léty a mírnými zimami. Nejlepší doba pro plážovou dovolenou je tu od června do října, kdy si užijete koupání s teplotou moře v průměru 23 až 26 °C.

7 nejkrásnějších pláží Bodrumu

Bitez

Krásná, dlouhá písečná pláž půlkruhového tvaru v klidné mělké zátoce u letoviska Bitez s citrusovými a olivovými háji v okolí je vybavená lehátky, slunečníky a spoustou plážových restaurací a barů. Jde o ideální místo pro rodinnou zábavu i sporty: windsurfing, vodní lyžování, jízda na banánu, parasailing.

Akbuk

letovisku Akbuk najdete sérii romantických pláží v zátoce s jemnými oblázky a dokonale křišťálovou vodou. Pozvolna se svažují do vyhřátého moře a poskytují nádherné výhledy na hory a západy slunce. K dispozici jsou lehátka, slunečníky, vybavení pro vodní sporty. Během hlavní sezóny mohou být zaplněné.
Pláž Bitez, Egejská riviéra
Pláž Akbuk, Egejská riviéra

Yahsi/Ortakent

Dlouhá pláž Yahsi s pohodlným vstupem do vody a ověnčená Modrou vlajkou leží asi 3 km od letoviska Ortakent. Pokrývá ji směs písku a drobných oblázků a podobně jako Bitez je plná kaváren a restaurací, které nabízejí bezplatná lehátka u vody, pokud si koupíte jídlo nebo pití.

Camel beach

Malebná písčitá „velbloudí“ pláž s krásným okolím a úžasně čistou vodou patří se svými 500 metry mezi menší pláže. Svůj název odvozuje od velbloudů, na kterých se můžete projet po okolí. Vstup na tuto pláž je placený, v ceně jsou lehátka, slunečníky, sprchy, šatny a toalety.

Turgurtreis

Nádherná bílá písčitá pláž u letoviska Turgutreis nabízí výhled na řecký ostrov Kos. Podél pláže najdete množství restaurací a kaváren. Můžete zdarma využít plážová lehátka a slunečníky, pokud si koupíte v plážové restauraci něco k jídlu nebo pití.
Pláž Yahsi, Egejská riviéra
Pláž Turgutreis, Egejská riviéra
Pláž Camel, Egejská riviéra

Gundogan

Průzračné tyrkysové moře, drobné oblázky s hrubším pískem a krásné okolí charakterizují pláž letoviska Gundogan v klidné chráněné zátoce. Modrou vlajkou se pyšní nepřetržitě od roku 2005!

Cennet Koyu

Zátoka Cennet, asi nejunikátnější pláž Bodrumu, získala své jméno (v překladu Rajská zátoka) díky jedinečné kráse, průzračnému tyrkysovému moři a nedotčené přírodě připomínající kousek ráje. Vstup je zdarma, za lehátko a slunečník zaplatíte.
Pláž Gundogan, Egejská riviéra
Pláž Cennet Koyu, Egejská riviéra
Náš tip: Rozhodli jste se strávit svoji příští dovolenou v oblasti Bodrumu? Zkuste se podívat i na ostatní lákavá místa v Turecku. Vedle dalších letovisek na Egejské riviéře (Marmaris, Kusadasi) stojí za návštěvu i Turecká riviéra.

Otázky a odpovědi ke koupání v Bodrumu

Kdy je nejlepší čas na koupání v Bodrumu?
Které pláže v oblasti Bodrumu jsou nejkrásnější?
Jaké pláže má Bodrum?