Koupání v Turecku – průzračné moře a neodolatelné scenérie

Pláže jsou pokladem Turecka. O jejich čistotě a kráse svědčí i 450 tureckých pláží pyšnících se oceněním „modrá vlajka“. Nejhezčí najdete na pobřeží Egejského a Středozemního moře.
Pláž Konyaalti, Antalya

Pláže Turecké riviéry

Pláž Lara, Antalya

Pobřeží Středozemního moře nabízí nekonečně dlouhé pláže z hrubšího písku s pozvolným vstupem do vody. Jsou ideální na lenošení i různé aktivity. Většina pláží leží kolem letovisek Alanya, Antalya, Kemer nebo Side.

  • Kleopatřina pláž (Alanya) – jedna z nejkrásnějších pláží v Turecku. Na 2,5 km dlouhém úseku jemného bílého písku nabízí spoustu možností sportu i zábavy (např. výlety na škuneru).
  • Pláž Lara – 12 km dlouhá pláž s tmavým pískem a malými oblázky se nachází přímo ve městě Antalya, ve čtvrti Lara. Najdete tu perfektní vybavenost a velkou nabídku vodních sportů.

Pláže na Egejské riviéře

Pláž Icmeler, Marmaris

Pláže Egejské riviéry nejsou tak dlouhé a široké jako na jihu, o to jsou romantičtější a často ukryté v zátokách mezi zelenými kopci. Tvoří je většinou drobné oblázky, promísené s hrubším pískem, méně tu najdete i čistě písčité pláže. Známá letoviska jsou Kusadasi, Bodrum nebo Marmaris.

  • Pláž Icmeler (Marmaris) – nádherná pláž z hrubšího písku a oblázků, obklopená příjemnými restauracemi s dobrými cenami.
  • Pláž Pamucak (Kusadasi) – pláž ve tvaru půlměsíce z jemného tmavého písku, jen 4 km od archeologického naleziště v Efesu. Klidná je i díky absenci velkých hotelů a restaurací.

Pláže Tyrkysového pobřeží

Pláž Icmeler, Marmaris

Tyrkysové pobřeží, území starodávné Lýkie (zhruba od Marmarisu po Kemer) je kouskem ráje na zemi s mořem, které má díky absolutní čistotě a vápencovému podloží skutečně tyrkysovou barvu a mimořádně nádherné pláže. 

  • Pláže Olympos a Cirali – srdeční záležitost pro milovníky přírody a klidu. Dvě skvostné romantické pláže s tyrkysovou vodou dlouhé 3 km leží v přírodní rezervaci, obklopené zelenými kopci. Poblíž pláže Olympos můžete obdivovat ruiny antického města, na pláži Cirali je hnízdiště chráněných želv.
  • Pláž Ölüdeniz – jeden z divů Turecka, známý i pod názvem Modrá laguna, leží v přírodní rezervaci poblíž letoviska Fethiye, ze kterého se na pláž dostanete minibusem.

Otázky a odpovědi k plážím v Turecku

Jaké jsou pláže v Turecku?
Které pláže v Turecku jsou nejkrásnější?
Jaké pláže v Turecku jsou vhodné pro potápění nebo šnorchlování?
Které pláže jsou vhodné pro vodní sporty?