Maledivské pláže: ráj novomanželů i potápěčů

Maledivy jsou známé jako jedno z nejkrásnějších míst světa k prožití dokonalé plážové dovolené. Skládají se z více než tisícovky malých korálových ostrůvků s bílými plážemi, které jsou obklopené mělkou lagunou hrající těmi nejkrásnějšími odstíny modré. Nekonečné a hluboké vody Indického oceánu se rozprostírají na dohled. Díky tomu Maledivy poskytují ty nejlepší podmínky pro dovolenou na krásné pláži s možností pozorovat stovky druhů ryb, želvy, rejnoky, chobotnice, murény, barakudy, žraloky (kteří ovšem nejsou člověku nebezpeční) a další exotické mořské živočichy během potápění a šnorchlování u pláže.
Jak vypadají pláže na Maledivách

Hvězdné moře“ a soukromé pláže

Na ostrůvcích je obvykle pouze jeden hotelový resort ležící přímo na bílé pláži, která je jako vystřižená z exotického katalogu. Mořské dno klesá velmi pozvolna a voda je po celý rok příjemně vyhřátá. Nelze říct, které pláže na Maledivách jsou nejkrásnější, všechny nabízejí oslňující písek a průzračné moře. Díky tomu jsou maledivské pláže oblíbeným cílem zamilovaných párů a novomanželů. Navíc na maledivských plážích (ostrov Vaadhoo) můžete spatřit opravdovou vzácnost v podobě „hvězdného moře“. Jde o přírodní úkaz, při kterém se mořské vody v noci promění v zářící show s tisícovkami světel modré barvy. Tento světelný efekt je způsobený fytoplanktonem, který má schopnost bioluminiscence (chemická reakce vody a vzduchu).
 
Maledivská plážMaledivská pláž

Na co si dát pozor na plážích na Maledivách?

  • Především na silné slunce, nepodceňujte pravidelné natírání kůže opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem.
  • Přestože korály, mušle a další plážové „suvenýry“ jsou krásné, nesbírejte je. Díky tomu zůstanou zachovány i pro další návštěvníky Malediv. Vývoz korálů, želvích krunýřů, písku a mušlí nasbíraných na pláži či při potápění je zakázán.
  • Nudismus nebo opalování „nahoře bez“ není na Maledivách tolerováno.
  • Bikiny jsou povolené pouze na plážích pro turisty.

Otázky a odpovědi k plážím na Maledivách

Které pláže Malediv jsou nejkrásnější?
Jsou na Maledivách žraloci?
Proč maledivské pláže v noci září?
Co se nesmí na maledivských plážích?