Aktivní dovolená na Maledivách je ve znamení vodních radovánek

Koupání a potápění – to jsou nejoblíbenější aktivity na dovolené na Maledivách. Aby ne, maledivské hotelové resorty ležící přímo na plážích přímo vybízejí k aktivní dovolené v průzračných vodách Indického oceánu.
 

Nejoblíbenější vodní sporty na Maledivách

1. Potápění a šnorchlování

Potápění a šnorchlování je v případě aktivit na Maledivách jasné číslo 1. Maledivské ostrůvky jsou obklopené mělkou lagunou a nekonečnými vodami Indického oceánu, do kterého je to z hotelového resortu pár kroků. Maledivy proto poskytují nejlepší podmínky pro exotickou dovolenou s potápěním a šnorchlováním u korálových útesů lákajících stovky druhů ryb, želvy, rejnoky, chobotnice, murény, barakudy, žraloky (kteří nejsou člověku nebezpeční) a další exotické mořské živočichy. Místní agentury nabízejí možnost výletů s potápěním i šnorchlováním k nejkrásnějším potápěčským lokalitám včetně zapůjčení vybavení.

Šnorchlování na MalediváchŠnorchlování na Maledivách
Podmořský svět na Maledivách

2. Surfing a windsurfing

Pokud vás lákají adrenalinové vodní sporty, vyzkoušejte na Maledivách windsurfing. Není nic jednoduššího, než si zaplatit kurz windsurfingu a osvojit si jeho základy se zkušeným instruktorem. Také surfování se na Maledivách těší velké oblibě, a to nejenom mezi turisty, ale i mezi místními obyvateli.
Surfing na Maledivách
Windsurfing na Maledivách

3. Rybaření

Maledivy jsou skutečným rájem pro fanoušky rybaření. Můžete si pronajmout člun s průvodcem, který vás vezme rybařit na vhodné místo v ranních i nočních hodinách. Úlovek je jistý. Některé hotelové resorty navíc nabízí možnost si po rybaření na svém úlovku pochutnat při večerním pikniku na pláži.
Rybářská loď na Maledivách
Hejna ryb na Maledivách
Mezi další oblíbené vodní sporty, kterým se můžete na dovolené na Maledivách věnovat, patří vodní lyžování, parasailing, plachtění, kayaking, jízda na vodním skútru apod. 

Výlety na Maledivách

Pokud právě neholdujete vodním sportům a přesto si na Maledivách chcete užít aktivní dovolenou, doporučujeme vám výlet na některý z ostrovů s původními vesničkami, kde si můžete prohlédnout typické chýše místních obyvatel, ochutnat autentickou maledivskou kuchyni či si koupit krásný suvenýr. Nebo vyzkoušejte romantickou večerní plavbu na tradičním dřevěném člunu dhoni, který vás při západu slunce provoze kolem kouzelných maledivských ostrovů.
 
Metropole Malé
Tradiční maledivská loď dhoni
K návštěvě láká také hlavní město Malé, které je obchodním i kulturním centrem Malediv a pyšní se velkou mešitou, prezidentským palácem, Národním muzeem i množstvím obchodů a trhy.
 

Otázky a odpovědi k aktivitám na Maledivách

Co dělat na dovolené na Maledivách?
Kam se vydat na výlet na Maledivách?
Jaké jsou nejlepší vodní sporty na Maledivách?