Dary moře a koření: ochutnejte speciality maledivské kuchyně

Maledivská kuchyně je ovlivněna především Indií a Srí Lankou. Jídlo je po indickém vzoru hodně pikantní, dochucené kari, chilli papričkami či citrónovou trávou. Na Maledivách si díky jejich poloze a rybářské tradici pochutnáte hlavně na rybách a mořských plodech.
 
Maledivská kuchyně, to jsou hlavně dary mořeMaledivská kuchyně, to jsou hlavně dary moře
Luxusní jídlo na Maledivách

Jaká jsou nejoblíbenější jídla Malediv?

Hlavním jídlům se na Maledivách říká „long eats“. Většinou jde o rybu či mořské plody (např. krevety, chobotnice, kalamáry), které se připravují na různé způsoby – smaží se, grilují, pečou, udí či vaří a podávají s rýží, plackou nebo bramborami. S jakými názvy jídel se na Maledivách můžete setkat?
  • Garudiya – tuňáková polévka je nejznámějším jídlem maledivské kuchyně
  • Roshi – „maledivský chléb“ v podobě placky se podává skoro ke každému hlavnímu jídlu
  • Kulhimas – tuňák v chilli omáčce
  • Mas Riha – karí z rybího masa
Ani ti z vás, kteří právě neholdují darům moře a kořeněným jídlům, nepřijdou na Maledivách zkrátka. V hotelových restauracích servírují hlavně pokrmy italské, francouzské, středomořské, čínské a arabské kuchyně přizpůsobené chuti turistů.

„Short eats“ aneb svačina nade vše

Pod názvem „short eats“ (hedhikaa) se schovávají různá menší jídla. Nejčastěji jde o kuličky plněné rybí náplní, pikantní rybí koláčky, dezerty z vaječného krému či kokosového mléka a pudinku nebo slaďoučké exotické ovoce v podobě manga, banánů, ananasu či kokosových ořechů.
 
Mas Riha – karí z rybího masa)
Roshi

Co se pije na Maledivách? Vede čaj a raa

Nejoblíbenějším nápojem Maledivanů je černý čaj. A víte, jak ho pijí? Jedině silně oslazený a s plátkem citrónu nebo zjemněný sušeným mlékem. Dalším tradičním maledivským drinkem je tzv. raa neboli míza z kokosové palmy – Maledivané si ho vychutnávají místo alkoholu.

Alkohol pouze pro turisty

Maledivy jsou islámskou zemí, takže místní obyvatelé alkohol nepijí. V turistických resortech však alkohol k dostání je.

Otázky a odpovědi o gastronomii Malediv

Co se jí na Maledivách?
Jaké je nejznámější jídlo Malediv?
Na jaké jídlo se můžete těšit v hotelech Malediv?
Pije se na Maledivách alkohol?
Jaký nápoj na Maledivách je nejoblíbenější?