Kdy jet na Maledivy a proč? 

Maledivám vládne tropické počasí s mírným vánkem a stálými teplotami kolem 30 °C. Díky tomu můžete jet na Maledivy v průběhu celého roku. Pro relaxační dovolenou na maledivských plážích je nejvhodnější období od prosince do dubna, kdy je méně srážek a nižší vlhkost. Pokud vás kromě plážových radovánek lákají také výlety, doporučujeme vyrazit na Maledivy mezi květnem a listopadem, kdy jsou díky vyšší vlhkosti snesitelnější podmínky k pohybu po ostrovech.
 
Maledivy

Nejtepleji je na Maledivách na přelomu naší zimy a jara

Průměrné denní teploty se na Maledivách po celý rok pohybují mezi 27 °C až 33 °C. Teplota vody je v oblasti maledivských ostrovů téměř konstantní, a to kolem 27 °C. Nejteplejšími měsíci na Maledivách jsou únor až duben. Nejchladnějším měsícem je leden. 

Vzhledem k vysokým teplotám a vlhkosti vzduchu si na dovolenou na Maledivy zabalte lehké bavlněné oblečení. S ohledem na islámské náboženství by ženy měly na veřejnosti mít zakrytá kolena a ramena (mimo turistické resorty), vstup do mešity je povolen pouze v dlouhých kalhotách nebo sukni a dlouhém rukávu.

Období dešťů jen s krátkými sprškami

Počasí na Maledivách je ovlivňováno dvěma monzuny. Sušším severovýchodním, který trvá přibližně od prosince do dubna, a vlhčím jihozápadním od května do listopadu. Období dešťů na Maledivách panuje od května do listopadu, přičemž nejvíce prší v říjnu. Déšť však bývá krátký a prší pouze v odpoledních nebo podvečerních hodinách. Ani v období dešťů tedy dovolené na Maledivách nic nebrání.
 
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím