Kdy jet na Maledivy a proč? 

Maledivám vládne tropické počasí s mírným vánkem a stálými teplotami kolem 30 °C. Díky tomu můžete jet na Maledivy v průběhu celého roku. Pro relaxační dovolenou na maledivských plážích je nejvhodnější období od prosince do dubna, kdy je méně srážek a nižší vlhkost. Pokud vás kromě plážových radovánek lákají také výlety, doporučujeme vyrazit na Maledivy mezi květnem a listopadem, kdy jsou díky vyšší vlhkosti snesitelnější podmínky k pohybu po ostrovech.
 
Maledivy

Nejtepleji je na Maledivách na přelomu naší zimy a jara

Průměrné denní teploty se na Maledivách po celý rok pohybují mezi 27 °C až 33 °C. Teplota vody je v oblasti maledivských ostrovů téměř konstantní, a to kolem 27 °C. Nejteplejšími měsíci na Maledivách jsou únor až duben. Nejchladnějším měsícem je leden. 

Vzhledem k vysokým teplotám a vlhkosti vzduchu si na dovolenou na Maledivy zabalte lehké bavlněné oblečení. S ohledem na islámské náboženství by ženy měly na veřejnosti mít zakrytá kolena a ramena (mimo turistické resorty), vstup do mešity je povolen pouze v dlouhých kalhotách nebo sukni a dlouhém rukávu.

Období dešťů jen s krátkými sprškami

Počasí na Maledivách je ovlivňováno dvěma monzuny. Sušším severovýchodním, který trvá přibližně od prosince do dubna, a vlhčím jihozápadním od května do listopadu. Období dešťů na Maledivách panuje od května do listopadu, přičemž nejvíce prší v říjnu. Déšť však bývá krátký a prší pouze v odpoledních nebo podvečerních hodinách. Ani v období dešťů tedy dovolené na Maledivách nic nebrání.
 

Otázky a odpovědi k počasí na Maledivách

Které měsíce jsou nejlepší na dovolenou na Maledivách?
Kdy jet na Maledivy za odpočinkovou dovolenou?
Kdy jsou Maledivy vhodné pro aktivní dovolenou?
Jaká je teplota moře na Maledivách?
Kdy je na Maledivách období dešťů?
Jaký měsíc je na Maledivách nejchladněji?
Jaké oblečení si vzít na Maledivy?