Srí Lanka

Dovolená s příchutí čaje a kouzlem exotiky

  1. Eximtours.cz
  2. Srí Lanka
Vlajka Srí Lanky

Vítejte na Srí Lance!

Srí Lanka, země plná tajů, panenských pláží, nádherné fauny a flóry a lahodného čaje. Ostrov u jihovýchodního pobřeží Indie omývaný Indickým oceánem a Bengálským zálivem nabízí dovolenou v exotice s vyváženou kombinací relaxace na plážích a poznávání jedinečných přírodních, kulturních i historických skvostů.

Na dovolené na Srí Lance budete mít tolik možností, že nebudete vědět, co dřív. Až vás omrzí koupání a slunění na pláži, vydejte se za dobrodružstvím do srílanských národních parků. Při troše štěstí zde kromě krásné tropické přírody spatříte jejich „divoké“ obyvatele jako např. slony, levharty, opice či buvoly ve volné přírodě. Až vás zmůže tropické klima pobřeží, ve vnitrozemí ostrova vás zchladí podnebí a atmosféra podobná staré Anglii. V samém srdci Srí Lanky se ukrývá známý kulturní trojúhelník, kde se můžete vydat po stopách buddhismu i starověkých civilizací. Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva srílanských čajových plantáží rozprostírajících se ve výšce zhruba 2 000 m n. m. stejně jako lahodná chuť a vůně pravého cejlonského čaje.

 

Sběračka čajových lístků na Srí Lance
Sigiriya a slon na Srí Lance
Věděli jste? Název Srí Lanka znamená „požehnaná zářící země“.

7 důvodů, proč na dovolenou na Srí Lanku

  1. Exotická dovolená kombinující relaxaci na pláži s poznáváním
  2. Krásné pláže bez davů turistů ideální na slunění i vodní sporty
  3. Nádherná tropická příroda a národní parky s možností pozorování volně žijících divokých zvířat
  4. Množství jedinečných koloniálních, buddhistických i starověkých památek
  5. Slavné čajové plantáže a jeden z nejlepších čajů na světě
  6. Zdravá kuchyně plná darů moře, vůně skořice a indického koření
  7. Přátelští a pohostinní obyvatelé a jejich pozoruhodná kultura
Dambulla, Srí Lanka
Rybáři v Galle, Srí Lanka
Náš tip: Láká vás dovolená na Srí Lance? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Srí Lanku.

Kam na Srí Lanku?

Jako výchozí bod vaší dovolené na Srí Lance doporučujeme rekreační letoviska na jižním, západním či východním pobřeží ostrova, která nabízejí kvalitní hotely na dosah krásných pláží. Na západním pobřeží můžete vybírat třeba z letovisek Kalutara, Beruwella či Kammala, na jižním pobřeží se vám bude líbit ve střediscích Bentota a Weligama. Pokud raději než koupání a slunění na pláži dáváte přednost poznávání, vydejte se do hlavního města Colomba, které je skvělým výchozím bodem pro výlety po ostrově.

Otázky a odpovědi o dovolené na Srí Lance

Proč jet na dovolenou na Srí Lanku?
Kam na dovolenou na Srí Lanku?
Čím je Srí Lanka známá?

Všechny destinace - Srí Lanka

Mapa - Srí Lanka


Nejlépe hodnocené hotely - Srí Lanka