Pláže na Srí Lance: kde najdete ty nejlepší?

Srí Lanka je rájem krásných pláží. Nádherné písečné pláže najdete na jižním, západním i východním pobřeží ostrova. Plážovou dovolenou na západě a jihu Srí Lanky si s ohledem na počasí nejlépe užijete od prosince do dubna, na východě zase od května do září.

Pětka nejkrásnějších srílanských pláží

Bentota

Vybrat tu nejlepší ze zástupu krásných srílanských pláží není vůbec jednoduché. K absolutní špičce ale rozhodně patří pláž Bentota ve stejnojmenném letovisku na jihozápadě Srí Lanky, která se pyšní nekonečnou záplavou zlatavého písku a zelených palem. Najdete na ní několik restaurací i obchůdků.

Beruwala

Neméně krásnou a o poznání živější sestrou Bentoty je dlouhá a až několik desítek metrů široká pláž Beruwala při západním pobřeží. I tady stojí jedna majestátní palma vedle druhé a navíc tu najdete i množství restaurací, barů, hotelů a obchůdků. Pláž je díky mělkým vodám ideální pro rodiny s dětmi.
Pláž Bentota
Pláž Beruwala

Mirissa

Další z nejkrásnějších srílanských pláží – Mirissa Beach – je známá nádhernými západy slunce, možností pozorování velryb a bílým pískem plným mušlí. Ukrývá se jihovýchodně od letoviska Weligama ležícího na jihu Srí Lanky.

Hikkaduwa

Hikkaduwa na jižním pobřeží je jednou z nejlepších pláží na Srí Lance pro milovníky vodních sportů. Fanoušci potápění a šnorchlování sem míří z důvodu blízkosti korálové rezervace a surfaři kvůli příznivým vlnám, které jsou zde typické od prosince do března. Pláž navíc nabízí kromě skvělého koupání spoustu možností pro turisty v podobě restaurací, barů a dalších podniků.

Passikudah

Náš výběr pětice nejkrásnějších pláží Srí Lanky uzavírá Passikudah Beach na východním pobřeží. Jemný světlý písek a pozvolný vstup do klidné vody tyrkysové barvy zaručují parádní relaxaci i koupání. Ideální období na dovolenou na pláži Passikudah nastává od června do září, kdy v této oblasti nejméně prší.
Pláž Mirissa
Pláž Hikkaduwa
Pláž Passikudah

Na co si dát pozor na plážích na Srí Lance?

1. S ohledem na silné spodní proudy a vlny, se kterými se na Srí Lance můžete někdy setkat, vždy dbejte příkazů místních orgánů a neplavte daleko od břehu.
2. Sluneční paprsky na Srí Lance jsou ostré, proto se během opalování pravidelně mažte kvalitním opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem.
3. Nepodceňujte ani další způsoby ochrany před slunečním svitem, jako jsou pokrývka hlavy, sluneční brýle, dostatek tekutin atd.
4. Respektujte zákaz nudismu a opalování „nahoře bez“.
5. Nenechávejte na pláži bez dozoru peníze ani jiné věci.

Otázky a odpovědi o plážích na Srí Lance

Kde jsou na Srí Lance nejlepší pláže?
Jaké jsou nejkrásnější pláže na Srí Lance?
Je koupání na Srí Lance bezpečné?