Tipy na aktivní dovolenou na Srí Lance

Srí Lanka je ideální destinací pro kombinaci relaxační a poznávací dovolené v exotice. Až vás omrzí koupání ve vlnách oceánu a slunění na bílých plážích, můžete se vyřádit během vodních i adrenalinových sportů, vyrazit za poznáváním buddhistických i starověkých památek a koloniálních měst nebo se vydat za dobrodružstvím na safari.

Nejoblíbenější sportovní aktivity na Srí Lance

Fanoušci aktivní dovolené by si na Srí Lance neměli nechat ujít potápění či šnorchlování v hlubinách oceánu. Na jihu ostrova se nachází korálový útes a můžete narazit na mořské želvy. Díky velkým vlnám jsou na Srí Lance příznivé podmínky také pro surfing a kitesurfing. Doporučujeme např. letoviska Welligama nebo Hikkaduwa. Adrenalinově zaměřené jedince potěší příležitost k vyzkoušení raftingu a canyoningu, který je na Srí Lance spíš zábavou než náročným sportem. A pokud vás více než voda láká souš, vyzkoušejte trekking džunglí s průvodcem.
Mořská želva, Srí Lanka
Surfař u pláže Mirissa na Srí Lance

TOP 7 srílanských památek aneb kam na výlet

 • Anuradhapura – starobylé město, jehož počátky sahají až do 4. století př. n. l., bývalo původním sídlem králů. Můžete zde obdivovat bohaté pozůstatky starověkých budov a buddhistických památek.
 • Polonnaruwa – další historické město z tzv. Kulturního trojúhelníku, které se stalo sídelním městem králů po Anuradhapuře. Pyšní se velkým množstvím vzácných vykopávek a soch Buddhy.
 • Kandy – poslední hlavní město sinhálských králů láká na slavný chrám Buddhova zubu, další krásné buddhistické chrámy a botanickou zahradu Peradeniya s palmovými alejemi a tisícovkami druhů rostlin.
Polonnaruwa, Srí Lanka
Anuradhapura, Srí Lanka
Chrám Buddhova zubu v Kandy, Srí Lanka
 • Nuwara Eliya – nezapomenutelným zážitkem je návštěva čajových plantáží rozprostírajících se ve výšce kolem 2 000 m n. m. stejně jako jedinečná chuť srílanského čaje, který zde můžete ochutnat.
 • Sigiriya neboli Lví skála – majestátní „trčící“ skála s pozůstatky královského paláce z 5. století patří k nejfotografovanějším a nejnavštěvovanějším místům Srí Lanky a přezdívá se jí „osmý div světa“.
 • Galle – známé koloniální město, jehož základy položili v 16. století Portugalci, láká na impozantní pevnost na pobřeží.
 • Dambulla – slavný Zlatý chrám Dambulla je komplexem skalních chrámů s barevnými nástěnnými malbami a buddhistickými sochami.
Sběračky čaje, Nuwara Eliya, Srí Lanka
Sigiriya, Srí Lanka
Galle, Srí Lanka
Dambulla, Srí Lanka

Za dobrodružstvím na safari

Toužíte pozorovat exotická zvířata ve volné přírodě? Na Srí Lance si tento sen můžete splnit. V jednom z 26 srílanských národních parků uvidíte při troše štěstí kromě krásné tropické přírody také slony, levharty, opice, buvoly a další zvířata. Doporučujeme:
 • největší národní park Srí Lanky Wilpattu s levharty, slony, opicemi a krokodýly,
 • druhý největší a zároveň nejnavštěvovanější národní park Yala s levharty, slony, buvoly a krokodýly,
 • národní park Udawalawe, kde můžete spatřit hlavně slony a vodní ptactvo,
 • jeden z posledních deštných pralesů Srí Lanky Sinharaja s unikátními druhy rostlin a zvířat.
Sloni v NP Udawalawe, Srí Lanka
Levhart v NP Yala, Srí Lanka
Sinharaja, Srí Lanka
Zvířata můžete obdivovat také v zoologických zahradách nebo záchranných stanicích. Na ostrově se díky významné populaci slonů obzvlášť nachází sloní sirotčince jako např. Pinnawala. Oblíbeným místem návštěv je také Safari park Ridiyagama, Národní zoologická zahrada v hlavním městě Colombu a Water World Lanka. Velryby a další mořské živočichy můžete pozorovat také během výletů lodí.

Noční zábava na Srí Lance

Také na párty dovolenou je Srí Lanka to pravé ořechové. V zábavných podnicích v Colombu je živo od večera až do rána, v turistických letoviscích jako např. Hikkaduwa prožijete večery a noci plné zábavy v místních barech či restauracích na pláži.

Otázky a odpovědi o aktivitách a zábavě na Srí Lance

Co si nenechat ujít na Srí Lance?
Jaké je nejlepší safari na Srí Lance?
Jaká zvířata můžu vidět na safari na Srí Lance?
Jaký je největší národní park Srí Lanky?
Je Srí Lanka vhodná na párty dovolenou?