Kdy jet na Srí Lanku za koupáním?

Nejlepším obdobím pro dovolenou na Srí Lance jsou měsíce prosinec až duben, v nichž v hlavních turistických střediscích (na západním a jižním pobřeží a ve vnitrozemí) nejméně prší. Pokud míříte na východ či sever Srí Lanky, zvolte měsíce květen až září.
Slunečné počasí na Srí Lance
Hory na Srí Lance

Počasí na Srí Lance a teploty

Podnebí na Srí Lance je tropické s průměrnými teplotami vzduchu kolem 28 °C (v hlavním městě Colombu a přímořských letoviscích). Nejteplejšími měsíci jsou březen až červen (v průměru 29 °C) a nejchladnějšími listopad až leden (v průměru 27 °C). Teplota moře je po celý rok příjemná ke koupání, pohybuje se od cca 28 do 30 °C. Počasí při pobřeží a v nížinách je však značně rozdílné oproti horským oblastem, kde se průměrné teploty vzduchu pohybují v závislosti na nadmořské výšce kolem 15–20 °C a častěji zde prší.

Kdy nejezdit aneb monzunové období na Srí Lance

Hlavní turistická letoviska Srí Lanky (jižní a západní pobřeží i město Colombo) ovlivňuje od května do října monzun. Nejdeštivější měsíce jsou zde červen a říjen. V ostatních měsících přichází déšť pouze občas, a to hlavně v odpoledních a večerních hodinách. Na severní a východní pobřeží Srí Lanky působí monzun od října do února

Otázky a odpovědi o počasí na Srí Lance

Jaké je nejlepší období na dovolenou na Srí Lance?
Kdy je na Srí Lance turistická sezóna?
Kdy je na Srí Lance monzunové období?