1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kam na dovolenou v lednu?

Kam na dovolenou v lednu?

Středa, 22.12.2021

Kam na dovolenou v lednu?

Poleťte si odpočinout po svátcích a odstartujte rok 2023 dovolenou u moře. Vyberte si z široké nabídky lednových zájezdů do Dominikánské republiky, Mexika, Ománu, Spojených arabských emirátů nebo na Kubu, Zanzibar, Mauricius či Kapverdy. Procestujte tyto exotické destinace a vyberte si z některých fakultativních výletů naší cestovní kanceláře, které se řadí mezi nejoblíbenější u našich klientů. Užijte si leden u moře.

Dominikánská republika

Dominikánská republika je ideální exotickou destinací pro vaši lednovou dovolenou plnou koupání na nejkrásnějších pláží. V lednu vás čekají teploty kolem 30 °C, které vyzývají k relaxaci, slunění a popíjení drinků z kokosů.

Tip na výlet - Národní park Del Este a ostrov Saona - perla Karibiku, lenošení a koupání

Výlet začnete naloděním na rychlý člun v rybářské vesničce Bayahibe. Vydáte se na plavbu podél panenského pobřeží národního parku Del Este. Cestou vás čeká šnorchlování nad korály se spoustou barevných ryb a koupání v překrásné azurové laguně, kde si můžete vychutnat vodní hrátky a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Poté se ocitnete v ráji na ostrově Saona, kde si užijete jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také typický dominikánský oběd formou bufetu. Následuje relax a zpáteční cesta se zpravidla absolvuje na katamaránu s hudbou, drinky a karibskými tanci.
Ostrov Saona
Relax, Punta Cana
Východ Slunce

Kuba

Kuba, to jsou karibské pláže, koktejly a hotely s nabídkou all inclusive. Načerpejte tu síly na zimní období, v lednu vás čeká slunné počasí.

Tip na výlet - Hlavní město Havana

Vyrazte na celodenní výlet, který zahrnuje procházku starou Havanou, oběd a poté návštěvu centrální a moderní Havany autobusem. Při procházce koloniální částí Havany navštívíte náměstí katedrály (Plaza de la Caterdal), náměstí Sv. Františka z Assisi (Plaza de San Francisco de Asís) či staré náměstí. Po obědě pak následuje okruh panoramatickým autobusem, kdy si prohlédnete Národní kapitol (Capitolio Nacional), centrální park či velké divadlo, a poznáte blíže také moderní Havanu.
Kuba Havana
Kuba, Varadero
Kuba, Velké divadlo

Mexiko

Mexiko je známé svou pohostinností, typickou mexickou kuchyní a skvělými službami all inclusive hotelů. V lednu si zde svou dovolenou určitě užijete.

Tip na výlet - Mayské město Chichén Itzá

Vyrazte na celodenní výlet a navštivte nejslavnější, nejnavštěvovanější a nejlépe zrekonstruované mayské město Chichén Itzá, které je zapsáno na seznamu UNESCO a patří mezi sedm novodobých divů světa. Po návštěvě Chichén Itzá se vydáte ochutnat místní yucatanské speciality. Kromě toho výlet zahrnuje také koupání ve vápencové jeskyni, tzv. cenote Samulá. Následně jako bonus navštívíte tequilerii s výkladem a ochutnávkou tequily. Na závěr se podíváte do městečka Valladolid. Výlet začíná v časných ranních hodinách a návrat je plánován před večeří.
Pyramida, Chichén Itzá
Mexické pokrmy
Pláž Akumal

Kapverdské ostrovy

Vyrazte na Kapverdy - ostrovy Zeleného mysu. Dovolená na Kapverdách bude v lednu skvělým zážitkem. Vybírejte z ostrovů Sal a Boa Vista.

Tipy na výlet

Sal – poznávací okruh ostrovem

Výlet vás zavede do nejzajímavějších míst ostrova. Do nejluxusnější vesničky Murdeira v romantické zátoce pod Lví horou, rybářské vesnice Palmeira a k mořskému lávovému jezeru Buracona, kde se nachází přírodní rarita “magické oko”. Na poušti v severní části ostrova můžete pozorovat fata morgánu. Součástí okruhu je i návštěva hlavního města Espargos, kde je ochutnávka místních likérů, rumů a kávy. Vydáte se i na radarovou stanici, odkud je krásný výhled na celý ostrov. Vrcholem okružní cesty je návštěva solného dolu v  rozsáhlém vyhaslém sopečném kráteru.

Boa Vista – Sal Rei s degustací

Půldenní výlet, při němž poznáte celé hlavní město ostrova. Během návštěvy Sal Rei budete obdivovat koloniální architekturu, navštívíte přístav a seznámíte se s historií osídlení, stejně tak i s jeho obyvateli a jejich současným životem. Nedílnou částí výletu je ochutnávka místních specialit: kozího sýra, papájové marmelády a destilátů grogue a ponche.
Duny, ostrov Boa Vista
Buracona, ostrov Sal
Sal Rei, ostrov Boa Vista

Omán

Omán vás okouzlí bělostnými plážemi, orientální kuchyní a tyrkysovým Indickým oceánem. V lednu jsou optimální podmínky pro dovolenou a relaxaci na pláži. Poleťte sem i vy.

Tip na výlet - Hory a pláže Dhofáru

Klimatizovanými jeepy se vydáte do pohoří Qara. Na úpatí hor prozkoumáte pramen Sahalnawt a travertinové skalní útvary. Zblízka si prohlédnete mohutný kadidlovník, vyfotíte si hluboká údolí a kaňony a z horské vyhlídky dohlédnete až k oceánu. V restauraci na pobřeží budete mít oběd formou bufetu. Dále se na pláži v Mughsajlu zastavíte u gejzírů, tryskajících z průduchů v útesech. Poté překonáte prudké svahy Jebel Qamar a sjedete z hor na písečnou pláž Fazája, která je obklopena vysokou hradbou skalních stěn. Zde se budete moci vykoupat ve vlnách Indického oceánu.
Gejzír
Omán, pobřeží
Pláž Fazája

Spojené arabské emiráty

Emiráty jsou zemí, kde nic není nemožné. Najdete zde nejvyšší budovu světa, největší zábavní parky a také nádherné pláže s azurově čistým mořem. Poleťte si v lednu užít dovolenou právě sem.

Tip na výlet - Nezapomenutelná Dubaj

Nejrychleji rostoucí město světa, to je Dubaj! Unikátní prohlídka inspiruje vaši představivost a nechá vás nahlédnout pod pokličku tohoto skutečně unikátního města. Začnete u nejvyšší budovy, nejrychlejší výtah vás vyveze na panoramatickou vyhlídku a těch NEJ by se nedalo spočítat na prstech jedné ruky. Odtud se už vydáte na plavbu tradiční lodí dhow do moderního přístavu Dubaj Marina. Následuje projížďka kolem uměle vystavěného palmového ostrova Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází magický hotel Atlantis The Palm. A stále je toho ještě mnohem víc! Cestou přes populární promenádu The Walk dojedete až k sedmihvězdičkovému hotelu Burj Al Arab a odtud k největšímu nákupnímu centru Dubaj Mall. Zde si užijete výhled ze 124. patra vyhlídkové plošiny v Burj Khalifa, nakupování v tisícovce obchodů, můžete si zabruslit na kluzišti nebo prohlédnout překrásné akvárium obřích rozměrů. To vše nabízí toto jedno nákupní centrum. Na závěr výletu si vychutnáte úžasnou podívanou na osvětlenou “tančící“ fontánu.
Dubaj, Burj Khalifa
Dubaj
Jumeriah Palm

Mauricius

Mauricius vás zaujme exotickými plážemi a nádhernou přírodou. Tento tropický ráj si v lednu nenechte ujít, krásné počasí je záruka skvělé dovolené.

Tip na výlet - Divoký jih Mauricia

Celodenní výlet, při kterém objevíte vnitrozemní části ostrova Mauricius. Navštívíte vrchol spící sopky s dechberoucím výhledem na okolní krajinu a na posvátné jezero, divokou vlnící se krajinu v národním parku Black River Gorges a také oblast Chamarel, kde uvidíte 100 metrů vysoký vodopád z říčky St. Denis, který se nachází v pralese nedotčeném civilizací. K sedmi barevným dunám se poté dostanete skrz prales a kolem plantáží s kávovníky. Na závěr je naplánováno zasvěcení do výroby rumu, které bude zajisté vrcholem celého výletu.
Národní park Black River
Pláž, Mauricius
Charamell vodopád

Zanzibar

Poleťte v lednu do Tanzanie a užijte si tropy a krásné bílé pláže Zanzibaru.

Tip na výlet - Plavba Indickým oceánem se zastávkou na písečném ostrůvku, šnorchlování a oběd na ostrově Kwale

Krásný celodenní výlet tradiční motorovou plachetnicí dhow se šnorchlováním. Plavba Indickým oceánem oblastí, kde se vyskytují delfíni. Samozřejmostí je pauza na koupání na malém ostrůvku, ochutnávka čerstvého kokosu a kokosové vody i občerstvení ovocem. Následuje plavba do oblasti Menai Bay se zastávkou na šnorchlování, kde budete obdivovat nádherné barevné ryby, živočichy a korálové útesy Indického oceánu. Na závěr výletu vás čeká plavba kolem modré laguny na ostrov Kwale, kde bude podáván oběd (langusta, kalamáry, krevety, ryba, rýže, čapati, kuře, sezónní ovoce).
Ostrov Kwale
město Stone, Zanzibar
Zanzibar

Už víte, kam na dovolenou v lednu? Teď už jen stačí ověřit informace o možnostech a podmínkách cestování, které pro vás pravidelně aktualizujeme v aplikaci Covid info.

Další články

Během zájezdu na Attiku budete relaxovat na dlouhých písečných plážích, spatříte místa legendárních antických bitev a nikdy to nebudete mít daleko za poklady hlavního města Athén. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Attice.
Nenechte si utéct nejvyšší slevy, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 30. 9. Ať už vás lákají blízká moře či exotika, nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Jih Řecka ukrývá region plný nádherných pláží, klidných letovisek a turistických zajímavostí v čele s takřka nekonečným množstvím antických památek. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Peloponésu.
Podívejte se, proč si na dovolenou vybrat řeckou Lefkadu, které letovisko je to pravé pro vás a inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa Lefkady, jež stojí za vidění.
Santorini slibuje mnohem víc než krásné pláže. Sněhově bílé kykladské domky na vrcholku strmých útesů, kráter utopené sopky, místa z dob antiky i středověku a slaďoučké víno. Inspirujte se, jak si užít nejromantičtější dovolenou vašeho života.
Africký klenot Tunisko, to nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou naplno.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím