1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kam vyrazit v lednu na dovolenou k moři?

Kam vyrazit v lednu na dovolenou k moři?

Čtvrtek, 4.1.2024

Kam vyrazit v lednu na dovolenou k moři?

Rádi byste v lednu vyrazili na dovolenou? Poleťte si odpočinout po svátcích a odstartujte rok 2024 dovolenou u moře. Vyberte si z široké nabídky lednových zájezdů do Dominikánské republiky, Mexika, Ománu, Spojených arabských emirátů nebo na Kubu, Zanzibar, Mauricius či Kapverdy. Procestujte tyto exotické destinace a vyberte si z některých fakultativních výletů naší cestovní kanceláře, které se řadí mezi nejoblíbenější u našich klientů. Užijte si leden u moře!

Dominikánská republika

Dominikánská republika je skvělou exotickou destinací pro vaši lednovou dovolenou plnou koupání na nejkrásnějších plážích, palem a dominikánského rumu. V lednu vás čekají teploty kolem 30 °C, které vyzývají k relaxaci, slunění a popíjení drinků z kokosů. Vyberte si svoji dovolenou v Dominikánské republice.

Tip na výlet - Ostrov Saona, vesnička Mano Juan a 3 nejkrásnější pláže

Vydáte se z přístavu rybářské vesničky Bayahibe na rychlém motorovém člunu na ostrov Saona. Navštívíte 3 nejkrásnější pláže, mezi které se řadí pláž Flamengo a panenská pláž Canto de la Playa. Oběd si vychutnáte ve vesnici Mano Juan, kterou si můžete projít a navštívit želví stanici. Při cestě zpět se zastavíte v přírodním mořském bazénu, kde se vyskytují hvězdice.
Tropická pláž, Punta Cana
Relax
Ostrov Saona

Kuba

Exotická Kuba, to jsou karibské pláže, koktejly nejen z kubánského rumu a hotely s nabídkou all inclusive. Načerpejte tu síly na zbývající zimní období, v lednu vás čeká slunné počasí.

Tip na výlet - Hlavní město Havana

Vyrazte na celodenní výlet, který zahrnuje procházku starou Havanou, oběd a poté návštěvu centrální a moderní Havany autobusem. Při procházce koloniální částí Havany navštívíte náměstí katedrály (Plaza de la Caterdal), náměstí Sv. Františka z Assisi (Plaza de San Francisco de Asís) či staré náměstí. Po obědě pak následuje okruh panoramatickým autobusem, kdy si prohlédnete Národní kapitol (Capitolio Nacional), centrální park či velké divadlo, a poznáte blíže také moderní Havanu.
Tropická pláž, Kuba, Varadero
Kuba Havana
Pevnost El Morro v Havaně, Kuba

Mexiko

Mexiko je známé svou pohostinností, typickou mexickou kuchyní, tequillou a skvělými službami all inclusive hotelů. V lednu si zde svou dovolenou určitě užijete. Pojďte si vybrat dovolenou podle vašich představ a poznejte Mexiko!

Tip na výlet - Mayské město Chichén Itzá

Vydejte se na celodenní výlet a navštivte nejslavnější, nejnavštěvovanější a nejlépe zrekonstruované mayské město Chichén Itzá, které je zapsáno na seznamu UNESCO a patří mezi sedm novodobých divů světa. Po návštěvě Chichén Itzá se vydáte ochutnat místní yucatanské speciality. Kromě toho výlet zahrnuje také koupání ve vápencové jeskyni, tzv. cenote Samulá. Následně jako bonus navštívíte tequillerii s výkladem a ochutnávkou tequilly. Na závěr se podíváte do městečka Valladolid. Výlet začíná v časných ranních hodinách a návrat je plánován před večeří.
Pyramida, Chichén Itzá
Tropická pláž, Mexiko
Mexické pokrmy

Kapverdské ostrovy

Vyrazte si odpočinout na Kapverdy - ostrovy Zeleného mysu. Dovolená na Kapverdách bude v lednu skvělým zážitkem. Vybírejte z ostrovů Sal a Boa Vista, máme pro vás širokou nabídku zájezdů na Kapverdy.

Tipy na výlet

Sal – poznávací okruh ostrovem

Výlet vás zavede do nejzajímavějších míst ostrova. Do nejluxusnější vesničky Murdeira v romantické zátoce pod Lví horou, rybářské vesnice Palmeira a k mořskému lávovému jezeru Buracona, kde se nachází přírodní rarita “magické oko”. Na poušti v severní části ostrova můžete pozorovat fata morgánu. Součástí okruhu je i návštěva hlavního města Espargos, kde je ochutnávka místních likérů, rumů a kávy. Vydáte se i na radarovou stanici, odkud je krásný výhled na celý ostrov. Vrcholem okružní cesty je návštěva solného dolu v rozsáhlém vyhaslém sopečném kráteru.

Boa Vista – Sal Rei s degustací

Půldenní výlet, při němž poznáte celé hlavní město ostrova. Během návštěvy Sal Rei budete obdivovat koloniální architekturu, navštívíte přístav a seznámíte se s historií osídlení, stejně tak i s jeho obyvateli a jejich současným životem. Nedílnou částí výletu je ochutnávka místních specialit: kozího sýra, papájové marmelády a destilátů grogue a ponche.
Pláž, ostrov Boa Vista
Rybářská loď, ostrov Sal
Duny, Kapverdy

Omán

Exotický Omán vás okouzlí bělostnými plážemi, orientální kuchyní a tyrkysovým Indickým oceánem. V lednu jsou optimální podmínky pro dovolenou a relaxaci na pláži. Vyberte si zájezd a poleťte sem i vy.

Tip na výlet - Hory a pláže Dhofáru

Klimatizovanými jeepy se vydáte do pohoří Qara. Na úpatí hor prozkoumáte pramen Sahalnawt a travertinové skalní útvary. Zblízka si prohlédnete mohutný kadidlovník, vyfotíte si hluboká údolí a kaňony a z horské vyhlídky dohlédnete až k oceánu. V restauraci na pobřeží budete mít oběd formou bufetu. Dále se na pláži v Mughsajlu zastavíte u gejzírů, tryskajících z průduchů v útesech. Poté překonáte prudké svahy Jebel Qamar a sjedete z hor na písečnou pláž Fazája, která je obklopena vysokou hradbou skalních stěn. Zde se budete moci vykoupat ve vlnách Indického oceánu.
Pláž, Omán
Západ slunce, Omán
Salalah, Omán

Spojené arabské emiráty

Emiráty jsou zemí, kde nic není nemožné. Najdete zde nejvyšší budovu světa, největší zábavní parky a také nádherné pláže s azurově čistým mořem. Poleťte si v lednu užít dovolenou právě sem, máme pro vás širokou nabídku zájezdů za skvělé ceny.

Tip na výlet - Nezapomenutelná Dubaj

Nejrychleji rostoucí město světa, to je Dubaj! Unikátní prohlídka inspiruje vaši představivost a nechá vás nahlédnout pod pokličku tohoto skutečně unikátního města. Začnete u nejvyšší budovy, nejrychlejší výtah vás vyveze na panoramatickou vyhlídku a těch NEJ by se nedalo spočítat na prstech jedné ruky. Odtud se už vydáte na plavbu tradiční lodí dhow do kanálu Dubaj Marina. Následuje projížďka kolem uměle vystavěného palmového ostrova Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází magický hotel Atlantis The Palm. A stále je toho ještě mnohem víc! Cestou přes populární promenádu The Walk dojedete až k sedmihvězdičkovému hotelu Burj Al Arab a odtud k největšímu nákupnímu centru Dubai Mall. Zde si užijete výhled ze 124. patra vyhlídkové plošiny v Burj Khalifa, nakupování v tisícovce obchodů, můžete si zabruslit na kluzišti nebo prohlédnout překrásné akvárium obřích rozměrů. To vše nabízí toto jedno nákupní centrum. Na závěr výletu si vychutnáte úžasnou podívanou na osvětlenou “tančící“ fontánu.
Dubaj, Burj Khalifa
Pláž-Jumeirah, Dubaj
Bluewaters Island a ruské kolo, Dubaj

Mauricius

Mauricius vás zaujme exotickými plážemi a nádhernou přírodou. Tento tropický ráj si v lednu nenechte ujít, krásné počasí je záruka skvělé dovolené. Vyberte si svou dovolenou na Mauriciu.

Tip na výlet - Divoký jih Mauricia

Vyrazte na celodenní výlet, při kterém objevíte vnitrozemní části ostrova Mauricius. Navštívíte vrchol spící sopky s dechberoucím výhledem na okolní krajinu a na posvátné jezero, divokou vlnící se krajinu v národním parku Black River Gorges a také oblast Chamarel, kde uvidíte 100 metrů vysoký vodopád z říčky St. Denis, který se nachází v pralese nedotčeném civilizací. K sedmibarevným dunám se poté dostanete skrz prales a kolem plantáží s kávovníky. Na závěr je naplánováno zasvěcení do výroby rumu, které bude zajisté vrcholem celého výletu.
Letecký pohled na panorama ostrova Mauricius
Lehátka a deštník na tropické pláži
Krajina Národního parku Black River Gorges

Zanzibar

Poleťte v lednu do Tanzanie a užijte si tropy a krásné bílé pláže Zanzibaru. Vyberte si z naší široké nabídky a vydejte se poznat fascinující Zanzibar!

Tip na výlet - Plavba Indickým oceánem se zastávkou na písečném ostrůvku, šnorchlování a oběd na ostrově Kwale

Čeká vás krásný celodenní výlet tradiční motorovou plachetnicí dhow se šnorchlováním. Plavba Indickým oceánem oblastí, kde se vyskytují delfíni. Samozřejmostí je pauza na koupání na malém ostrůvku, ochutnávka čerstvého kokosu a kokosové vody i občerstvení ovocem. Následuje plavba do oblasti Menai Bay se zastávkou na šnorchlování, kde budete obdivovat nádherné barevné ryby, živočichy a korálové útesy Indického oceánu. Na závěr výletu vás čeká plavba kolem modré laguny na ostrov Kwale, kde bude podáván oběd (langusta, kalamáry, krevety, ryba, rýže, čapati, kuře, sezónní ovoce).
Pláž Jambiani, Zanzibar, Tanzanie
Kamenné město, Zanzibar
Bílá pláž, Zanzibar

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.