1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kam na dovolenou v říjnu?

Kam na dovolenou v říjnu?

Úterý, 5.10.2021

Kam na dovolenou v říjnu?

Láká vás podzimní dovolená, ale nevíte, kam vyrazit? Máme pro vás několik tipů, kde strávit dovolenou u moře v říjnu. Ať už to bude oblíbený Egypt, exotické Kapverdy, luxusní Emiráty, neobjevený Omán nebo slunné Tunisko, u nás si vyberete dovolenou podle vašich představ.

Egypt: ideální počasí i v říjnu, teplota vzduchu kolem 25 °C

Egypt, to jsou kilometry písečných pláží, křišťálově modrá voda a rozlehlá poušť Sahara. Letoviska Hurghada a Marsa Alam nabízí spoustu různých aktivit. Můžete se věnovat windsurfingu, rybaření, golfu nebo jen relaxaci a plavání.

Nepochybně vás ohromí i pestrý podmořský svět. Rudé moře se pyšní fantastickou faunou a flórou a je ideální pro potápění a šnorchlování. Některé egyptské hotely mají dokonce svůj vlastní korálový útes. Užijte si říjnovou dovolenou se vším všudy právě v Egyptě.
 

Tunisko: starověká města, pouště a pláže

Tunisko s křišťálově modrou vodou, písečnými zátokami a bohatou kulturní historií je ideálním místem pro strávení říjnové dovolené. Relaxujte na některé z nejlepších pláží ve Středozemním moři, potápějte se a užívejte si krásného počasí.

Tunisko není jen plážová destinace. Vyrazte na místní barevné trhy, kde můžete zakoupit například typické koření a dovézt ho domů jako suvenýr. Milovníci adrenalinu si mohou půjčit jeepy a vyrazit do pouště. Ať už poletíte na tuniskou pevninu nebo na Djerbu, jistě si říjnovou dovolenou užijete.
 

Spojené arabské emiráty: země neuvěřitelných dobrodružství

Spojené arabské emiráty jsou jedinečnou destinací, která zahrnuje sedm samostatných emirátů a nabízí nádherné pláže, vlnící se pouště, unikátní kulturu, oslnivou architekturu a velkou dávku luxusu. Největším emirátem je Dubaj, kde uvidíte nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, slavný umělý ostrov Palm Islands, několik zábavních parků a kilometry nádherných pláží.
Dalším emirátem je hlavní město země, Abu Dhabi, které se chlubí nejrychlejší horskou dráhou na světě, krásnými mešitami a můžete si zde pochutnat na proslulém cappuccinu sypaném zlatými vločkami.
Ostatní emiráty si zaslouží také vaši pozornost. Ajman je nejmenší z emirátů, ale to mu rozhodně neubírá na kvalitě. Zlaté písečné pláže v kontrastu s majestátním pohořím Hajar ho dělají kouzelným letoviskem pro dovolenou.
Umm Al Quwain, druhý nejmenší emirát, má pobřeží Arabského zálivu poseté mangrovníky a jsou zde oblíbené například velbloudí závody.
Fujairah je kontrastem k oslňující Dubaji. Poskytuje uvolněnější atmosféru, starobylé pevnosti a pláže v Ománském zálivu, které jsou ideální pro šnorchlování, potápění a opalování.
Ras Al Khaimah, nejsevernější emirát, leží pouhých 45 minut od mezinárodního letiště v Dubaji. Uvidíte zde neuvěřitelné západy slunce, úžasnou přírodu s terakotovými pouštěmi a vysokými horami, což z něj dělá jedinečnou destinaci pro celoroční dovolenou.
Ať už si vyberete kterýkoli z emirátů, odnesete si spoustu zážitků z této úchvatné země a zažijete perfektní podzimní dovolenou u moře.
 

Omán: neobjevený poklad Blízkého východu

Omán, známý svou pohostinností, je fascinující zemí se starodávnými tradicemi, bohatou historií a obrovskou přírodní krásou. Uchvátí vás svými nádhernými plážemi, drsnými horskými scenériemi a moderními městy. Navštivte nejvyšší vrchol země Jebel Shams a neuvěřitelnou soutěsku Wadi Ghul, která svým rozsahem soupeří s Grand Canyonem. Vydejte se do hlavního města Muscatu, který se řadí mezi nejpůvabnější hlavní města Arabského poloostrova. Ománské břehy omývá Arabské moře, které je bohaté na podvodní život a můžete zde zahlédnout želvy, delfíny a stovky dalších druhů ryb. Večer sledujte úchvatný západ slunce nad písečnými dunami. Omán vám během vaší říjnové dovolené nabídne autentický arabský zážitek.
 

Kapverdy: exotické ostrovy s dlouhými plážemi

Naším posledním tipem, kam na dovolenou v říjnu, jsou Kapverdy s dlouhými písečnými plážemi, možností surfování a moderními hotely. Díky krásnému celoročnímu počasí sem můžete zavítat nejen v říjnu. Mezi nejoblíbenější z Kapverdských ostrovů se řadí Sal, který je známý typickou krajinou připomínající měsíc. Na Salu určitě navštivte město Santa Maria, kde najdete obchody, tradiční restaurace a kavárny. Hlavním lákadlem je 8 km dlouhá, písečná pláž. Na ostrově Boa Vista najdete mnohem více pláží, odkud se vám naskytnou krásné výhledy na oceán. Vyrazte zde na pláž Praia de Chaives, která se řadí mezi nejfotografovanější pláže na ostrovech. Ať už si pro dovolenou vyberete jakýkoli z Kapverdských ostrovů, odvezete si domů pravé africké zážitky.
 

Informace o možnostech a podmínkách cestování pro vás pravidelně aktualizujeme v aplikaci Covid info.

Další články

Během zájezdu na Attiku budete relaxovat na dlouhých písečných plážích, spatříte místa legendárních antických bitev a nikdy to nebudete mít daleko za poklady hlavního města Athén. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Attice.
Nenechte si utéct nejvyšší slevy, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 30. 9. Ať už vás lákají blízká moře či exotika, nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Jih Řecka ukrývá region plný nádherných pláží, klidných letovisek a turistických zajímavostí v čele s takřka nekonečným množstvím antických památek. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Peloponésu.
Podívejte se, proč si na dovolenou vybrat řeckou Lefkadu, které letovisko je to pravé pro vás a inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa Lefkady, jež stojí za vidění.
Santorini slibuje mnohem víc než krásné pláže. Sněhově bílé kykladské domky na vrcholku strmých útesů, kráter utopené sopky, místa z dob antiky i středověku a slaďoučké víno. Inspirujte se, jak si užít nejromantičtější dovolenou vašeho života.
Africký klenot Tunisko, to nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou naplno.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím