1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Kam na dovolenou v říjnu?

Kam na dovolenou v říjnu?

Úterý, 5.10.2021

Kam na dovolenou v říjnu?

Láká vás podzimní dovolená, ale nevíte, kam vyrazit? Máme pro vás několik tipů, kde strávit dovolenou u moře v říjnu. Ať už to bude oblíbený Egypt, exotické Kapverdy, luxusní Emiráty, neobjevený Omán nebo slunné Tunisko, u nás si vyberete dovolenou podle vašich představ.

Egypt: ideální počasí i v říjnu, teplota vzduchu kolem 25 °C

Egypt, to jsou kilometry písečných pláží, křišťálově modrá voda a rozlehlá poušť Sahara. Letoviska Hurghada a Marsa Alam nabízí spoustu různých aktivit. Můžete se věnovat windsurfingu, rybaření, golfu nebo jen relaxaci a plavání.

Nepochybně vás ohromí i pestrý podmořský svět. Rudé moře se pyšní fantastickou faunou a flórou a je ideální pro potápění a šnorchlování. Některé egyptské hotely mají dokonce svůj vlastní korálový útes. Užijte si říjnovou dovolenou se vším všudy právě v Egyptě.
 

Tunisko: starověká města, pouště a pláže

Tunisko s křišťálově modrou vodou, písečnými zátokami a bohatou kulturní historií je ideálním místem pro strávení říjnové dovolené. Relaxujte na některé z nejlepších pláží ve Středozemním moři, potápějte se a užívejte si krásného počasí.

Tunisko není jen plážová destinace. Vyrazte na místní barevné trhy, kde můžete zakoupit například typické koření a dovézt ho domů jako suvenýr. Milovníci adrenalinu si mohou půjčit jeepy a vyrazit do pouště. Ať už poletíte na tuniskou pevninu nebo na Djerbu, jistě si říjnovou dovolenou užijete.
 

Spojené arabské emiráty: země neuvěřitelných dobrodružství

Spojené arabské emiráty jsou jedinečnou destinací, která zahrnuje sedm samostatných emirátů a nabízí nádherné pláže, vlnící se pouště, unikátní kulturu, oslnivou architekturu a velkou dávku luxusu. Největším emirátem je Dubaj, kde uvidíte nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, slavný umělý ostrov Palm Islands, několik zábavních parků a kilometry nádherných pláží.
Dalším emirátem je hlavní město země, Abu Dhabi, které se chlubí nejrychlejší horskou dráhou na světě, krásnými mešitami a můžete si zde pochutnat na proslulém cappuccinu sypaném zlatými vločkami.
Ostatní emiráty si zaslouží také vaši pozornost. Ajman je nejmenší z emirátů, ale to mu rozhodně neubírá na kvalitě. Zlaté písečné pláže v kontrastu s majestátním pohořím Hajar ho dělají kouzelným letoviskem pro dovolenou.
Umm Al Quwain, druhý nejmenší emirát, má pobřeží Arabského zálivu poseté mangrovníky a jsou zde oblíbené například velbloudí závody.
Fujairah je kontrastem k oslňující Dubaji. Poskytuje uvolněnější atmosféru, starobylé pevnosti a pláže v Ománském zálivu, které jsou ideální pro šnorchlování, potápění a opalování.
Ras Al Khaimah, nejsevernější emirát, leží pouhých 45 minut od mezinárodního letiště v Dubaji. Uvidíte zde neuvěřitelné západy slunce, úžasnou přírodu s terakotovými pouštěmi a vysokými horami, což z něj dělá jedinečnou destinaci pro celoroční dovolenou.
Ať už si vyberete kterýkoli z emirátů, odnesete si spoustu zážitků z této úchvatné země a zažijete perfektní podzimní dovolenou u moře.
 

Omán: neobjevený poklad Blízkého východu

Omán, známý svou pohostinností, je fascinující zemí se starodávnými tradicemi, bohatou historií a obrovskou přírodní krásou. Uchvátí vás svými nádhernými plážemi, drsnými horskými scenériemi a moderními městy. Navštivte nejvyšší vrchol země Jebel Shams a neuvěřitelnou soutěsku Wadi Ghul, která svým rozsahem soupeří s Grand Canyonem. Vydejte se do hlavního města Muscatu, který se řadí mezi nejpůvabnější hlavní města Arabského poloostrova. Ománské břehy omývá Arabské moře, které je bohaté na podvodní život a můžete zde zahlédnout želvy, delfíny a stovky dalších druhů ryb. Večer sledujte úchvatný západ slunce nad písečnými dunami. Omán vám během vaší říjnové dovolené nabídne autentický arabský zážitek.
 

Kapverdy: exotické ostrovy s dlouhými plážemi

Naším posledním tipem, kam na dovolenou v říjnu, jsou Kapverdy s dlouhými písečnými plážemi, možností surfování a moderními hotely. Díky krásnému celoročnímu počasí sem můžete zavítat nejen v říjnu. Mezi nejoblíbenější z Kapverdských ostrovů se řadí Sal, který je známý typickou krajinou připomínající měsíc. Na Salu určitě navštivte město Santa Maria, kde najdete obchody, tradiční restaurace a kavárny. Hlavním lákadlem je 8 km dlouhá, písečná pláž. Na ostrově Boa Vista najdete mnohem více pláží, odkud se vám naskytnou krásné výhledy na oceán. Vyrazte zde na pláž Praia de Chaives, která se řadí mezi nejfotografovanější pláže na ostrovech. Ať už si pro dovolenou vyberete jakýkoli z Kapverdských ostrovů, odvezete si domů pravé africké zážitky.
 

Informace o možnostech a podmínkách cestování pro vás pravidelně aktualizujeme v aplikaci Covid info.

Další články

Vyberte si dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst světa, ať už vás láká relaxace na pláži nebo poznávání památek, místní kultury či přírodních krás. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely.
Našim klientům nabízíme pohodlné testování u letiště Praha. Možnost na výběr z různých variant už od 90 Kč za PCR test!
Opuštěné pláže, sopky, koloniální města, divoká krása zelených údolí, originální kulturní mix… Podívejte se s námi, jaké zajímavosti nabízejí Kapverdské ostrovy.
Potápění u korálových útesů, projížďka na velbloudech za beduíny na Sahaře, výlet k pyramidám v Gíze a do Údolí králů i lenošení na pláži s drinkem v ruce. Dovolená v Egyptě slibuje moře zážitků.
1. září 2021 se do naší nabídky vrátil Omán. Zveme vás na procházku po největších lákadlech této exotické destinace, především v oblasti Salalah, kam naše zájezdy směřují. Čeká vás báječná dovolená!
Dobré zprávy! Díky příznivé situaci obnovujeme od 4. 9. 2021 lety do Tuniska a na ostrov Djerba. Přečtěte si, proč se na dovolenou vydat právě tam a vyberte si z našich tipů na nejoblíbenější hotely v Tunisku.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím