1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Středa, 2.11.2022

Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Přemýšlíte, že byste letos Vánoce a Silvestr oslavili mimo Českou republiku a nejlépe někde v teple? Poleťte se na vánoční svátky ohřát k moři nebo si užijte silvestrovské oslavy na pláži. Přinášíme vám širokou nabídku zájezdů na Kapverdy, do Egypta a Senegalu. Raději byste někam dál? Vyberte si pobyt v exotických destinacích, jako jsou Spojené arabské emiráty, Dominikánská republika, Zanzibar, Maledivy, Panama nebo Keňa.

Poleťte si užít vánoční nebo silvestrovskou dovolenou k moři

Vánoce u moře

Přečtěte si, jak můžete oslavit vánoční svátky na Kapverdách, Zanzibaru a v Egyptě. Vyhněte se vánočnímu shonu, vyberte si zájezd, odleťte na dovolenou k moři a oslavte Vánoce v klidu na pláži a bez stresu.

Jak se slaví Vánoce na Kapverdách?

Štědrý den se na Kapverdách slaví stejně jako u nás 24. 12. Ovšem na Kapverdách nenajdete tradiční pokrmy. Ochutnejte typické máslové pečivo bolo de rei, které je kombinací vánočky, mazance a biskupského chlebíčku. Na Kapverdách nosí dárky Pai Natal (otec Vánoc) a 25. a 26. prosince probíhá slavnostní oběd, který se často protáhne až do večera.

Poleťte na Vánoce na Kapverdy a užijte si vánoční dovolenou v teple na krásné pláži.

Jak se slaví Vánoce v Egyptě?

V Egyptě se Štědrý den slaví až 6. 1. a hlavní vánoční pokrmy se jedí až 7. 1. na první svátek vánoční. Populárním pokrmem je fata, jejíž součástí je chléb, česnek, rýže a vařené jehněčí maso. Oblíbeným vánočním pečivem jsou sladké sušenky s křížem zvané kahk.

Většina egyptských hotelů je připravena oslavit Vánoce v západním stylu, a to v našem termínu vánočních svátků. Pokud můžete, zůstaňte v Egyptě i na jejich svátky, užijete si je dvakrát. V Egyptě nosí dárky Baba Noël (otec Vánoc).

Poleťte na dovolenou do Egypta o Vánocích a užijte si pohodové svátky u moře.

Vánoce na Kapverdách
Vánoce v Egyptě
Vánoce na Zanzibaru

Jak se slaví Vánoce na Zanzibaru?

Vánoce se na Zanzibaru slaví 25. 12. a už od rána budete vídat rodiny, jak relaxují a užívají si společný čas s dětmi na bílých plážích nebo na dětských hřištích. Ochutnejte také tradiční pokrmy, jako jsou byriani a pilau, škrobové ugali, smažené chobotnice a maniok. Nechybí ani vegetariánská verze wali na maharage (rýže a červené fazole) a lahodná polévka urjo, která je známá jako Zanzibar mix. Jako dezert si vychutnejte úžasné východoafrické koblihy známé jako mandrazi nebo mahamri.

Nezapomeňte na pivo. Tanzanie je proslulá svými lokálně vařenými pivy a oblíbeným pěnivým pivem na Zanzibaru je „Kili“.

Poleťte si užít Vánoce na bílých plážích Zanzibaru.

Přinášíme vám další tipy, kde můžete oslavit Vánoce 2022 u moře

Načítám...

Silvestr u moře

Silvestr u moře

Láká vás si užít silvestrovské oslavy na pláži a s drinkem v ruce? Vyberte si ze široké nabídky zájezdů a poleťte na Silvestra na dovolenou k moři!

Užijte si pohodový konec roku v plavkách, ohňostroj na pláži a začněte rok 2023 dovolenou v Egyptě, Senegalu, Spojených arabských emirátech, Dominikánské republice, Panamě, Keni, na Maledivách, Kapverdách nebo na Zanzibaru.

Tady jsou naše tipy na destinace a hotely, kde zažijete nejlepší silvestrovskou dovolenou

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Klidná vodní hladina rozkládající se do nekonečna na horizontu. Ať už z lehátka nebo přímo z bazénu, tenhle pohled si zamiluje úplně každý. Doporučíme vám hotely s infinity bazénem. Dopřejte si novou dimenzi dovolené!
Senegal, Kapverdy, Egypt a další přímořské destinace - i tady se slaví Velikonoce. Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a navíc poradíme, kde strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2023 u moře.
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Nenechte si utéct slevy, výhodu děti zdarma a bezplatnou změnu či storno zájezdu zdarma. Letní dovolená s nejlepšími výhodami už jen do 28. 2.!
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.