1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Pondělí, 20.11.2023

Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Přemýšlíte, že byste letošní Vánoce a Silvestr oslavili mimo Českou republiku a nejlépe někde v teple s drinkem v ruce? Poleťte se na vánoční svátky ohřát k moři nebo si užijte silvestrovské oslavy na pláži. Přinášíme vám širokou nabídku zájezdů na Kapverdy, Kanárské ostrovy, do Egypta či Senegalu. Nebo byste raději někam dál? Vyberte si pobyt ve Spojených arabských emirátech, na ZanzibaruMalediváchKeni nebo na Mauriciu. Konec roku můžete strávit i ve 3 oblíbených exotických destinacích: Dominikánské republiceVietnamu či na Kubě, do kterých se dostanete z Prahy přímo bez přestupů.

Poleťte si užít vánoční nebo silvestrovskou dovolenou k moři

Vánoce u moře

Přečtěte si, jak můžete oslavit vánoční svátky na Kapverdách, Zanzibaru, v Egyptě a Emirátech. Vyhněte se vánočnímu shonu, vyberte si vánoční zájezd a odleťte na dovolenou k moři, kde oslavíte Vánoce v naprostém klidu.

Jak se slaví Vánoce na Kapverdách?

Štědrý den se na Kapverdách slaví stejný den jako u nás - 24. 12. Zaleťte si na ně po Vánocích, kdy můžete ochutnat všechny tradiční pokrmy a užít si klidný konec roku. Místo cukroví ochutnejte typické máslové pečivo bolo de rei, které je kombinací vánočky, mazance a biskupského chlebíčku. Na Kapverdách probíhají 25. a 26. prosince kromě slavnostního oběda i menší oslavy v ulicích, které se často protáhnou až do večera. 

Vyrazte na Vánoce na Kapverdy a užijte si vánoční dovolenou v teple na krásné pláži.

Jak se slaví Vánoce v Egyptě?

V Egyptě se Štědrý den slaví až 6. 1. a hlavní vánoční pokrmy se jedí až 7. 1. na první svátek vánoční. Populárním pokrmem je fata, jejíž součástí je chléb, česnek, rýže a vařené jehněčí maso. Oblíbeným vánočním pečivem jsou sladké sušenky s křížem zvané kahk.

Většina egyptských hotelů je připravena oslavit Vánoce v západním stylu, a to v našem termínu vánočních svátků. Pokud můžete, zůstaňte v Egyptě i na jejich svátky, užijete si je hned dvakrát. V Egyptě nosí dárky Baba Noël (otec Vánoc).

Poleťte na dovolenou do Egypta o Vánocích a užijte si pohodové svátky u moře.

Vánoce na Kapverdách
Vánoce v Egyptě

Jak se slaví Vánoce na Zanzibaru?

Vánoce se na Zanzibaru slaví 25. 12. a už od rána budete vídat rodiny, jak relaxují a užívají si společný čas s dětmi na bílých plážích nebo na dětských hřištích. Ochutnejte také tradiční pokrmy, jako jsou byriani a pilau, škrobové ugali, smažené chobotnice a maniok. Nechybí ani vegetariánská verze wali na maharage (rýže a červené fazole) a lahodná polévka urjo, která je známá jako Zanzibar mix. Jako dezert si vychutnejte úžasné východoafrické koblihy známé jako mandrazi nebo mahamri.

Nezapomeňte na pivo. Tanzanie je proslulá svými lokálně vařenými pivy a oblíbeným pěnivým pivem na Zanzibaru je Kilimanjaro.

Užijte si Vánoce na bílých plážích Zanzibaru.

Jak se slaví Vánoce v Emirátech?

Spojené arabské emiráty patří mezi muslimské země, a proto zde nejsou Vánoce oficiálním náboženským svátkem. I tak v hotelech, nákupních centrech nebo na známých turistických atrakcích nasajete tu správnou vánoční atmosféru. Největší vánoční radovánky se konají v Dubaji, a to ve stejném období jako ve většině západních zemí, tedy 24. a 25. prosince. Oslavte Vánoce v Emirátech podobně jako u nás. Vychutnejte si štědrovečerní večeři či jiné delikatesy, dejte si svařák, vyrazte na trhy a zazpívejte si vánoční koledy.

Při návštěvě Dubaje nezapomeňte na krytý lyžařský areál Ski Dubai, kde si užijete den s celou rodinou.

Vydejte se na Vánoce do Emirátů a dopřejte si luxusní vánoční dovolenou na vyhřátých písečných plážích.
Vánoce na Zanzibaru
Vánoce v Emirátech

Přinášíme vám další tipy, kde můžete oslavit Vánoce 2023 u moře

Načítám...

Darujte originální vánoční dárek!

Přemýšlíte, čím byste udělali vašim blízkým pod stromečkem radost? Nadělte jim ten nejkrásnější dárekdovolenou, která zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Pokud si nejste jistí s výběrem destinace nebo termínu, věnujte poukaz na libovolný zájezd.
Dárkový poukaz
Dovolená jako dárek

Silvestr u moře

Silvestr u moře

Láká vás užít si oslavy konce roku na vyhřáté pláži? Vyberte si z široké nabídky silvestrovských zájezdů a poleťte na Silvestra na dovolenou k moři!

Dopřejte si pohodový konec roku v plavkách, ohňostroj na pláži a začněte rok 2024 dovolenou v Egyptě, Spojených arabských emirátech, Dominikánské republice, Seychelách, na Maledivách, Kapverdách, Vietnamu, Mexiku nebo na Zanzibaru.

Tady jsou naše tipy na destinace a hotely, kde zažijete nejlepší silvestrovskou dovolenou!

Další články

Už jste navštívili několik exotických zemí a hledáte něco neotřelého? Využijte naše first minute benefity a vyrazte do nových destinací! Nabízíme přímé lety z Prahy do Bahrajnu a do oblastí Puerta Vallarta v Mexiku a Holguín na Kubě.   
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích ve druhé třetině roku 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!