1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Středa, 2.11.2022

Oslavte letošní Vánoce a Silvestr u moře!

Přemýšlíte, že byste letos Vánoce a Silvestr oslavili mimo Českou republiku a nejlépe někde v teple? Poleťte se na vánoční svátky ohřát k moři nebo si užijte silvestrovské oslavy na pláži. Přinášíme vám širokou nabídku zájezdů na Kapverdy, do Egypta a Senegalu. Raději byste někam dál? Vyberte si pobyt v exotických destinacích, jako jsou Spojené arabské emiráty, Dominikánská republika, Zanzibar, Maledivy, Panama nebo Keňa.

Poleťte si užít vánoční nebo silvestrovskou dovolenou k moři

Vánoce u moře

Přečtěte si, jak můžete oslavit vánoční svátky na Kapverdách, Zanzibaru a v Egyptě. Vyhněte se vánočnímu shonu, vyberte si zájezd, odleťte na dovolenou k moři a oslavte Vánoce v klidu na pláži a bez stresu.

Jak se slaví Vánoce na Kapverdách?

Štědrý den se na Kapverdách slaví stejně jako u nás 24. 12. Ovšem na Kapverdách nenajdete tradiční pokrmy. Ochutnejte typické máslové pečivo bolo de rei, které je kombinací vánočky, mazance a biskupského chlebíčku. Na Kapverdách nosí dárky Pai Natal (otec Vánoc) a 25. a 26. prosince probíhá slavnostní oběd, který se často protáhne až do večera.

Poleťte na Vánoce na Kapverdy a užijte si vánoční dovolenou v teple na krásné pláži.

Jak se slaví Vánoce v Egyptě?

V Egyptě se Štědrý den slaví až 6. 1. a hlavní vánoční pokrmy se jedí až 7. 1. na první svátek vánoční. Populárním pokrmem je fata, jejíž součástí je chléb, česnek, rýže a vařené jehněčí maso. Oblíbeným vánočním pečivem jsou sladké sušenky s křížem zvané kahk.

Většina egyptských hotelů je připravena oslavit Vánoce v západním stylu, a to v našem termínu vánočních svátků. Pokud můžete, zůstaňte v Egyptě i na jejich svátky, užijete si je dvakrát. V Egyptě nosí dárky Baba Noël (otec Vánoc).

Poleťte na dovolenou do Egypta o Vánocích a užijte si pohodové svátky u moře.

Vánoce na Kapverdách
Vánoce v Egyptě
Vánoce na Zanzibaru

Jak se slaví Vánoce na Zanzibaru?

Vánoce se na Zanzibaru slaví 25. 12. a už od rána budete vídat rodiny, jak relaxují a užívají si společný čas s dětmi na bílých plážích nebo na dětských hřištích. Ochutnejte také tradiční pokrmy, jako jsou byriani a pilau, škrobové ugali, smažené chobotnice a maniok. Nechybí ani vegetariánská verze wali na maharage (rýže a červené fazole) a lahodná polévka urjo, která je známá jako Zanzibar mix. Jako dezert si vychutnejte úžasné východoafrické koblihy známé jako mandrazi nebo mahamri.

Nezapomeňte na pivo. Tanzanie je proslulá svými lokálně vařenými pivy a oblíbeným pěnivým pivem na Zanzibaru je „Kili“.

Poleťte si užít Vánoce na bílých plážích Zanzibaru.

Přinášíme vám další tipy, kde můžete oslavit Vánoce 2022 u moře

Načítám...

Silvestr u moře

Silvestr u moře

Láká vás si užít silvestrovské oslavy na pláži a s drinkem v ruce? Vyberte si ze široké nabídky zájezdů a poleťte na Silvestra na dovolenou k moři!

Užijte si pohodový konec roku v plavkách, ohňostroj na pláži a začněte rok 2023 dovolenou v Egyptě, Senegalu, Spojených arabských emirátech, Dominikánské republice, Panamě, Keni, na Maledivách, Kapverdách nebo na Zanzibaru.

Tady jsou naše tipy na destinace a hotely, kde zažijete nejlepší silvestrovskou dovolenou

   
Agios Nikitas, Lefkada

Dovolená jako vánoční dárek

Nové zážitky, odpočinek od každodenních starostí a společný čas s vašimi nejbližšími. Udělejte na Vánoce opravdovou radost a darujte ten nejkrásnější dárek - dovolenou.

Ať už preferujete nadělit pod vánoční stromeček dárkový poukaz v jakékoliv hodnotě na dovolenou dle výběru obdarovaného nebo přímo dárkový certifikát na konkrétní zájezd, u nás to pořídíte vše.

CHCI DAROVAT DOVOLENOU

Další články

Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2023 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Během zájezdu na Tenerife si užijete překrásné pláže, četná obchodní centra a řadu zábavních parků včetně zoologických zahrad, ve kterých nechybí živá vystoupení kosatek a delfínů. Přečtěte si, co dělat a co vidět na dovolené na Tenerife.
Vyberte si dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst světa, ať už vás láká relaxace na pláži nebo poznávání památek, místní kultury či přírodních krás. Máme pro vás tipy na nejlepší hotely.
Nenechte si utéct nejlepší ceny, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 31. 12. 2022. Nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Spatřete na vlastní oči nejhezčí místa Zanzibaru a inspirujte se tím nejlepším, co na Zanzibaru stojí za to vidět a zažít, ať už vás láká relaxační nebo aktivní dovolená.

Zveme vás na procházku po největších lákadlech Ománu. Podíváme se především do oblastí Muscat a Salalah, kam naše zájezdy směřují. Čeká vás báječná dovolená!​