1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Vánoce a Silvestr u moře

Vánoce a Silvestr u moře

Čtvrtek, 2.12.2021

Vánoce a Silvestr u moře

Poleťte si užít Vánoce k moři a prožijte svátky bez stresu. Palmy, moře, skvělé jídlo, teplo… to vše a mnohem více vás čeká na Kapverdách, v Egyptě, Zanzibaru a mnoha dalších destinacích.

Vánoce byste raději strávili doma a nevíte kam na Silvestra? Vyrazte na dovolenou k moři! Vyberte si z našich zájezdů a přivítejte nový rok v Egyptě, Ománu nebo v některé z exotických destinací.

Užijte si vánoční nebo silvestrovskou dovolenou u moře

Vánoce u moře

Podívejte se, jak se slaví Vánoce na Kapverdách, v Egyptě a v exotickém Zanzibaru. Vyberte si hotel podle svých představ a oslavte Vánoce bez stresu u moře.

Jak se slaví Vánoce na Kapverdách?

Štědrý den se na Kapverdách slaví stejně jako u nás 24. 12. Ovšem na Kapverdách nenajdete tradiční pokrmy. Ochutnejte typické máslové pečivo bolo de rei, které je kombinací vánočky, mazance a biskupského chlebíčku. Na Kapverdách nosí dárky Pai Natal (otec Vánoc) a 25. a 26. prosince probíhá slavnostní oběd, který se často protáhne až do večera.

Poleťte na Vánoce na Kapverdy a užijte si vánoční dovolenou v teple u moře.

Vánoce na Kapverdách
Vánoce v Egyptě
Vánoce na Zanzibaru

Jak se slaví Vánoce v Egyptě?

V Egyptě se Štědrý den slaví až 6. 1. a hlavní vánoční pokrmy se jedí až 7. 1. na první svátek vánoční. Populárním pokrmem je fata, jejíž součástí je chléb, česnek, rýže a vařené jehněčí maso. Oblíbeným vánočním pečivem jsou sladké sušenky s křížem zvané kahk.

Většina egyptských hotelů je připravena oslavit Vánoce v západním stylu a to v našem termínu vánočních svátků. Pokud můžete, zůstaňte v Egyptě i na jejich svátky, užijete si je dvakrát. V Egyptě nosí dárky Baba Noël (otec Vánoc).

Poleťte na dovolenou do Egypta o Vánocích a užijte si pohodové svátky u moře.

Jak se slaví Vánoce na Zanzibaru?

Vánoce se na Zanzibaru slaví 25. 12. a už od rána budete vídat rodiny, jak relaxují a užívají si společný čas s dětmi na bílých plážích nebo na dětských hřištích. Ochutnejte také tradiční pokrmy jako jsou byriani a pilau, škrobové ugali, smažené chobotnice a maniok. Nechybí ani vegetariánská verze wali na maharage (rýže a červené fazole) a lahodná polévka urjo, která je známá jako Zanzibar mix. Jako dezert si vychutnejte úžasné východoafrické koblihy známé jako mandrazi nebo mahamri.

Nezapomeňte na pivo. Tanzanie je proslulá svými lokálně vařenými pivy a oblíbeným pěnivým pivem na Zanzibaru je „Kili“.

Poleťte si užít Vánoce na bílých plážích Zanzibaru.

Naše tipy na hotely na nejlepší oslavu Vánoc u moře

Informace o možnostech a podmínkách cestování pro vás pravidelně aktualizujeme v aplikaci Covid info.

Silvestr u moře

Silvestr u moře

Oslavte Silvestr a příchod nového roku u moře. Užijte si pohodový konec roku v plavkách, ohňostroj na pláži a začněte rok 2023 dovolenou v Panamě, Ománu, Mexiku, Egyptě, na Kapverdách nebo na Zanzibaru.

Naše tipy na hotely na nejlepší oslavu Silvestra u moře

Informace o možnostech a podmínkách cestování pro vás pravidelně aktualizujeme v aplikaci Covid info.

Další články

Během zájezdu na Attiku budete relaxovat na dlouhých písečných plážích, spatříte místa legendárních antických bitev a nikdy to nebudete mít daleko za poklady hlavního města Athén. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Attice.
Nenechte si utéct nejvyšší slevy, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 30. 9. Ať už vás lákají blízká moře či exotika, nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Jih Řecka ukrývá region plný nádherných pláží, klidných letovisek a turistických zajímavostí v čele s takřka nekonečným množstvím antických památek. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Peloponésu.
Podívejte se, proč si na dovolenou vybrat řeckou Lefkadu, které letovisko je to pravé pro vás a inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa Lefkady, jež stojí za vidění.
Santorini slibuje mnohem víc než krásné pláže. Sněhově bílé kykladské domky na vrcholku strmých útesů, kráter utopené sopky, místa z dob antiky i středověku a slaďoučké víno. Inspirujte se, jak si užít nejromantičtější dovolenou vašeho života.
Africký klenot Tunisko, to nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou naplno.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím