1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. To nejlepší z Kapverdských ostrovů - 10 zajímavostí, které musíte vidět

To nejlepší z Kapverdských ostrovů - 10 zajímavostí, které musíte vidět

Čtvrtek, 16.9.2021

To nejlepší z Kapverdských ostrovů - 10 zajímavostí, které musíte vidět

V srdci Atlantiku, kde se kříží cesty z Evropy, Afriky a Jižní Ameriky, najdete kouzelné souostroví ve tvaru náhrdelníku – Kapverdské ostrovy. Každý z ostrovů je originálem a nabízí jiné zážitky, od opuštěných pláží po sopky, od koloniálních měst po divokou krásu zelených údolí. Smísení vlivů tří kontinentů se postaralo o originální rasový a kulturní mix, který je pro turisty velmi přitažlivý. Podívejte se s námi, jaké zajímavosti nabízejí Kapverdské ostrovy.

1. Pláže!

Tropická krása pláží je hlavním důvodem návštěvy ostrovů Sal a Boa Vista. Dlouhé pláže s jemným pískem a průzračnou vodou lákají nejen k lenošení, šnorchlování a potápění, ale díky větrnému Atlantiku si tu užijí i vyznavači windsurfingu. 

Pláž Santa Maria, Sal, Kapverdské ostrovy
Průzračné moře a vlny na pláži Santa Monica, Boa Vista, Kapverdské ostrovy
Pláž Chaves na ostrově Boa Vista, Kapverdské ostrovy

2. Hudba, festivaly, karneval!

Kapverďané potřebují hudbu a tanec k životu stejně jako vzduch. Hudba se tu provozuje v barech i na ulicích, festivalech, oslavách a průvodech. Pestré slavnosti zažijete na ostrovech Boa Vista a Sal, událostí roku je v únoru São Vicente Carnival, exotický karneval na brazilský způsob ve městě Mindelo.

Karneval, Kapverdské ostrovy
Mindelo, centrum hudby a zábavy na Kapverdách

3. Želvy, ptáci, ryby…

Kapverdy osloví i milovníky přírody: zajímavostí Kapverdských ostrovů jsou např. chráněné želvy karety, kladoucí vejce na ostrovech Boa Vista, Sal a Maio, i bohatá místní podmořská a suchozemská fauna – můžete vidět téměř vyhynulé fregaty, ledňáčka šedohlavého, keporkaky a stovky druhů ryb.

Želvičky, Sal, Kapverdské ostrovy
Kanic Cephalopholis taeniops, Kapverdské ostrovy
Ledňáček šedohlavý, Kapverdské ostrovy

4. Surfařské eldorádo

Větrné klima ostrova přeje od listopadu do června vodním sportům, hlavně kitesurfingu a windsurfingu. Ideální podmínky tu má plachtění, díky němuž Kapverdy dostaly přezdívku „nedotčená alternativa Karibiku“. Oblíbená lokalita pro surfaře je mys Ponta Preta na jihozápadě ostrova Sal.

Kitesurfing, Sal, Kapverdské ostrovy
Surfing u Ponta Preta, Sal, Kapverdské ostrovy

5. Ohnivý ostrov a Pico do Fogo

Nenechte si ujít další zajímavost Kapverdských ostrovů – stále činný vulkán Pico do Fogo (2 900 metrů) na ostrově Fogo, který sám o sobě stojí za návštěvu. Hlavní atrakcí je výšlap na sopku i degustace sopečného vína a kávy ve vesnici Chã das Caldeiras.

Soptící vulkán, Fogo, Kapverdské ostrovy
Vesnice Chã das Caldeiras pod vulkánem Pico do Fogo, Kapverdské ostrovy
Koupání na ostrově Fogo, Kapverdské ostrovy

6. Treky po Santo Antão

Tropickým rájem pěší turistiky je Santo Antão. Nejzelenější ostrov nabízí mnoho turistických stezek v dramatické sopečné krajině, dlážděné chodníčky, stupňovitá políčka, kde se pěstují banány, papáje, manga i palmy, a úchvatné výhledy.

Santo Antão, Kapverdské ostrovy
Santo Antão, Kapverdské ostrovy

7. Cidade Velha

Zajímavostí Kapverd, kterou byste neměli minout, je jediná památka UNESCO – pevnost na ostrově Santiago. Prohlédněte si i typickou koloniální architekturu v hlavním městě Praia a podívejte se do muzea v Tarrafalu, kde bývalo koloniální vězení. 

Cidade Velha, Santiago, Kapverdské ostrovy
Cidade Velha, Santiago, Kapverdské ostrovy
Pláž Tarrafal na ostrově Santiago, Kapverdské ostrovy

8. Lávová jezírka a magické oko

Nádherná zátoka Buracona v chráněné krajinné oblasti na ostrově Sal nabízí romantické koupání v lávových jezírkách a přírodní div „Modré oko“. Jedná se o zatopenou lávovou jeskyni s průhledem ve stropě, kudy polední sluneční paprsky vykreslují ve vodě útvar, připomínající zářivé modré oko. 

Modré oko, Sal, Kapverdské ostrovy
Laguna Buracona, Sal, Kapverdské ostrovy

9. Pedra do Lume

Mezi turistické zajímavosti Kapverdských ostrovů patří i měsíční krajina kolem zatopeného kráteru starověké sopky na ostrově Sal, proslulá Pedra do Lume. Na místě, kde se dříve těžila sůl, můžete vidět barevná políčka salin a staré stroje na těžbu soli. Zájemci mohou zkusit i koupel v léčivé slané vodě.

Zatopený kráter Pedra do Lume, Kapverdské ostrovy
Cesta do Pedra do Lume, Kapverdské ostrovy
Pedra do Lume, Kapverdské ostrovy

10. Cachupa, buzio, cuscus

Ochutnejte originální kreolskou kuchyni Kapverd a její speciality: cachupu (národní pokrm ostrovů, pomalu vařené maso a zelenina na způsob brazilské feijoady), bol de cuscus (sladký kukuřičný „muffin“, připravovaný v keramickém květináči), buzio (mušle vařené s bílým vínem, cibulí, rajčaty a olivami) a samozřejmě čerstvé ryby! 

Mezi oblíbená místa, kde můžete ochutnat lokální speciality, patří plážová restaurace O Ninho dos Piratas a elegantní Cabo cafe boavista (obě v Sal Rei na ostrově Boa Vista). Vynikající kapverdskou kuchyni za rozumné ceny ochutnáte i v restauraci Barracuda na pláži Santa Maria a v Cafe Criolo (Sal).

Čerstvě ulovení tuňáci, Sal, Kapverdské ostrovy
Cacupa, Kapverdské ostrovy

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Klidná vodní hladina rozkládající se do nekonečna na horizontu. Ať už z lehátka nebo přímo z bazénu, tenhle pohled si zamiluje úplně každý. Doporučíme vám hotely s infinity bazénem. Dopřejte si novou dimenzi dovolené!
Senegal, Kapverdy, Egypt a další přímořské destinace - i tady se slaví Velikonoce. Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a navíc poradíme, kde strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2023 u moře.
Více než 80 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy z Prahy i Brna, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Nenechte si utéct slevy, výhodu děti zdarma a bezplatnou změnu či storno zájezdu zdarma. Letní dovolená s nejlepšími výhodami už jen do 28. 2.!
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.