1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Proč je právě teď správný čas navštívit Dominikánskou republiku?

Proč je právě teď správný čas navštívit Dominikánskou republiku?

Úterý, 26.10.2021

Proč je právě teď správný čas navštívit Dominikánskou republiku?

Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších a nejpestřejších zemí Karibiku. S ikonickými plážemi, které vítězí v žebříčcích o nejlepší pláže světa, fascinujícími přírodními scenériemi, koloniální architekturou a hlavně pohodovou atmosférou znějící rytmy merengue jde o skvělou volbu pro vaši zimní dovolenou v exotice. A právě teď nastává ten správný čas na návštěvu Dominikánské republiky.

6 důvodů, proč v zimě na dovolenou do Dominikánské republiky

Léto je dávno za námi a na to další si ještě hodně dlouho počkáme. Pokud také patříte k těm, kteří si i v zimě touží dopřát sluníčko, relaxaci na krásné pláži a pravou dovolenkovou pohodu, ale nemůžete si dovolit luxus na Maledivách, Seychelách nebo třeba Mauriciu, je pro vás Dominikánská republika skvělou destinací.

1. Ideální počasí

V Dominikáně po celý rok panuje letní počasí. Nejpříjemnější teploty, v průměru 27-28 °C, jsou však od listopadu do cca května, takže jde o nejlepší dobu pro návštěvu Dominikánské republiky.

2. Ze zimy rovnou na nejkrásnější pláže světa

Za čím jiným v zimě cestovat než za krásnými plážemi? A právě Dominikána se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží planety. Ať už zamíříte kamkoliv, všude vás čeká hebký světlý písek, křišťálově čistá voda a stín palem. Samozřejmostí je kompletní plážový servis. Dominikánské pláže ne nadarmo zaujímají přední příčky světových žebříčků. Proč trávit zimu u krbu, když můžete odletět do ráje?
Cayo Levantado na poloostrově Samaná
Cayo Levantado na poloostrově Samaná
 
Pláž v Punta Caně
Pláž v Punta Caně
 
Pláž Bayahibe
Pláž Bayahibe

3. Cestování bez omezení

Jako jedna z mála exotických destinací má Dominikánská republika prakticky nulová cestovní omezení v souvislosti s koronavirem.

4. Zážitky i mimo pláž

V zimě v Dominikánské republice můžete zažít spoustu zajímavých událostí a slavností. V únoru probíhá karneval a velrybí námluvy, od října do ledna baseballová sezóna a na přelomu zimy a jara největší místní svátek tzv. Semana Santa (týden před Velikonocemi).
Karneval v La Vega
Karneval v La Vega
 
Pozorování velryb, Samaná
Pozorování velryb, Samaná
 
Baseball v Dominikáně
Baseball v Dominikáně

5. Exotika s all inclusive za skvělou cenu

Na Karibik je Dominikánská republika cenově velmi příznivou destinací. To se týká jak obchodů, restaurací a vstupného do památek a turistických atrakcí, tak i dominikánských hotelů s kvalitními službami. Naše týdenní zájezdy s all inclusive a odletem z ČR seženete už za cca 30 000 Kč. Na opravdu bohaté služby all inclusive se můžete těšit ve všech námi nabízených hotelech v oblíbeném středisku Punta Cana.

6. Dokonalé uvolnění a únik od každodenní reality

Dokážete si během dlouhých zimních večerů představit něco lákavějšího, než pozorovat západ slunce na pláži za zvuku merengue s drinkem v ruce? Dominikána přímo dýchá pohodovou atmosférou, která je tak vzdálená současné každodenní realitě v chladné Evropě. Rytmické tóny merengue, pozitivní energie a tanec, který k merengue neodmyslitelně patří, vás zaručeně dostanou do sluníčkové nálady stejně jako drinky z lahodného karibského rumu.
Západ slunce v Dominikáně
Západ slunce v Dominikáně
 
Drinky na tropické pláži
Drinky na tropické pláži
 
Merengue na pláži
Merengue na pláži

Další články

Během zájezdu na Attiku budete relaxovat na dlouhých písečných plážích, spatříte místa legendárních antických bitev a nikdy to nebudete mít daleko za poklady hlavního města Athén. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Attice.
Nenechte si utéct nejvyšší slevy, výhodu děti zdarma, nejnižší zálohu, možnost bezplatného storna a změny zájezdu a další benefity k nákupu dovolené do 30. 9. Ať už vás lákají blízká moře či exotika, nyní máme nejlepší výběr a ceny zájezdů!
Jih Řecka ukrývá region plný nádherných pláží, klidných letovisek a turistických zajímavostí v čele s takřka nekonečným množstvím antických památek. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Peloponésu.
Podívejte se, proč si na dovolenou vybrat řeckou Lefkadu, které letovisko je to pravé pro vás a inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa Lefkady, jež stojí za vidění.
Santorini slibuje mnohem víc než krásné pláže. Sněhově bílé kykladské domky na vrcholku strmých útesů, kráter utopené sopky, místa z dob antiky i středověku a slaďoučké víno. Inspirujte se, jak si užít nejromantičtější dovolenou vašeho života.
Africký klenot Tunisko, to nejsou jenom báječné pláže u Středozemního moře a nekonečné písky Sahary. Inspirujte se našimi tipy na největší přírodní krásy a užijte si dovolenou naplno.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím