1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Proč je právě teď správný čas navštívit Dominikánskou republiku?

Proč je právě teď správný čas navštívit Dominikánskou republiku?

Úterý, 26.10.2021

Proč je právě teď správný čas navštívit Dominikánskou republiku?

Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších a nejpestřejších zemí Karibiku. S ikonickými plážemi, které vítězí v žebříčcích o nejlepší pláže světa, fascinujícími přírodními scenériemi, koloniální architekturou a hlavně pohodovou atmosférou znějící rytmy merengue jde o skvělou volbu pro vaši zimní dovolenou v exotice. A právě teď nastává ten správný čas na návštěvu Dominikánské republiky.

6 důvodů, proč v zimě na dovolenou do Dominikánské republiky

Léto je dávno za námi a na to další si ještě hodně dlouho počkáme. Pokud také patříte k těm, kteří si i v zimě touží dopřát sluníčko, relaxaci na krásné pláži a pravou dovolenkovou pohodu, ale nemůžete si dovolit luxus na Maledivách, Seychelách nebo třeba Mauriciu, je pro vás Dominikánská republika skvělou destinací.

1. Ideální počasí

V Dominikánské republice po celý rok panuje letní počasí. Nejpříjemnější teploty, v průměru 27-28 °C, jsou však od listopadu do cca května, takže jde o nejlepší dobu pro návštěvu Dominikánské republiky.

2. Ze zimy rovnou na nejkrásnější pláže světa

Za čím jiným v zimě cestovat než za krásnými plážemi? A právě Dominikánská republika se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží planety. Ať už zamíříte kamkoliv, všude vás čeká hebký světlý písek, křišťálově čistá voda a stín palem. Samozřejmostí je kompletní plážový servis. Dominikánské pláže ne nadarmo zaujímají přední příčky světových žebříčků. Proč trávit zimu u krbu, když můžete odletět do ráje?
Cayo Levantado na poloostrově Samaná
Cayo Levantado na poloostrově Samaná
 
Pláž v Punta Caně
Pláž v Punta Caně
 
Pláž Bayahibe
Pláž Bayahibe

3. Cestování bez omezení

Jako jedna z mála exotických destinací má Dominikánská republika prakticky nulová cestovní omezení v souvislosti s koronavirem.

4. Zážitky i mimo pláž

V zimě v Dominikánské republice můžete zažít spoustu zajímavých událostí a slavností. V únoru probíhá karneval a velrybí námluvy, od října do ledna baseballová sezóna a na přelomu zimy a jara největší místní svátek tzv. Semana Santa (týden před Velikonocemi).
Karneval v La Vega
Karneval v La Vega
 
Pozorování velryb, Samaná
Pozorování velryb, Samaná
 
Baseball v Dominikáně
Baseball v Dominikánské republice

5. Exotika s all inclusive za skvělou cenu

Na Karibik je Dominikánská republika cenově velmi příznivou destinací. To se týká jak obchodů, restaurací a vstupného do památek a turistických atrakcí, tak i dominikánských hotelů s kvalitními službami. Naše týdenní zájezdy s all inclusive a odletem z ČR seženete už za cca 30 000 Kč. Na opravdu bohaté služby all inclusive se můžete těšit ve všech námi nabízených hotelech v oblíbeném středisku Punta Cana.

6. Dokonalé uvolnění a únik od každodenní reality

Dokážete si během dlouhých zimních večerů představit něco lákavějšího, než pozorovat západ slunce na pláži za zvuku merengue s drinkem v ruce? Dominikánská republika přímo dýchá pohodovou atmosférou, která je tak vzdálená současné každodenní realitě v chladné Evropě. Rytmické tóny merengue, pozitivní energie a tanec, který k merengue neodmyslitelně patří, vás zaručeně dostanou do sluníčkové nálady stejně jako drinky z lahodného karibského rumu.
Západ slunce v Dominikáně
Západ slunce v Dominikánské republice
 
Drinky na tropické pláži
Drinky na tropické pláži
 
Merengue na pláži
Merengue na pláži

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.