1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Karibská dovolená snů: nejkrásnější letoviska Dominikánské republiky

Karibská dovolená snů: nejkrásnější letoviska Dominikánské republiky

Čtvrtek, 26.10.2023

Karibská dovolená snů: nejkrásnější letoviska Dominikánské republiky

Svěží tropický ostrovní ráj obklopený Atlantickým oceánem na severu a Karibským mořem na jihu. To je Dominikánská republika, vyhlášená destinace snů s 200 kilometry nejpůsobivějších pláží světa. Zároveň se jedná o jednu z nejrozmanitějších zemí v Karibiku. Má vysoké hory, ​​tropickou džungli, jeskyně a vodopády, historickou koloniální architekturu, vynikající kuchyni a vřelou karibskou atmosféru.

Luxusní letoviska a hotely Dominikánské republiky patří k tomu nejlepšímu, z čeho můžete vybírat pro nezapomenutelnou dovolenou. A navíc: v Dominikánské republice budete z Prahy už za 10 a půl hodiny přímým letem bez přestupů.
 

Punta Cana – skvostné pláže i luxusní resorty

Pod jménem Punta Cana se rozumí jak vlastní městečko Punta Cana, tak i celá plážová oblast provincie La Altagracia na východním pobřeží Dominikánské republiky. Tento turistický ráj zahrnuje 48 kilometrů pláží, přes 70 plážových all inclusive hotelů, stovky luxusních vil, jedno z nejrušnějších letišť v Karibiku i několik nákupních a zábavních center. Je těžké si představit, že ještě před 50 lety byla Punta Cana houštinou mangrovů, nedotčené přírody a nepřístupné země.
Letovisko Punta Cana

Pláže s bílým pískem a Modrou vlajkou

Synonymum pro Punta Cana? Malebné, dokonale fotogenické pláže s hebkým, zářivě bílým pískem a tyrkysovou vodou, kde můžete plavat, rybařit nebo šnorchlovat a potápět se za podmořským životem a vraky lodí. Najdete tu pláže veřejné i hotelové, turisticky oblíbené i naprosto odlehlé, na kterých budete úplně sami. Jedenáctka pláží (mj. Playa Arena Gorda, Playa El Macao nebo Playa Bávaro) získala ocenění Modrá vlajka. Báječné počasí je samozřejmostí.

Nejlepší věci, které lze podnikat v Punta Cana

  • Pobavte se s dětmi v zábavních parcích, mini zoo a delfináriu.
  • Navštivte zbrusu nový vodní svět El Dorado Water Park.
  • Vydejte se do vnitrozemí a ochlaďte se v azurových cenotes v Ojos Indígenas a Scape Park.
  • Vyzkoušejte off-road safari, zip-line nebo výpravu k vodopádu El Limón.
  • Zahrajte si golf na některém z desítky hřišť světové úrovně.
  • Zajeďte se podívat na poutní centrum Basílica Nuestra Señora de la Altagracia v Higüey.
  • Protančete noc v rytmu merengue a vychutnejte si koktejly v plážovém baru pod hvězdnou oblohou.

Playa Bávaro – nejlepší pláž Dominikánské republiky

Playa Bávaro je nejslavnější, nejznámější a nejnavštěvovanější částí oblasti Punta Cana. Začíná u Cabeza de Toro a táhne se cca 10 kilometrů až k pláži Macao. Právě tady se ukrývají nejluxusnější all inclusive resorty. Na místě, kde se ještě před 25 lety zelenal deštný prales, se s postupující výstavbou hotelů podél pobřeží tvořilo dovolenkové středisko se službami, obchody, restauracemi, bary či kasinem.
Rekreační středisko Playa Bávaro
Věhlas pláže Bávaro potvrzují přední příčky v žebříčcích prestižních organizací jako např. UNESCO. Pyšní se nejjemnějším pískem oslnivě bílé až zlaté barvy, korálovými útesy a průzračnou vodou v odstínech od světle tyrkysové po smaragdovou. Korálové útesy jsou skvělé pro šnorchlování, potápění i jako přirozená ochrana před velkými vlnami.

Některé úseky pláže patří k místním hotelům a dostanou se na ně pouze jejich hosté. Zbytek ale zůstává veřejný a volně přístupný. Bávaro má příjemné klima, průměrné teploty se tu pohybují okolo 30 stupňů a voda mívá až 28 stupňů.

Bayahibe/La Romana – dovolená v klidu a luxusu

Mezi nejkrásnější letoviska Dominikánské republiky se řadí i Bayahibe a La Romana. Najdete je na jihovýchodním pobřeží ostrova asi hodinu jízdy od Punta Cana.
Letovisko Bayahibe
Při návštěvě malebné rybářské vesničky Bayahibe si můžete představit, jak vypadala Punta Cana před 30 lety: jenom několik all inclusive resortů, překrásné pláže, klid a pohoda. Obec si zkrátka zachovala autentickou dominikánskou atmosféru s pastelově zbarvenými dřevěnými domy, kostelíky, pouličními stánky, restauracemi i tajemnými jeskyněmi v okolí. Poloostrov s národním parkem Cotubanamá tady navíc chrání pobřeží před oceánskými proudy. Minimum mořských řas a nejklidnější vody v Dominikánské republice zaručeny!

Trochu jinou atmosféru nabízí sousední město La Romana. Řada celebrit ho vyhledává kvůli klidu, luxusu, nádherným plážím s Modrou vlajkou a golfovým hřištím. Oceňované jsou i možnosti vodních i outdoorových sportů a výletů na blízké ostrovy Saona a Catalina.
Rekreační středisko La Romana

El Soco – rodinná prázdninová pohoda

Pokud preferujete pro svou dovolenou klidnější místo s domáckou atmosférou, letovisko El Soco na jižním pobřeží (Nueva Romana) bude pro vás to pravé. Místo atrakcí a velkých nákupních center tu najdete běžné obchody a restaurace, kde se stravují a nakupují místní. Pláže jsou zde samozřejmě stejně krásné, jako všude v Dominikánské republice. Rodiny s dětmi mohou navštívit např. krásnou pláž Playa la Sardina v menší zátoce chráněné před vlnami a silnými proudy.

Největším lákadlem letoviska je blízký národní park Cueva de las Maravillas s ikonickou jeskyní Divů. Jedná se o obrovský jeskynní systém, který ukrývá stovky tainských nástěnných kreseb starých tisíce let.

Juan Dolio – ideální místo pro aktivní turisty 

Kosmopolitní plážové městečko Juan Dolio je obdařené jednou z nejpozoruhodnějších pláží v Dominikánské republice. Dosahuje délky 10 kilometrů, nešetří prostorem a pokrývá ji zářivě bílý písek. Na své si tu přijdou milovníci opalování, koupání i vodních sportů. Okolí dotváří luxusní hotely, restaurace, bary a obchody s vybavením pro surfování, potápění a šnorchlování.

Na oceňovaných hřištích Guavaberry a Los Marlins si výborně zahrají golfisté. Jednodenní výlety můžete podniknout do měst Santo Dominga, San Pedro de Macorís nebo La Romana.

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.