1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Vydejte se za exotikou a dobrodružstvím! 10 důvodů, proč si zvolit Vietnam

Vydejte se za exotikou a dobrodružstvím! 10 důvodů, proč si zvolit Vietnam

Čtvrtek, 7.9.2023

Vydejte se za exotikou a dobrodružstvím! 10 důvodů, proč si zvolit Vietnam

Proč Vietnam, nádherná země jihovýchodní Asie mezi Čínou, Laosem a Kambodžou omývaná teplým Jihočínským mořem? Jedná se o jednu z mála turistických destinací, které zahrnují neuvěřitelné scenérie, fantastické pláže, zajímavou koloniální historii, živé tradice a vynikající kuchyni. Vietnam je navíc bezpečný (nízká kriminalita) a finančně zajímavý (dobrý poměr mezi cenou a kvalitou).

10 tipů, proč musíte aspoň jednou v životě na dovolenou do Vietnamu

Úžasné bílé pláže

Věděli jste, že pláže Vietnamu patří mezi nejlepší v celé jihovýchodní Asii? Od bílého písku ostrova Phu Quoc po skalnaté útesy Nha Trang, Vietnam má zkrátka pro každého milovníka pláží příjemné překvapení. Sázkou na jistotu je Phu Quoc, ostrovní ráj s desítkou dokonalých pláží s kombinací hebkého bílého písku, průzračného tyrkysového moře a zelených palem. Vyzkoušejte třeba 20 kilometrů dlouhou pláž Bai Dai (Long Beach), nádhernou Bai Sao nebo odlehlou pláž Ganh Dau.
Pláže na ostrově Phu Quoc
Pláže na ostrově Phu Quoc

Úchvatná krajina

Vietnam je obdařený pozoruhodnou krajinou, od vysokých hor na severu přes zelená údolí, malebné rýžové terasy, podzemní řeky a vodopády, krasové jeskyně a husté lesy až po nádherné delty Rudé řeky a Mekongu. Nechte se překvapit intenzivní krásou komplexu přírodních a historických památek Huong Son, biosférické rezervace ostrova Phu Quoc či některých míst světového dědictví UNESCO (1 500 ostrůvků v ikonické zátoce Ha Long, jeskyně a džungle v národním parku Phong Nha-Ke Bang).

Jedinečné historické památky UNESCO

Pro milovníky historie je Vietnam opravdovou lahůdkou. Prozkoumejte fascinující památky s tisíciletou historií, jako jsou ruiny hinduistických chrámů svatyně My Son, starověké město Hoi An, císařské město Hue, Citadela dynastie Ho nebo Císařská citadela Thang LongHanoji.
 
Zátoka Ha Long

Lahodné jídlo

Vietnamská kuchyně s bohatou kulinářskou historií je pastvou pro všechny smysly: vyvážené chutě, voňavé bylinky a koření, jedinečné textury, živé barvy, čerstvé suroviny. Ve Vietnamu najdete pestrou škálu jídel, od živé „street food“ scény až po luxusní restaurace. Ochutnejte nejslavnější speciality:
  • Pho je základ vietnamské snídaně a patrně nejznámější vietnamské jídlo. Vydatná polévka se dělá z rýžových nudlí, hovězího či kuřecího masa a voňavého vývaru s čerstvými bylinkami a limetkou.
  • Banh Mi, křupavá bageta plněná různými náplněmi, včetně grilovaného vepřového masa, nakládané zeleniny a čerstvých bylinek, vás skvěle a rychle zasytí.
  • Bun Bo Hue je jedno z nejpálivějších a nejoriginálnějších vietnamských jídel. Nudlovou polévku z hovězích kostí, citronové trávy, chilli, pasty z fermentovaných krevet a rybí omáčky doplňují tlusté rýžové nudle.

Zábava pro celou rodinu

Vietnam je skvělé místo pro rodiny s dětmi se spoustou zábavných atrakcí. Při pobytu na perlovém ostrově Phu Quoc můžete navštívit jedničku mezi zábavními parky Vietnamu, VinWonders Phu Quoc – vietnamský Disneyland o rozloze 50 hektarů s bezpočtem atrakcí pro malé i velké. V nedalekém Safari Park Vinpearl Phu Quoc se zoologickou zahradou a safari parkem se můžete projet autobusem mezi volně žijícími exotickými zvířaty. Vodní park Aquatopia Water Park na přilehlém ostrůvku Hon Thom nabízí 20 bazénů a tobogánů i horskou dráhu v krásném prostředí.
Příroda na pobřeží ostrova Phu Quoc

Unikátní zážitky

Chcete se proletět ve výšce 160 metrů nad mořem v nejdelší visuté lanovce na světě? Osmikilometrová 3S lanovka jede z ostrova Phu Quoc na ostrůvek Hon Thom rychlostí až 30 km/hod slibuje daleký panoramatický výhled a nezapomenutelný zážitek. Silnější povahy mohou vyzkoušet další vietnamský technologický rekord z Guinnessovy knihy rekordů: most Bílého draka, nejdelší skleněný most na světě (632 metrů). Klene se nad 150 metrů hlubokou roklí mezi dvěma horskými vrcholy v provincii Son La.

Skvělé nakupování

Jedinečnou zkušenost představují autentické vietnamské trhy. Turisté rádi nakupují např. hedvábné oblečení, šperky (levné jsou např. šperky ze stříbra a drahých kamenů), tradiční klobouky, vějíře, kávu, koření apod. Mezi nejznámější trhy patří Víkendový noční trh v Hanoji, Zelený trh v Phu Quoc s kosmetickými produkty nebo Centrální trh v Hoi An, kde vám ušijí kvalitní oblek za pouhých 24 hodin. Nezapomeňte, že součástí vietnamského nákupního procesu je smlouvání a naučte se některá praktická slovíčka jako „quá dat“ („příliš drahé“).
Lanová dráha z Phu Quoc na Hon Thom
Plovoucí trh ve Vietnamu

Atraktivní možnosti sportování

Během dovolené ve Vietnamu vyzkoušejte:
  • trekking, zvlášť v nádherné oblasti Sapa v severozápadních horách nebo v některém z mnoha vietnamských národních parků,
  • canyoning a horolezectví, ideálně na řekách a vodopádech kolem horského městečka Da Lat,
  • mořský kajak, např. v zátoce Ha Long s mnoha ostrůvky (ostrov Cat Ba je dobrou alternativou, pokud byste chtěli spojit kajak s lezením po skalách),
  • šnorchlování a potápění, nejlepším místem ve Vietnamu je ostrov Phu Quoc,
  • a možná překvapivě i golf; Vietnam nabízí desítky vynikajících a levných golfových hřišť, mj. v okolí Ho Či Minova Města nebo Hanoje.
Typická krajina centrálního Vietnamu

Přímý let z Prahy bez mezipřistání

Novinkou je pohodlnější cestování do Vietnamu komfortním letadlem bez mezipřistání s výrazně kratší dobou letu. Nejmodernější Airbusy A350-900 nabízejí široká sedadla, Wi-fi připojení, větší panoramatická okna i větší úložné prostory oproti klasickým letadlům. Ke komfortu přispívá i nižší hladina hluku, čistší vzduch díky inovovanému filtračnímu systému a občerstvení formou tříchodového menu se svačinou či snídaní.

Další články

Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.  
Přemýšlíte, kde byste letos oslavili Valentýna? Poleťte s EXIM tours a prožijte 14. únor na našem​ poznávacím zájezdu v Egyptě, nebo v nejromantičtějších městech Evropy. Každé z nich má co nabídnout, stačí si jen vybrat.
Poleťte v lednu na dovolenou a začněte nový rok 2024 u moře. Vybírejte ze široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Přinášíme vám i tipy na výlety.
Na báječnou dovolenou u moře můžete vyrazit z České republiky hned z několika letišť, a to rovnou ze šesti. Vyberte si pro svou cestu do zahraničí letiště Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary nebo České Budějovice.