1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Nejkrásnější místa Zanzibaru na vás čekají (nejen) na vánoční dovolené

Poleťte se ohřát na nejkrásnější místa Zanzibaru

Úterý, 4.10.2022

Poleťte se ohřát na nejkrásnější místa Zanzibaru

Na světě existuje jen málo míst, které by byly tak ikonicky krásné a zároveň turisticky zajímavé, jako je tanzanský ostrov Zanzibar. Můžete se zde slunit na plážích, které patří k nejlepším na světě, koupat se v oceánu teplém jako vířivka nebo jen tak celé hodiny odpočívat a pozorovat dovádějící delfíny při pobřeží. Můžete být aktivní a potápět se u korálových útesů ve společnosti celých hejn pestrobarevných ryb či poznávat jedinečná místa, vůně a chutě fascinující směsice vlivů z Afriky, Arábie, Indie i Evropy, které zde v průběhu historie působily. Na Zanzibaru můžete, na co si jen vzpomenete.

Přesvědčte se, že je Zanzibar skutečným klenotem Indického oceánu v našem výběru nejhezčích míst Zanzibaru a inspirujte se na nejkrásnější vánoční dovolenou vašeho života.

Pláže jako ze snu

Pláže, pláže a zase pláže. I když Zanzibar nabízí spoustu překrásných míst, prim hrají samozřejmě pláže. Ani v plážovém snu nemá písek bělejší a moře modřejší barvu. Ať už se vydáte na severní pláž Nungwi, blízkou Kendwu nebo se přesunete na východní pobřeží do středu ostrova na pláže Kiwengwa či Uroa, budou vám z té krásy doslova oči přecházet.

Pláž a molo na Zanzibaru
Pláž na Zanzibaru
Pláž a lodě na Zanzibaru

Restaurace na moři

Na dosah další z překrásných zanzibarských pláží, Pingwe na východním výběžku ostrova, se nachází skvost mezi restauracemi – The Rock ležící přímo v moři. Už jste někdy večeřeli v obklopení šplouchajících vln? Že ne? Tak na Zanzibaru to můžete zkusit. Během přílivu vás k restauraci zaveze loď, zatímco při odlivu k ní můžete kráčet po odkrytém mořském dnu. Těšte se na dary moře a další zanzibarské speciality.

Restaurace The Rock, Zanzibar
Restaurace The Rock, Zanzibar
Restaurace The Rock, Zanzibar

Kamenné město

Slavné Kamenné město neboli Stone Town má tolik zajímavých a krásných míst. Místa spojená s životem Freddieho Mercuryho, Sultánův palác nebo Dům zázraků jsou jedněmi z nejnavštěvovanějších. Věděli jste ale, že se Stone Town pyšní také nejvýraznějšími dveřmi ve východní Africe? Město doslova překypuje domovními dveřmi s krásnými dřevěnými řezbami, které odrážejí sociální status, etnický původ i vyznání zdejších obyvatel.

Vrcholky budov ve Stone Town
Typické zanzibarské dveře
Sultánův palác ve Stone Town
Fotografie zleva: Vrcholky budov ve Stone Town, typické zanzibarské dveře, Sultánův palác

Prison Island aneb Ostrov vězňů

Název Prison Island nezní jako výletní cíl na dovolené příliš lákavě, ale nenechte se zmást, tzv. Ostrov vězňů je velice romantickým místem, kam turisté jezdí obdivovat populace chráněných želv obrovských (dovezených ze Seychel). Za svoji nelichotivou přezdívku vděčí ostrov Changu své historii – dříve byl využíván k zajištění vzbouřených otroků a později k separaci nakažených žlutou zimnicí.

Prison Island
Most na Prison Island pro posádky lodí
Výhled na Prison Island z lodi

Exotická zvířata

Vzácné „opičky“ Red Colobus, hejna delfínů a želvy obrovské – to jsou hlavní zástupci zvířecí říše, které můžete na Zanzibaru obdivovat. A rozhodně se nemusíte bát, že se k vám štěstěna otočí zády a vy na ně na dovolené nenarazíte. Za Red Colobus stačí vyjet do národního parku Jozani Forest, za želvami obrovskými na již zmíněný Prison Island a za delfíny na plavbu lodí. Úspěch výletu máte zaručen.

Red Colobus
Želva obrovská na Prison Island
Delfíni
Fotografie zleva: Red Colobus, želva obrovská, delfíni u Prison Island

Fascinující podmořský svět

Průzračný Indický oceán omývající Zanzibar přímo vybízí k objevování mořských hlubin a dalším aktivitám. Ve vodách kolem zanzibarského pobřeží můžete spatřit korálové útesy, hejna pestrobarevných ryb, mořské želvy, hvězdice a další podmořské bohatství. Potápěčům doporučujeme východní pobřeží ostrova, které lemuje dlouhý korálový útes.

Mořská želva
Klauni u korálových útesů
Mořská hvězdice
Fotografie zleva: Mořská želva, klauni u korálových útesů, mořská hvězdice

Neobjevené kouty ostrova

O Kamenném městě, nejkrásnějších zanzibarských plážích a národních parcích se dozvíte v každém průvodci či článku o Zanzibaru. Málokde se ale píše o skrytých půvabech ostrova. Už jste např. slyšeli o korálových jeskyních Kiwengwa plných krápníků a kořenů prastarých stromů nebo ruinách paláce princezny Bi Khole, údajně nejkrásnější ze zdejších princezen své doby?

Skrytá zanzibarská pláž mezi útesy
Jeskyně Kiwengwa na severovýchodě
Ruiny Bi Khole jižně od Stone Town
Fotografie zleva: Skrytá zanzibarská pláž mezi útesy, jeskyně Kiwengwa na severovýchodě ostrova, ruiny Bi Khole jižně od Stone Town

… a místní lidé

Lidé jsou tím, co tvoří duši místa. A stejně jako je pestrý Zanzibar sám, je pestrá i zdejší kultura a obyvatelstvo. Na plážích potkáte rybáře pracující na stavbě tradičních dřevěných lodí dhow, zahalené ženy sbírající řasy z odkrytého mořského dna, místní děti jdoucí z/do školy i Masaje oděné v pestrobarevných hávech (černošská etnická skupina nespoutaných bojovníků uchovávajících si původní způsob života). V turistických letoviscích není nouze o prodavače suvenýrů (látek, obrazů a rukodělných výrobků), ve městech a na ulicích zase potkáte prodavače ovoce, zeleniny a darů moře.
Masajové na Zanzibaru
Místní ženy na zanzibarské pláži
Prodavač ovoce na zanzibarském trhu
Fotografie zleva: Masajové na Zanzibaru, místní ženy na zanzibarské pláži, prodavač ovoce na zanzibarském trhu

Doporučujeme hotely na Zanzibaru

Načítám...

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.