1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Fotky z Mexika: inspirujte se na váš životní výlet

Fotky z Mexika: inspirujte se na váš životní výlet

Pátek, 25.2.2022

Fotky z Mexika: inspirujte se na váš životní výlet

Mayské dědictví, pláže lemované palmami, tropická džungle, pulzující města, pikantní kulinářské speciality a zábava ve stylu fiesty – Mexiko zrcadlí ten nejkrásnější cestovatelský sen. A realita odpovídá. Přesvědčte se v našich fototipech na výlety v Mexiku a inspirujte se na vaši dovolenou. Od listopadu do srpna je dovolená v Mexiku nejlepší.

Aktuální podmínky cest do Mexika

Načítám...

Tulum: mayské město na karibské pláži

Představte si, co viděli předkolumbovští obchodníci, když na lodích naložených zbožím připlouvali k pobřeží Tulumu. Bělostnou pláž a útes s mayským opevněním, který se tyčí nad tyrkysovými vodami táhnoucími se, kam až oko dohlédne. Možná je mexický Tulum oproti ostatním archeologickým nalezištím mayských „velkoměst“ skromnější, ale to mu nic neubírá na jeho kráse a jedinečném umístění při pobřeží Akumalu. Proto je Tulum jedním z nejoblíbenějších cílů výletů v Mexiku.
Maya Beach, Tulum
Pozůstatky mayských staveb, Tulum

Cancún: relax na oslnivé Mayské riviéře

Stejně skvělým důvodem pro cestu do Mexika, jakým jsou památky, jsou také pláže Mayské riviéry. Stačí jeden pohled na blankytné karibské vody při pobřeží Cancúnu a zdejší pláže si okamžitě zamilujete. Cancún je díky jemňoučkému písku, křišťálově čisté vodě a korálovým útesům doslova mekkou plážových nadšenců i milovníků šnorchlování. Najdete tady všechno od luxusních hotelových komplexů přes mnoho výtečných restaurací až po bohaté možnosti sportu a zábavy. A co takhle plavání s delfíny? I to je v Cancúnu možné. Pokud se přímo neubytujete v jednom z mnoha zdejších hotelů, udělejte si do Cancúnu v rámci vaší dovolené v Mexiku výlet.
Pláž v Cancúnu
Pláž v Cancúnu

Isla Mujeres: podmořské muzeum soch

Jestliže vás více než pulzující Cancún láká klidnější místo s překrásnými plážemi, vydejte se na výlet na nedaleký ostrov Mujeres. I tady najdete spoustu možností zábavy, obchodů a hotelů, přesto je Isla Mujeres o něco tišší a uvolněnější než Cancún na druhé straně průlivu. Plavání v tyrkysové vodě, šnorchlování u korálových útesů, golf, návštěva želví farmy, romantické západy slunce i příznivé ceny – to jsou hlavní důvody, proč je Isla Mujeres skvělým tipem nejen na výlet. Co je zde ale opravdu jedinečné, je podmořské muzeum MUSA se sochami anglického sochaře Jasona deCaires Taylora a dalších umělců, které se nachází ve vodách kolem Isla Mujeres.
Isla Mujeres, Mexiko
Podvodní sochy, Isla Mujeres

Campeche: pestrobarevná koloniální nádhera

Jako v pohádce, tak si budete připadat na výletě v San Francisco de Campeche, mexickém koloniálním městečku ležícím při jihozápadním pobřeží Yucatánu. Barevné historické domky, úzké dlážděné uličky, opevněné hradby, bílá katedrála a dochovaná španělská sídla činí z Campeche skvělý tip na výlet. Kromě památek historického centra najdete v Campeche dvě koloniální pevnosti s hradbami a baštami, staré rybářské doky a pulzující trhy, které žijí úplně jinou atmosférou než právě turistické centrum v okolí náměstí Nezávislosti.
Náměstí Nezávislosti, Campeche
Náměstí Nezávislosti, Campeche

Chichén Itzá: hra světel v obklopení geniálních staveb

Chichén Itzá, jeden z novodobých sedmi divů světa, je nejslavnější a zároveň nejlépe dochovanou mayskou památkou na Yucatánu. Ať jste single cestovatel, rodinka s malými dětmi, teenager nebo pár seniorů, i na toho nejméně zaujatého návštěvníka zapůsobí Chichén Itzá tak, že mu naskočí husí kůže. Geniálně vystavené chrámové pyramidy, díky kterým byly objasněny některé záhady mayského astronomického kalendáře, a velkolepost místa způsobí, že zapomenete na horko i množství turistů a prodejců kolem vás a užijete si nepopsatelnou atmosféru, kterou Chichén Itzá dýchá. Tato významná mexická památka může být také tipem na noční výlet, jelikož za tmy občas ožívá díky zvukové a světelné show.
Chrám válečníků, Chichén Itzá
Kukulkánova pyramida během noční show, Chichén Itzá

Uxmal: dochované mayské velkoměsto v pralese

Dalším působivým souborem ruin, který patří mezi nejvýznamnější mayská archeologická naleziště vedle např. Chichén Itzá, je Uxmal ležící ve vnitrozemí poloostrova Yucatán. Pozůstatky mayského města, kde svého času žilo údajně kolem 20 tisíc lidí, se ukrývají v kopcovité zalesněné krajině. Jsou v relativně dobrém stavu. Za zmínku stojí hlavně kaskádovité pyramidy (Pyramida kouzelníka, Velká pyramida), zdobené fasády Guvernérova paláce, Dvůr jeptišek nebo Želví dům.
Velká pyramida, Uxmal
Pyramida kouzelníka, Uxmal

Sian Ka'an: místo, kde se rodí nebe

V našich tipech na výlety v Mexiku nesmí chybět přírodní zajímavost. A jakou jinou zmínit než největší chráněnou oblast na karibském pobřeží Mexika Sian Ka'an? Nejlépe si ji užijete z paluby jedné z loděk, které proplouvají kanálem, jimiž před staletími pluli na kánoích samotní Mayové. Kolem vás se budou rozprostírat pásy zeleně a nad hlavou vám budou přelétat ptáci. Biosférická rezervace Sian Ka'an ležící jižně od Akumalu je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků i dalších zvířat. Její název „Sian Ka'an“, který v mayském jazyce znamená „Místo, kde se rodí nebe“, mluví za vše.
Biosférická rezervace Sian Kaan
Přírodní rezervace Sian Kaan

Cenote: koupání ve stínu jeskyně

Posledním z našich tipů na výlety v Mexiku jsou tzv. cenote. Jde o zatopené krasové útvary, které jsou typické právě pro mexický poloostrov Yucatán. Podle legendy byly v některých cenote dříve prováděny lidské oběti, proto se jedna z nejznámějších cenote poblíž Chichén Itzá jmenuje Studna obětí. Cenote vzniká tak, že se v hluboké jeskyni s provaleným stropem nahromadí podzemní voda. V závislosti na stáří mohou být cenote otevřené, z části nebo zcela uzavřené. Ať tak či tak, jde o skutečně pozoruhodné místo na koupání, které musíte během jednoho z výletů v Mexiku navštívit.
Cenote Il Kik
Cenote Dzitnup
To je jen krátký výčet nejlepších tipů na výlet, kterých je v Mexiku nespočet. Je na vás, jestli se rozhodnete pro pobytový zájezd do Mexika na jeho nejkrásnější pláže, odkud budete vyrážet na výlety, nebo radši zvolíte přímo poznávací zájezd do Mexika, během kterého budete objevovat stále nová a nová místa.

Vyberte si ideální hotel pro váš výlet do Mexika

Načítám...

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.