1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup na Madeiru

Podmínky vstupu na Madeiru

Pátek, 5.3.2021

Podmínky vstupu na Madeiru

Vstupní požadavky a přijatá opatření

Povinný test

Každý návštěvník Madeiry musí podstoupit RT-PCR test na onemocnění COVID-19, a to buď nejdéle 72 hodin před příletem na ostrov, nebo až po příletu (kromě očkovaných a osob s lékařským potvrzením v AJ o prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech).
 
V případě, že se necháte testovat až na letišti na Madeiře, jste povinni tak učinit do 1 hodiny po příletu. Test je zdarma. Po podstoupení testu můžete pokračovat na hotel, kde musíte vyčkat na oznámení výsledku testu (do 12 hodin) v karanténě na svém pokoji. V případě pozitivního výsledku testování budete vy i osoby, se kterými jste byli v přímém kontaktu, nuceni podstoupit ve státem určeném hotelu karanténu na náklady madeirské vlády až do okamžiku, kdy bude výsledek negativní (po 7 dnech se testuje znovu).
 
V případě letu se společností Smartwings nebo ČSA je potvrzení o negativním výsledku RT-PCR testu ne starším než 72 hodin potřeba již před nástupem na palubu letadla (s výjimkou dětí do 5 let).

Zdravotní formulář

Další povinností klientů, kteří cestují na Madeiru, je vyplnit (48 – 12 hodin před odletem) zdravotní formulář na adrese https://madeirasafe.com/, vyplňuje se bez diakritiky. Po úspěšné registraci do webové aplikace zde naleznete QR kód, můžete vložit negativní výsledek testu, nahlásit případné zhoršení stavu a objeví se zde i výsledek testu po odběru na letišti (cca do 12 hodin po odběru). Do formuláře se znovu přihlásíte pomocí e-mailu a zvoleného hesla.
QR kód lze prezentovat v mobilním telefonu či tabletu. Cestující bez QR kódu (nebo alespoň potvrzujícího e-mailu) nebude přijat k přepravě.
Potřebné údaje k vyplnění naleznete na cestovní smlouvě, případně kontaktujte svého prodejce.
Přehledný návod, podle kterého zvládnete formulář bez problémů vyplnit, naleznete zde.

Roušky a rozestupy

Od 1. 8. 2020 je povinnost nošení roušek ve veřejných prostorech a udržování rozestupu minimálně 1,5 m. Toto opatření není povinné pro děti do 10 let, osoby se specifickými potřebami, hendikepované, při fyzické nebo sportovní aktivitě a rekreační sportovní aktivitě v přírodě.

Jak je to s návratem do ČR?

Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního (ne starší 24 h) nebo PCR testu (ne starší 72 h), 14 dní od návratu platí povinnost nosit mimo domov respirátory.

Ceny antigenních testů se na Madeiře pohybují v rozmezí 20-40 EUR/os. 

Výjimka z testování pro návrat do ČR

Pokud předložíte vytištěné písemné lékařské potvrzení v anglickém jazyce, při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

  • test před odletem v destinaci (pokud ho nevyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země),
  • vyplnění elektronického příjezdového formuláře,
  • test po příjezdu do ČR ani karanténa.
Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odletem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 vyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odletem/příletem u CK nebo u dané letecké společnosti.
 
Požadované lékařské potvrzení v anglickém jazyce vystaví váš lékař a potvrdí v něm, že:
  • nemáte klinické známky onemocnění COVID-19,
  • prokazatelně jste prodělali onemocnění COVID-19,
  • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
  • od prvního pozitivního výsledku PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

S dotazy ohledně potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví, které toto rozhodnutí vydalo.

 

Další články

Pro všechny cestující z ČR na území Španělska platí povinnost prokázat se při odletu z ČR i při vstupu do země mezinárodním potvrzením o negativním výsledku RT-PCR testu na COVID-19. Stejná povinnost platí při check-inu v ubytovacích zařízeních na Kanárských ostrovech. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.
Test nesmí být starší 72 hodin.
Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Naše připojištění C19 a C19+ řeší více situací spojených s onemocněním COVID-19 než běžná cestovní pojištění na trhu. Pojištění není omezeno pouze na výlohy na léčení v zahraničí (ty jsou obsaženy už v klasickém cestovním pojištění, ke kterému se připojištění sjednává), ale platí i při nutnosti zrušení cesty (storna) nebo neplánovaného pozdního návratu ze zahraničí domů.

Je před dovolenou na Madeiře potřeba podstoupit test a vyplnit zdravotní dotazník? A jak je to s návratem?

Opět létáme do Egypta! Je nutné před dovolenou podstoupit test? Jsou otevřené pyramidy? Máme pro vás aktuální informace o přijatých bezpečnostních opatřeních.
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím