1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Egypta

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Egypta

Úterý, 2.3.2021

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Egypta

Vstupní podmínky do Egypta

Od 5. 3. 2021 je možné vstupovat na palubu letadel Smartwings a Českých aerolinií z/do ČR jen s písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu. Výsledek antigenního testu nesmí být starší než 24 hodin a výsledek RT-PCR testu nesmí být starší než 72 hodin před nástupem na palubu letadla. Výjimku mají děti do 5 let. I nadále musí cestující splňovat veškeré podmínky pro vstup do Egypta. Na palubu je možné vstoupit také s písemným potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19 během posledních 90 dní, toto potvrzení však nenahrazuje test požadovaný v Egyptě.
 
Po příletu do Egypta je nutné se prokázat negativním RT-PCR testem. Tato povinnost se netýká dětí do 6 let.
Pokud klienti nebudou mít test z ČR, je nutné podstoupit testování na letišti v Egyptě. Test za vás uhradíme. Klienti, kteří podstoupí test na letišti v Egyptě, musí mít s sebou fotokopii cestovního dokladu (stránky s fotografií).

Doporučujeme vám ke klasickému cestovnímu pojištění sjednat také připojištění C19, které kromě léčebných výloh kryje také případné zrušení zájezdu a náklady na náhradní ubytování a náhradní cestu související s onemocněním COVID-19.

Pyramidy i další památky jsou otevřeny

Egyptská archeologická naleziště, pyramidy i muzea jsou otevřena jako obvykle. Na výletech je pouze nutné používat roušku a podstoupit měření tělesné teploty při vstupu do památek. Pořádají se také lodní výlety i výlety do pouště s omezenou kapacitou osob.

Přijatá opatření v hotelech

Egyptské hotely přijaly různá bezpečnostní opatření pro ochranu svých hostů:

 • měření tělesné teploty infračerveným teploměrem při každém vstupu do hotelu,
 • dezinfekce zavazadel,
 • dodržování sociálních odstupů 2 metry,
 • vyhrazené podlaží hotelu pro potřeby karantény nemocných hostů (není možné vstupovat do společných prostor hotelu, restaurace, k bazénu či na pláž),
 • pravidelná dezinfekce prostor a vybavení hotelu vč. lehátek na pláži a u bazénu,
 • zákaz večírků a společenských akcí,
 • zákaz přímého kontaktu hostů s jídlem v hotelové restauraci (pokrmy z bufetových stolů jsou servírovány personálem) a max. povolený počet 6 osob u stolu,
 • dodání ručníků určených na pláž a k bazénu přímo na pokoj,
 • omezení některých rekreačních aktivit na pláži a u bazénu.

Personál hotelu i dalších turistických zařízení a služeb dělá všechno proto, aby byla zajištěna maximální ochrana zdraví hostů. Zároveň je také kladen důraz na to, aby dovolená i nadále zůstala pro hosty příjemná.

Návrat z Egypta do ČR

Požadavky před návratem do ČR:
PCR test před odletem z destinace vyžadovaný od 5. 2. 2021.
 • 72 hodin před plánovaným odletem z destinace je nutné absolvovat PCR test na COVID-19 a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Test není nutný u dětí mladších 5 let.
 • Testování zajišťuje delegát. Klienti budou platit za tuto službu delegátům poplatek 25 USD v hotovosti na první informační schůzce po příletu do destinace.
 • Testování v destinaci Marsa Alam probíhá přímo na hotelu.
 • Testování v destinaci Hurghada probíhá na klinice, kam je klientům zajištěn hromadný transfer. 
Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář.
Po návratu do ČR musí cestující předložit druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od příletu zpět. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Po dobu 14 dnů od návratu platí povinnost nosit všude mimo domov respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS.

Výjimka z testování pro návrat do ČR

Pokud předložíte vytištěné písemné lékařské potvrzení v anglickém jazyce, při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA:

 • test před odletem v destinaci (pokud ho nevyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země),
 • vyplnění elektronického příjezdového formuláře,
 • test po příjezdu do ČR ani karanténa.
Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odletem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19 vyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odletem/příletem u CK nebo u dané letecké společnosti.
 
Požadované lékařské potvrzení v anglickém jazyce vystaví váš lékař a potvrdí v něm, že:
 • nemáte klinické známky onemocnění COVID-19,
 • prokazatelně jste prodělali onemocnění COVID-19,
 • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
 • od prvního pozitivního výsledku PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

S dotazy ohledně potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví, které toto rozhodnutí vydalo.


 

Další články

Pro všechny cestující z ČR na území Španělska platí povinnost prokázat se při odletu z ČR i při vstupu do země mezinárodním potvrzením o negativním výsledku RT-PCR testu na COVID-19. Stejná povinnost platí při check-inu v ubytovacích zařízeních na Kanárských ostrovech. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.
Test nesmí být starší 72 hodin.
Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Naše připojištění C19 a C19+ řeší více situací spojených s onemocněním COVID-19 než běžná cestovní pojištění na trhu. Pojištění není omezeno pouze na výlohy na léčení v zahraničí (ty jsou obsaženy už v klasickém cestovním pojištění, ke kterému se připojištění sjednává), ale platí i při nutnosti zrušení cesty (storna) nebo neplánovaného pozdního návratu ze zahraničí domů.

Je před dovolenou na Madeiře potřeba podstoupit test a vyplnit zdravotní dotazník? A jak je to s návratem?

Opět létáme do Egypta! Je nutné před dovolenou podstoupit test? Jsou otevřené pyramidy? Máme pro vás aktuální informace o přijatých bezpečnostních opatřeních.
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím