1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Egypta

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Egypta

Úterý, 5.1.2021

AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do Egypta

Do Egypta bezpečně a bez zbytečných nákladů za testy

Pro vstup do Egypta je nutné podstoupit test na COVID-19 (kromě dětí do 6 let). Můžete se nechat testovat buď zdarma na letišti hned po příletu do Egypta (test za vás uhradíme), nebo ještě v ČR před odletem (potvrzení nesmí být starší než 72 hodin před příletem a musí být v anglickém jazyce).

Doporučujeme vám ke klasickému cestovnímu pojištění sjednat také připojištění C-19, které kromě léčebných výloh kryje také případné zrušení zájezdu a náklady na náhradní ubytování a náhradní cestu související s onemocněním COVID-19.

Pyramidy i další památky jsou otevřeny

Egyptská archeologická naleziště, pyramidy i muzea jsou otevřena jako obvykle. Na výletech je pouze nutné používat roušku a podstoupit měření tělesné teploty při vstupu do památek. Pořádají se také lodní výlety i výlety do pouště s omezenou kapacitou osob.

Přijatá opatření v hotelech

Egyptské hotely přijaly různá bezpečnostní opatření pro ochranu svých hostů:

 • měření tělesné teploty infračerveným teploměrem při každém vstupu do hotelu,
 • dezinfekce zavazadel,
 • dodržování sociálních odstupů 2 metry,
 • vyhrazené podlaží hotelu pro potřeby karantény nemocných hostů (není možné vstupovat do společných prostor hotelu, restaurace, k bazénu či na pláž),
 • pravidelná dezinfekce prostor a vybavení hotelu vč. lehátek na pláži a u bazénu,
 • zákaz večírků a společenských akcí,
 • zákaz přímého kontaktu hostů s jídlem v hotelové restauraci (pokrmy z bufetových stolů jsou servírovány personálem) a max. povolený počet 6 osob u stolu,
 • dodání ručníků určených na pláž a k bazénu přímo na pokoj,
 • omezení některých rekreačních aktivit na pláži a u bazénu.

Personál hotelu i dalších turistických zařízení a služeb dělá všechno proto, aby byla zajištěna maximální ochrana zdraví hostů. Zároveň je také kladen důraz na to, aby dovolená i nadále zůstala pro hosty příjemná.

Test po návratu do ČR

Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a po příletu domů podstoupit do 5 dnů RT-PCR test na COVID-19. Výsledek testu je nutné oznámit příslušné krajské hygienické stanici (je taktéž možné předložit výsledek testu, který byl proveden v členském státě EU a není starší než 72 hodin). Výjimku z testování mají děti do 5 let.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Portugalská vláda přijala opatření o povinnosti podrobit se po příletu do destinace testu na COVID-19, který je poskytován zdarma (do obdržení výsledku testu je nutné dodržet karanténu a zdržovat se pouze na pokoji).
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Připravujeme obnovení pátečních letů na ostrov Boa Vista a Sal již od 5. 2. 2021. Zde naleznete informace pro vstup na Kapverdské ostrovy.
Představujeme vám novinku v naší nabídce – Černou Horu. Přestože tahle balkánská kráska není o moc větší než třeba Středočeský kraj, rozhodně má co nabídnout. Ne nadarmo se jí přezdívá perla Jadranu. Černá Hora se navíc stále drží mimo hledáček turistických mas, takže nápory dovolenkářů a přeplněné pláže tady nehrozí.
Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je zatím přístupný pouze za podmínky karantény.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím