1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do SAE

Nové podmínky pro vstup do Spojených arabských emirátů

Čtvrtek, 4.2.2021

Nové podmínky pro vstup do Spojených arabských emirátů

Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je pro turisty zatím nepřístupný.

Povinnost testování na COVID-19

Všichni cestující, kteří odlétají do Spojených arabských emirátů z jakékoli destinace včetně cestujících přestupujících v Dubaji, musí mít vytištěné a orazítkované mezinárodní potvrzení o negativním výsledku testu PCR na COVID-19 s datem a hodinou odběru v anglickém jazyce, aby mohli být vpuštěni na palubu letu. Elektronické a SMS potvrzení není akceptováno. Test musí být proveden maximálně 72 hodin před odletem. Tato podmínka se nevztahuje na děti mladší 12 let a cestující se středním nebo těžkým postižením.

Pro lety se společností Smartwings platí výjimka pouze pro děti do 5 let, pro starší děti ve věku 5-12 let je test při vstupu na palubu požadován. Více informací zde.

Po příletu do Spojených arabských emirátů je nutné podstoupit další test (zdarma).

•    1. negativní test je třeba předložit před odletem z Prahy,
•    2. test je třeba podstoupit na letišti v Dubaji nebo Ras Al Khaimah (tento test je zdarma) a do obdržení výsledků je nutné se zdržovat v hotelu (výsledky jsou k dispozici do 24 hodin),
•    3. test je třeba podstoupit před odletem z destinace (více informací v části Návrat do ČR),
•    4. test je třeba podstoupit v ČR (nejdříve 5. den a nejpozději 14. den po návratu).

Testování před odletem do SAE

Pokud vláda Spojených arabských emirátů určila konkrétní laboratoř ve vaší výchozí zemi, musíte si opatřit potvrzení o provedeném testu z této laboratoře. Pokud konkrétní laboratoř stanovena není, využijte prosím akreditovanou laboratoř v zemi odletu. 
 Seznam laboratoří ke stažení 
Pro české občany jsou určeny tyto laboratoře. Pro občany Slovenské republiky nejsou určeny konkrétní laboratoře, tudíž klienti můžou využít akreditované laboratoře v zemi odletu nebo na Slovensku.

Testování v SAE

Na hotelu

Lze zatím pouze v Emirátu Dubaj, Sharjah a Ajman. Pro rezervace je možné kontaktovat některou z klinik:

 • MediClinic: platí pro Emirát Dubaj, Sharjah, Ajman
  • Cena testu 370 AED/osoba
  • Cena za výjezd k otestování 581 AED/za rodinu do 10 lidí 
  • Tel. číslo pro rezervace (nutné objednat předem) +971 56 410 1912
 • Home Service Kingscollege Hospital: platí pouze pro Dubaj
 • Tel. číslo pro rezervace (nutné objednat předem) +97142477777
 • Cena testu 370 AED/osoba
 • Cena za výjezd k otestování 400 AED/za rodinu s min. 3 členy (musí být členy rodiny)

Vstupní formuláře a mobilní aplikace

Letiště Dubaj a Sharjah – všichni cestující musí před odletem vyplnit formuláře "Quarantine & Treatment Declaration Form" a "Health Declaration Form". Povinnost vyplnit formulář platí také před návratem zpět do ČR. Osoby nad 12 let si musí stáhnout aplikaci COVID-19 APP (ke stažení pro iOS a Android).

Letiště Ras Al Khaimah – cestující nemusí vyplňovat žádné formuláře.

Cestovní pojištění

Na cestu do SAE je nezbytné mít sjednané cestovní pojištění pokrývající léčbu COVID-19 (pro lety spol. Emirates a flydubai je zdarma v ceně letenky).

Návrat do ČR

Nové pokyny k návratu do České republiky vzhledem k nařízení MZV pro všechny následující destinace od 5. 2. 2021.
 • 72 hodin před plánovaným odletem z destinace je nutné absolvovat PCR test na COVID-19, v případě letu přes Amsterdam také antigenní test . Netýká se dětí mladších 5 let.
 • Ještě před návratem do ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář na adrese https://plf.uzis.cz/.
 • Po návratu do ČR musí cestující předložit druhý PCR test na COVID-19, provedený v ČR nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od příletu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná domácí izolace.
 • Po dobu 14 dnů od návratu platí povinnost nosit všude mimo domov respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Naše připojištění C19 a C19+ řeší více situací spojených s onemocněním COVID-19 než běžná cestovní pojištění na trhu. Pojištění není omezeno pouze na výlohy na léčení v zahraničí (ty jsou obsaženy už v klasickém cestovním pojištění, ke kterému se připojištění sjednává), ale platí i při nutnosti zrušení cesty (storna) nebo neplánovaného pozdního návratu ze zahraničí domů.

Je před dovolenou na Madeiře potřeba podstoupit test a vyplnit zdravotní dotazník? A jak je to s návratem?

Opět létáme do Egypta! Je nutné před dovolenou podstoupit test? Jsou otevřené pyramidy? Máme pro vás aktuální informace o přijatých bezpečnostních opatřeních.
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Lety na některé z Kapverdských ostrovů obnoveny od 5. 2. 2021! Jaké jsou podmínky vstupu na Kapverdy? Informace pro vás pravidelně aktualizujeme.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím