1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. AKTUÁLNĚ! Podmínky pro vstup do SAE

Nové podmínky pro vstup do Spojených arabských emirátů

Čtvrtek, 4.2.2021

Nové podmínky pro vstup do Spojených arabských emirátů

Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je pro turisty zatím nepřístupný.

Povinnost testování na COVID-19

Všichni cestující, kteří odlétají do Spojených arabských emirátů z jakékoli destinace včetně cestujících přestupujících v Dubaji, musí mít vytištěné a orazítkované mezinárodní potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 s datem a hodinou odběru v anglickém jazyce z jedné z určených laboratoří, aby mohli být vpuštěni na palubu letu. Test musí být proveden maximálně 72 hodin před odletem. Elektronické a SMS potvrzení není akceptováno. Tato podmínka se nevztahuje na děti mladší 12 let a cestující se středním nebo těžkým postižením.

Po příletu do Spojených arabských emirátů je nutné podstoupit další test (zdarma).

 1. Negativní test je potřeba předložit před odletem z Prahy
 2. Test je potřeba podstoupit na letišti v Dubaji nebo Ras Al Khaimah (tento test je zdarma) a do obdržení výsledků je nutné se zdržovat v hotelu (výsledky jsou do 24 hodin)
 3. Test je potřeba podstoupit před odletem z destinace (více informací v sekci Návrat do ČR)
 4. Test je potřeba podstoupit v ČR (nejdříve 5.den po návratu)

Na hotelu

Lze zatím pouze v Emirátu Dubaj, Sharjah a Ajman. Pro rezervace je možné kontaktovat některou z klinik:

 • MediClinic: platí pro Emirát Dubaj, Sharjah, Ajman
  • Cena testu 370 AED/osoba
  • Cena za výjezd k otestování 581 AED/za rodinu do 10 lidí 
  • Tel. číslo pro rezervace (nutné objednat předem) +971 56 410 1912
 • Home Service Kingscollege Hospital: platí pouze pro Dubaj
 • Tel. číslo pro rezervace (nutné objednat předem) +97142477777
 • Cena testu 370 AED/osoba
 • Cena za výjezd k otestování 400 AED/za rodinu s min. 3 členy (musí být členy rodiny)

Vstupní formuláře a mobilní aplikace

Letiště Dubaj a Sharjah – všichni cestující musí před odletem vyplnit formuláře "Quarantine & Treatment Declaration Form" a "Health Declaration Form". Povinnost vyplnit formulář platí také před návratem zpět do ČR. Osoby nad 12 let si musí stáhnout aplikaci COVID-19 APP (ke stažení pro iOS a Android).

Letiště Ras Al Khaimah – cestující nemusí vyplňovat žádné formuláře.

Cestovní pojištění

Na cestu do SAE je nezbytné mít sjednané cestovní pojištění pokrývající léčbu COVID-19 (pro lety spol. Emirates a flydubai je zdarma v ceně letenky).

Návrat do ČR

Nové pokyny k návratu do České republiky vzhledem k nařízení MZV pro všechny následující destinace od 5. 2. 2021.
 • 72 hodin před plánovaným odletem z destinace je nutné absolvovat PCR test na COVID-19, v případě letu přes Amsterdam také antigenní test . Netýká se dětí mladších 5 let.
 • Ještě před návratem do ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář na adrese https://plf.uzis.cz/.
 • Po návratu do ČR musí cestující předložit druhý PCR test na COVID-19, provedený v ČR nejdříve 5. den od příletu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná domácí izolace.
 • Po dobu 10 dnů od návratu platí povinnost nosit všude mimo domov ideálně respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS, nebo alespoň jednorázovou zdravotnickou roušku.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Španělsko vyžaduje od všech osob přijíždějících do země (vč. ostrovů) letecky či po moři mezinárodní potvrzení o negativním výsledku RT-PCR testu nebo antigenního rychlotestu na COVID-19. Výsledek testu musí být vystaven v angličtině (v digitální či papírové formě).
Portugalská vláda přijala opatření o povinnosti podrobit se po příletu do destinace testu na COVID-19, který je poskytován zdarma (do obdržení výsledku testu je nutné dodržet karanténu a zdržovat se pouze na pokoji).
Opět létáme do Egypta! Je nutné před dovolenou podstoupit test? Jsou otevřené pyramidy? Máme pro vás aktuální informace o přijatých bezpečnostních opatřeních.
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je zatím přístupný pouze za podmínky karantény.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím