1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. EXIM tours zvýšila hospodářský výsledek o 16 %

EXIM tours zvýšila hospodářský výsledek o 16 %

Úterý, 11.6.2013

Je tak finančně nejsilnější českou cestovní kanceláří

Praha, 10. 6. 2013 – Společnost EXIM tours a.s. dosáhla v roce 2012 celkových výnosů ve výši 3,4 miliardy korun. Podržela si tak skvělý výsledek z roku 2011. Velkým úspěchem je zvýšení hospodářského výsledku před zdaněním, a to o 16 %.

 

 

S aktuálními výsledky je EXIM tours a.s. finančně nejsilnější cestovní kanceláří na českém trhu. V roce 2011 činil hospodářský výsledek společnosti před zdaněnín 163 milionů, za rok 2012 evidujeme nárůst o 16 % na 189 milionů korun, a to i přesto, že rok 2012 byl ovlivněn politickými a ekonomickými turbulencemi v řadě zemí.

Stabilitu a finanční zdraví společnosti dokládá také zvýšení vlastního kapitálu o 22 %, z 698 (rok 2011) na současných 851 milionů korun.
Společnost nečerpá žádné bankovní úvěry a disponuje dostatečnou finanční hotovostí ke krytí veškerých svých závazků.
Finanční situaci společnosti lze charakterizovat jako stabilní bez potřeby externího financování. To vše vytváří dobré podmínky pro další úspěšný rozvoj firmy.

Na dobrých výsledcích EXIM tours a.s. se podepsala také loňská fúze s německým gigantem REWE Group.

EXIM tours a.s., přední hráč na českém trhu cestovního ruchu, poskytující letní i zimní dovolenou s leteckou přepravou, v uplynulém roce zajistil dovolenou pro více než čtvrt milionu klientů. Vedle Středomoří, Asie a Afriky byla rozšířena oblast Karibiku o další ostrov, exotickou Jamajku. Letní „středomořské“ destinace potom byly rozšířeny o zajímavé novinky jako například turecký Marmaris, marocký Agadir, Severní Kypr, bulharskou Varnu, italskou Ischii a Chorvatsko.

EXIM tours a.s. operuje na české trhu cestovního ruchu více než dvacet let a je dnes největší českou cestovní kanceláří.

Další články

Krásná příroda, památky, poznávání i relaxace. To vše a mnohem více vás čeká při poznávání zajímavých destinací, do kterých pro vás organizujeme poznávací zájezdy za výhodné ceny.
Na Bahrajnu zažijete dovolenou plnou luxusu, dobrodružství a odpočinku. Skrytý skvost Středního Východu, do kterého se dostanete za 6 hodin přímým letem z Prahy, vám má na svých ostrůvcích rozhodně co nabídnout.
Už jste navštívili několik exotických zemí a hledáte něco neotřelého? Využijte naše first minute benefity a vyrazte do nových destinací! Nabízíme přímé lety z Prahy do Bahrajnu a do oblastí Puerta Vallarta v Mexiku a Holguín na Kubě.   
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích ve druhé třetině roku 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.