1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Žebříček největších cestovek podle důvěryhodnosti vede Exim Tours.

Žebříček největších cestovek podle důvěryhodnosti vede Exim Tours.

Pondělí, 23.11.2009

Nejdůvěryhodnější cestovní kanceláří v zemi je Exim Tours - alespoň pro banky a obchodní partnery. Není to její jediné prvenství.

Exim Tours, kterou před 16 lety založil Tunisan Ferid Nasr, je s loňskými tržbami 3,8 miliardy korun zároveň jedničkou mezi cestovkami, jež se specializují na české klienty.

Vyplývá to z hodnocení českých cestovních kanceláří, které pro HN zpracovala společnost Creditreform, zabývající se vymáháním pohledávek a poskytováním informací o firmách. Ta porovnávala třicet největších firem, jež se věnují výjezdové turistice (prodeji zájezdů, letenek a služeb českým turistům). Exim Tours dostal nejlepší známku důvěryhodnosti, takzvaný index bonity, vypočtený z výsledků hospodaření, platební morálky, zakázek a vývoje společnosti za poslední roky.

Těsně za Exim Tours se podle bonity řadí Čedok a Canaria Travel, pátá je CK Fischer. Ta ovšem vede v jiné kategorii: ze všech hodnocených firem tvoří nejvyšší zisk (loni přes 87 milionů korun). Nejlepší rentability, tedy nejvyššího zisku vztaženého na tržby, loni dosáhl prodejce služeb přes internet - INVIA CZ.

Otázka je, jak pořadím zamíchá letošní rok, který je pro cestovky kritický. "Mezi roky 2007 a 2008 rostly celkové tržby třicítky největších cestovek o 21 procent, letos tytéž firmy čekají v průměru patnáctiprocentní pokles," říká jednatel Creditreformu Cyril Mores. Asociace cestovních kanceláří a agentur odhaduje na letošek propad trhu až o pětinu.

Menší byl letos podle lidí z cestovek zájem hlavně o letecké zájezdy, klesly ceny většiny služeb. "Cítíme pokles zájezdů pro firmy a skupiny," říká Pavlína Pešová z Firo Tour. Podle dalších manažerů cestovek, kteří trh pro HN komentovali, zákazníci letos také preferovali kratší zájezdy a žádali levnější služby.

Od začátku roku tak už několik cestovek padlo a krize v oboru ještě nekončí: "První půle příštího roku bude pro obor nejhorší období za posledních pět let," varuje Jiří Jelínek z CK Fischer.

ZDROJ: Hospodářské noviny

Další články

Kaskádovitá jezírka Pamukkale, fascinující skalní útvary Kappadokie, starověký Efez, překrásná pláž Ölüdeniz a další tipy na úžasná místa, která si na dovolené v Turecku nesmíte nechat ujít.  
Krásná příroda, památky, poznávání i relaxace. To vše a mnohem více vás čeká při poznávání zajímavých destinací, do kterých pro vás organizujeme poznávací zájezdy za výhodné ceny.
Na Bahrajnu zažijete dovolenou plnou luxusu, dobrodružství a odpočinku. Skrytý skvost Středního Východu, do kterého se dostanete za 6 hodin přímým letem z Prahy, vám má na svých ostrůvcích rozhodně co nabídnout.
Už jste navštívili několik exotických zemí a hledáte něco neotřelého? Využijte naše first minute benefity a vyrazte do nových destinací! Nabízíme přímé lety z Prahy do Bahrajnu a do oblastí Puerta Vallarta v Mexiku a Holguín na Kubě.   
Inspirujte se tipy na akce, svátky a další zajímavé události v exotických destinacích ve druhé třetině roku 2024. Užijte si na vaší dovolené snů co nejvíce zážitků zdarma včetně karnevalů, oslav a festivalů.
Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.