1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. POHODLNĚ NA DOVOLENOU S AIR ARABIA

POHODLNĚ NA DOVOLENOU S AIR ARABIA

Čtvrtek, 14.3.2019

Zkušenost s AIR ARABIA

Láká vás nevšední dovolená v bohatých Arabských emirátech? Nám se už podařilo navštívit je téměř všechny a do jejich okouzlující atmosféry jsme se zamilovali. Během jedné z nedávných cest jsme navíc objevili další příjemný způsob, jak se z Prahy do některých částí Emirátů pohodlně dopravit. Přečtěte si, jak a kam se nám cestovalo s leteckou společností Air Arabia.

Její služby jsme poprvé vyzkoušeli při návštěvě oblíbených hotelů Smartline Bin Majid Beach Resort a Bij Majid Beach Hotel v oblasti Ras Al Khaimah. Využili jsme tehdy pravidelnou linku mezi letišti Praha a Sharjah.

Po příchodu na palubu pěkného nového letadla nás přívětivě přivítal zkušený personál. Hned při usazování jsme pak byli mile překvapeni prostorem a pohodlím našich sedadel v ekonomické třídě. Když jsme se v nich uvelebili, nad hlavami se k nám spustili obrazovky přehledně promítající pokyny před startem.

V rámci letu jsme si pak všichni pochutnali na poctivém kuřecím sandwichi a osvěžili se lahví balené vody. Před odletem jsme nicméně měli možnost nahlásit i požadavek na vegetariánskou či bezlepkovou variantu občerstvení a během cca šestihodinové cesty nebyli o hladu ani ti největší jedlíci. Z palubního menu bylo možné si za slušnou cenu okolo 6 USD doobjednat i chutné teplé jídlo a pití či sladkost v hodnotě okolo 2 USD.

Příjemné pak pro nás bylo hlavně zjištění, že společnost si stejný standard služeb držela i během dalších letů, které jsme s ní podnikli.

Při výpravách do severnějších oblastí Emirátů jsme navíc přišli ještě na další výhodu cestování přes letiště Sharjah. Transfer na ubytování v Ras Al Khaimah nám trval kratší čas, než jaký by byl potřeba při přistání v Dubaji a při návštěvě oblasti Sharjah jsme to z letiště do hotelu měli tak daleko, co by kamenem dohodil.

Dovolená v těchto oblastech je ideální zejména pro ty z nás, kteří si chtějí v Emirátech dopřát hlavně odpočinkový pobyt u moře, v klidu si vychutnat speciality zdejšího kulinářského umění a za objevováním pokladů rušných velkoměst Dubaje a Abú Dhabi se vydat během výletů.

Sharjah představuje komfortní pobyt v hotelech u moře s možností procházky a nákupů v přilehlém městě. Prostorné resorty v Ras Al Kahimah nás naproti tomu naplnili pocitem volnosti a pohody a úplně jsme tu na městský shon zapomněli.

Přemýšlíte-li tedy o podobném zážitku, nechte se inspirovat našimi zkušenostmi! Nasedněte do letadla Air Arabia a poleťte za kouzlem Emirátů s námi!

RAS AL KHAIMAH
 
SHARJAH

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Portugalská vláda přijala opatření o povinnosti podrobit se po příletu do destinace testu na COVID-19, který je poskytován zdarma (do obdržení výsledku testu je nutné dodržet karanténu a zdržovat se pouze na pokoji).
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Připravujeme obnovení pátečních letů na ostrov Boa Vista a Sal již od 5. 2. 2021. Zde naleznete informace pro vstup na Kapverdské ostrovy.
Představujeme vám novinku v naší nabídce – Černou Horu. Přestože tahle balkánská kráska není o moc větší než třeba Středočeský kraj, rozhodně má co nabídnout. Ne nadarmo se jí přezdívá perla Jadranu. Černá Hora se navíc stále drží mimo hledáček turistických mas, takže nápory dovolenkářů a přeplněné pláže tady nehrozí.
Aktuálně mohou turisté pobývat v emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah, Ajman, Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Emirát Abu Dhabi je zatím přístupný pouze za podmínky karantény.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím