ico ico ico ico
 

Pevnina

Pojeďte s námi! Cena již od 10 190 Kč

VÍTEJTE NA TUNISKÉ PEVNINĚ!

Starobylé Kartágo, půvabné město Sidi Bou Said, koloseum El Jem, berberské obydlí v Matmatě, písečné duny nekonečné Sahary, dlouhé karavany velbloudů, solná jezera, datlové oázy, pohoří Atlas, posvátné město Kairouan, moderní hotelové komplexy, dlouhé písečné pláže, průzračně čisté moře, prvotřídní mezinárodní kuchyně, služby na vysoké úrovni. Ať už jste rodina s dětmi nebo pár hledající romantickou dovolenou na prosluněných plážích, Tunisko si zamilujete.

Tunisko - pevnina

Do Tuniska se z Evropy dostanete za pár hodin, a přesto budete mít dojem, že jste přistáli ve zcela jiném světě. Exoticky působí hlavně zdejší architektura s maurskými prvky, ploché střechy, typické bíle omítnuté domy, jasné světlo a neobvyklá vůně koření a mátového čaje. Naleznete zde historické památky z dob římských, křesťanských a islámských, a stejně tak moderní arabskou architekturu, výbornou místní kuchyni, vůni koření a ryb na nepřehledných tržištích. Hlavní město Tunis je nejlidnatějším a nejrušnějším městem Tuniska. Leží na severozápadním pobřeží Tuniska poblíž jezera Le Lac. Výstavba nového města začala v 19. století. Hlavní třída města je pojmenována podle Habíba Bourgua, prvního prezidenta Tuniska. Lemují ji budovy, kde sídlí banky, obchodní firmy, vládní úřady a další instituce. Obytné čtvrti metropole se nacházejí hlavně v severní části, směřují k parku Belveder. Určitě využijte bohaté nabídky fakultativních výletů, během kterých se dozvíte mnoho o naprosto odlišné kultuře. Projděte se Kartágem a zabořte své nohy do písku Sahary.... Pobřeží s bílým pískem láká především návštěvníky, kteří milují koupání.

Tunisko - pevnina  Tunisko - pevnina

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách organizovaných CK do Tuniska není od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady (víza) k cestě do Tuniska, a to u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Děti mohou cestovat jen s vlastním pasem. Občané ČR a SR, kteří cestují individuálně a mají koupenou pouze samostatnou letenku, nemusí mít vízum, a to za předpokladu, že disponují platným cestovním pasem, a jejich pobyt na území Tuniska nepřekročí 90 dní. Pokud bude pobyt delší, musí si klient zajistit individuálně vstupní vízum na Tuniské ambasádě.

Tunisko - pevnina  Tunisko - pevnina

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

NABEUL
Přibližně 10 km od Hammametu, v jedné z nejúrodnějších oblastí Tuniska, leží město Nabeul se 70 tisíci obyvateli. Od hlavního města je vzdáleno 65 km. Nacházejí se zde úrodná zeleninová pole, pomerančové háje, oleandry a hlavně rozsáhlé vinice, na kterých se rodí nejlepší tuniská vína. Svou bujnou vegetací připomíná poloostrov Cap Bon zahradu ráje. Město Nabeul patří k nejdůležitějším městům Tuniska. Nejznámější se stal díky výrobě jemných výšivek, krajek, parfémů a hlavně díky hrnčířskému průmyslu produkujícímu nádherné výrobky s prvky římské kultury. Doporučujeme Vám navštívit tradiční trh, kde se každý týden prodává vyhlášená místní keramika, koberce, koření, spotřební zboží i domácí zvířata. Veselé vyvolávání prodavačů a pestrá paleta bareva vůní vytváří dojmy, na které nebudete moci ještě dlouho po návratu z Tuniska zapomenout.
Vzdálenost na letiště: Monastir cca 110 km / Enfidha cca 70 km / Tunis cca 65 km

HAMMAMET
Město s 20 tisíci obyvateli leží 63 km jihovýchodně od tuniské metropole na jihu poloostrova Cap Bon, který je 40 km široký a vybíhá do Středozemního moře v délce 70 km. Poloostrov se ve 13. až 17. století stal exulantským útočištěm islámských Andalusanů (Maurů), kteří sem prchali z křesťanského Španělska. Poetická představivost spatřuje ve tvaru poloostrova ruku, pohostinně podanou Evropě. Malebně položené městské letovisko v závětří hornatiny Dorsale, nádherné písčité pláže, za nimiž se rozprostírají pomerančovníkové a citronovníkové háje, objevili na přelomu století, tehdy ještě jako rybářskou vesničku, umělci a spisovatelé jako Flaubert, Maupassant, Wilde, Gide, Klee. I Sophii Lorenové učaroval. Magické středisko se stalo symbolem odpočinku a uvolnění. Ani cizinecký ruch nenarušil klidný životní rytmus a půvab města se zahradami prosycenými vůní, plnými eukalyptů, palem a cypřišů, v nichž koncem 60. let harmonicky vyrostly elegantní hotely. Architektura zde už nesmí převýšit špičku cypřiše, tak zní poslední místní stavební norma. Na skalnatém mořském výběžku stojí staré islámské hradební město (medina) s pevností (kasbah) z 15. století, z níž se otevírá úchvatný pohled na tyrkysově modré moře, blankytné nebe, zlaté slunce, bílé písky a zelené palmy. V bludišti úzkých klikatých a částečně i zastřešených uliček slouží jedna jako souk (bazar). Město má dvě mešity, jednu z 15. a druhou z 18. století. V jižní hotelové zóně stojí mezinárodní kulturní středisko Georgese Sébastiana, rumunského šlechtice a prvního milionáře, který se zde ve 20. letech usadil. Pohodlný výlet na poloostrov Cap Bon nebo do Tunisu a Kartága zabere jeden den. Odjet odtud a nepodniknout některou z možných cest do vnitrozemí by byla nenapravitelná chyba.
Vzdálenost na letiště: Monastir cca 100 km / Enfidha cca 70 km / Tunis cca 70 km

SOUSSE / PORT EL KANTAOUI
Třetí největší tuniské město se 400 tisíci obyvateli leží kolem rušného rybářského a obchodního přístavu jižní části srpovitého Hammametského zálivu jen necelých 20 km od mezinárodního letiště v Monastiru. Početné památky, včetně pěti kilometrů vzácně dochovaných křesťanských katakomb a archeologické muzeum dokládají strategický, hospodářský i kulturní význam původně fénické osady, později hlavního města byzantské provincie. Islámský ribat, klášterní pevnost vojensky organizovaných mnichů, bojovníků za islámskou víru, zde postavili Arabové jako součást dlouhé obranné linie táhnoucí se podél afrického pobřeží Středozemního moře. K posvátným patří malé krychlové stavby s kopulí nazývané koubba nebo marabout, mauzolea s pozůstatky svatých. Stará, dokonale uchovaná medina u přístavus velkou mešitou, dominantní věží, majákem, pevností a tržištěm tvoří kontrast starobylých tradic s moderním městem. Okolní přírodní bohatství, vynikající kuchyně, kulturní programy a přitažlivé pláže proměnily Sousse v mezinárodní přímořské středisko. Znovu musíme opakovat dvě slova, jež jsou pro dovolenou v Tunisku nejvýstižnější: odpočinek a uvolnění.
Vzdálenost na letiště: Monastir cca 20 km / Enfidha cca 50 km / Tunis cca 140 km

Tunisko - pevnina

MONASTIR
Průmyslové přístavní město s 28 tisíci obyvateli má mezinárodní letiště a leží na špičce skalnatého poloostrova při nejjižnějším konci hammametského zálivu. Stojí zde malá hradební medina. Nejvýznamnější stavbou je ribat, pevnost s majákovou věží, založená v 8. století. V původní modlitebně je dnes muzeum s pravými poklady islámského umění. Město má univerzitu. Místní rodák a první tuniský prezident Bourguiba zde postavil rodinné mauzoleum s dvěma 25 metrů vysokými minarety. V posledních letech se vzkvétající, útulný Monastir stal nejvyhledávanějším přímořským letoviskem. Hotelové komplexy se táhnou v délce několika kilometrů podél šumícího moře s nepřeplněnými písečnými plážemi. Místo s podmanivým kouzlem vyvolává pocit bezpečí, klidu, míru a jasu. Naprosto ojedinělý až nebeský jas a mimořádná přírodní krása sem neustále láká fi lmové režiséry. Zde se natáčely například exteriéry seriálu "Ježíš Nazaretský" nebo film "Dobyvatelé ztracené archy". Zbývá jen ochutnat vyhlášenou tuniskou kuchyni, dopřát si sklenku ušlechtilého místního vína, plného sluneční jiskry, nebo si připít fíkovým brandy boukha. Návštěvník se s Monastirem jen nerad loučía klade si otázku, byla-li to vše jen iluze či skutečnost?
Vzdálenost na letiště: Monastir cca 10 km / Enfidha cca 72 km / Tunis cca 170 km

MAHDIA
Mahdia je krásné rybářské městečko ležící asi 210 km od hlavního města. V dějinách hrála důležitou roli na počátku 10. století, kdy se stala hlavním městem říše Fatimidů a velkým rivalem Kairouanu. Z moře u Mahdie byly vyloveny řecké bronzové a mramorové předměty, které tvoří v současnosti unikátní sbírku v národním muzeu v Tunisu. Dnešní Mahdia je charakteristická bílými budovami domů vystavěných v tradičním maurském stylu, oblými kopulemi mešit a štíhlými minarety. Zvláštní a tajemnou tradicí městečka je každodenní lov místních rybářů, kdy ještě za měsíčního svitu vyplouvají na svých loďkách s lucernami rozhodit do temného moře své sítě. Turistická zóna na pobřeží Mahdie nabízí svým návštěvníkům jedny z nejkrásnějších a doposud nepřeplněných pláží s jemným pískem. V hotelích různých kategorií můžete prožít skutečně nezapomenutelnou dovolenou.
Vzdálenost na letiště: Monastir cca 50 km / Enfidha cca 110 km / Tunis cca 225 km

INFORMACE O LETECH

Aktuální letový řád bude uveden ve Vašem Komplexním odbavení, které obdržíte asi 5 -7 dnů před odletem. Přestože cestovní kanceláře a letecké společnosti činí vše pro dodržení smluvně stanovených letových řádů, zvýšená opatření k posílení bezpečnosti letecké přepravy a přísná pravidla pro dodržování všech technických a organizačních postupů předepsaných v letecké přepravě způsobují, že změny letových řádů (někdy i na poslední chvíli) jsou stále běžnější. O jakýchkoliv případných změnách budete  nformováni bezodkladně, jakmile o nich bude cestovní kancelář vyrozuměna. Váš letový řád si můžete ověřit v sekci OVĚŘENÍ REZERVACE  (nutno zadat rezervační číslo uvedené na smlouvě o zájezdu).

Chcete si zpříjemnit dobu čekání na odlet letadla či dokonce celou dobu letu? Pak můžete využít následujících služeb:

VIP salónek - unikněte hektickému prostředí a v klidu před Vaším odletem relaxujte. Na Váš odlet můžete čekat na letišti v Praze, Brně a Ostravě v klidu a komfortu VIP salónku a využít jeho nadstandardních služeb (v závislosti na otevírací době salónku). Salónky jsou vám k dispozici nejdříve 2 hodiny před Vaším odletem. Tuto službu si můžete zarezervovat již při objednávce Vašeho zájezdu za 870 Kč. Pro cestující ve třídě Travel Plus Comfort je tato služba poskytována zdarma.

Travel Plus Comfortna letech nabízíme možnost objednání služby Travel Plus Comfort. Tato služba zahrnuje možnost využití VIP salónku před odletem na letišti v Praze (v závislosti na otevírací době salónku), zajištění míst v přední části letadla, vyšší úroveň servisu na palubě (rozšířený catering a větší výběr nápojů) a o 5 kg/osoba vyšší váhový limit zapsaných zavazadel ve srovnání s cestovní třídou Tourist Class. Tato služba je poskytována za příplatek 2 990 Kč/osoba/let oběma směry. Cena za Travel Plus Comfort v termínech zahrnujících státní svátky je 3 990 Kč/osoba/let oběma směry (1.5., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9., 28.10., 29.10., 30.10.2018).

Priority Seat - vyberte si místo v letadle dle vašeho přání. tato služba je zpoplatněna částkou 600 Kč (cena je uvedena za obě cesty). Vaši sedačku si vyberte dle schématu uvedeného pro jednotlivé lety, který naleznete v úvodu destinace a její číslo uveďte již při rezervaci vašeho zájezdu. priority seat nelze rezervovat u exitů (Xl seat) a v předních řadách určených pro cestující ve třídě travel plus comfort, kde je již tato služba zarhnuta v ceně příplatku za cestovní třídu.

Přednostní odbavení pro rodiny s dětmi - rodiny s malými dětmi mohou na letišti v Praze, Brně a Ostravě využít nové služby přednostního odbavení. Jedna z odbavovacích přepážek u všech charterových letů bude vždy označena jako přednostní pro rodiny s malými dětmi.

8 a 15denní lety z Prahy - typ letadla: Boeing B737- 800*

 • letecká společnost: SMARTWINGS
 • typ letadla: Boeing B737-800*
 • rezervace vašeho prioritního místa: ano
 • XL seat: ano
 • Travel Plus Comfort: na zpětné potvrzení
 • VIP salónek: ano
 • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ano
 • servis na palubě: Buy On Board (již při rezervaci zájezdu si můžete zakoupit občerstvení)

8 a 15denní lety z Brna a Ostravy - typ letadla: Boeing B737- 700*

 • letecká společnost: SMARTWINGS
 • typ letadla: Boeing B737-700*
 • rezervace vašeho prioritního místa: ano
 • XL seat: ano
 • Travel Plus Comfort: na zpětné potvrzení
 • VIP salónek: ano
 • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ano
 • pro klienty na letu z Brna při cestě do destinace mezipřistání v Ostravě
 • pro klienty na letu z Ostravy při cestě z destinace mezipřistání v Brně
 • servis na palubě: Buy On Board (již při rezervaci zájezdu si můžete zakoupit občerstvení)

11 a 12denní lety z Prahy - typ letadla: Boeing B737- 800 / B737- 700*

 • letecká společnost: SMARTWINGS
 • typ letadla: Boeing B737-800 / B737- 700*
 • rezervace vašeho prioritního místa: ano
 • XL seat: ano
 • Travel Plus Comfort: na zpětné potvrzení
 • VIP salónek: ano
 • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ano
 • servis na palubě: Buy On Board (již při rezervaci zájezdu si můžete zakoupit občerstvení)

11 a 12denní lety z Prahy - typ letadla: Boeing B737- 800 / B737- 700*

 • letecká společnost: SMARTWINGS / Tunisair
 • typ letadla: Boeing B737-800 / Airbus A320*
 • rezervace vašeho prioritního místa: ne
 • XL seat: ne
 • Travel Plus Comfort: na zpětné potvrzení (pouze u Travel Service)
 • VIP salónek: ne
 • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ne
 • servis na palubě: Buy On Board (již při rezervaci zájezdu si můžete zakoupit občerstvení)

8 a 15denní lety z Prahy, Brna a Ostravy - typ letadla: Airbus A320* (odlety úterý/pátek)

 • letecká společnost: Tunisair
 • typ letadla: Airbus A320*
 • rezervace vašeho prioritního místa: ne
 • XL seat: ne
 • Travel Plus Comfort: ne
 • VIP salónek: ne
 • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ne
 • servis na palubě: snack a 1 nápoj
 • pro klienty na letu z Brna při cestě do destinace mezipřistání v Ostravě
 • pro klienty na letu z Ostravy při cestě z destinace mezipřistání v Brně

11 a 12denní lety z Brna a Ostravy - typ letadla: Boeing B737- 700 / B737- 700*

 • letecká společnost: SMARTWINGS / Tunisair
 • typ letadla: Boeing B737-700 / Airbus A320*
 • rezervace vašeho prioritního místa: ne
 • XL seat: ne
 • Travel Plus Comfort: na zpětné potvrzení (pouze u Travel Service)
 • VIP salónek: ne
 • přednostní odbavení pro rodiny s dětmi: ne
 • pro klienty na letu z Brna při cestě do detinace mezipřistání v Ostravě
 • pro klienty na letu z Ostravy při cestě z destinace mezipřistání v Brně
 • servis na palubě: Buy On Board (již při rezervaci zájezdu si můžete zakoupit občerstvení)

Nákres rozmístění sedaček na palubě letadla Boeing 737- 800

Boing 737- 800

 • *změna typu letadla vyhrazena
 • maximální povolená váha zapsaných zavazadel na tomto letu je 15 kg / osoba

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.

 
Pojeďte s námi! Cena již od 10 190 Kč
 
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 29 °C
zítra 29 °C
pátek 30 °C
sobota 30 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / TND
1,00 dinár = 8,02 Kč (k 31. 07. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P
od 13 390 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 3. 10. 2020 (Praha)
 
img
od 10 590 Kč
podrobnosti
services 3 noci / 4 dny services Odlet 29. 9. 2020 (Praha)
 
img
exclusive POUZE U EXIM TOURS
od 13 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 10. 10. 2020 (Praha)
 
img
od 16 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 21. 8. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
od 16 490 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 29. 9. 2020 (Praha)
 
img
od 13 890 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 17. 10. 2020 (Praha)
 
img
od 13 890 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 10. 10. 2020 (Praha)
 
img
od 14 490 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 3. 10. 2020 (Praha)
 
img
tipEXIM T!P
od 19 990 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 4. 9. 2020 (Brno)
 
img
tipEXIM T!P
od 12 590 Kč
podrobnosti
services 7 nocí / 8 dní services Odlet 25. 9. 2020 (Brno)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace