Chorvatsko

Dovolená v Chorvatsku u našeho „rodinného“ moře

 1. Eximtours.cz
 2. Chorvatsko

Vlajka Chorvatska

   VÍTEJTE V CHORVATSKU!

 

Do Chorvatska se na dovolenou vracíme jako domů. Kromě toho, že chorvatské pobřeží je blízko a patří k nejkrásnějším na Jadranu, hraje roli i slovanská řeč, díky níž si nepřipadáme ztraceni, přátelská povaha Chorvatů i společné dědictví Rakousko-uherského mocnářství.

Chorvatsko, pohled na Dubrovník
Ostrov Brač

Proč jet na dovolenou do Chorvatska?

 1. Pro nádherné pobřeží Jaderského moře, které je na chorvatské straně členité, zelené a plné ostrovů a ostrůvků. Oblázkové pláže jsou proslulé čistou vodou a příjemné počasí přeje koupání od června do září.
 2. Pro unikátní přírodu – mezi osmi národními parky vynikají Plitvická jezera, 295 km2 krasových zázraků pod ochranou UNESCO, kde potkáte medvědy, vlky, rysy i kamzíky.
 3. Pro aktivní dovolenou – v Chorvatsku si užijete šnorchlování, potápění, lezení, horskou turistiku, jízdu na kole i další sporty.
 4. Pro památky, zdravou kuchyni a neuspěchaný životní styl – nejlépe všechno v jednom. Dát si salát z chobotniček v dubrovnické hospůdce, popíjet plavac a sledovat okolí je pro Středoevropana skvělá terapie.
Rovinj, Chorvatsko
Vinice v Dalmácii
Náš tip: Láká vás dovolená v Chorvatsku? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Chorvatska.

Každá oblast Chorvatska má svůj půvab

 • Istrie, zvaná „chorvatské Toskánsko“, oplývá vinicemi, olivovými háji, památkami z římské éry (Pula, Poreč, Rovinj) i typickou benátskou architekturou.
 • Kvarnerská riviéra s ostrovy Cres, Lošinj, Krk a Rab okouzluje čistým mořem, lázeňskou atmosférou a zalesněnými kopci v okolí.
 • Severní Dalmácie je oblíbená pro své oblázkové pláže, průzračné moře, úžasnou přírodu (národní parky Paklenica a Plitvická jezera) a památky v Zadaru a Šibeniku.
 • Trumfem Střední Dalmácie s Makarskou a ostrovy Brač a Hvar jsou nádherné bílé pláže lemované borovými háji, horský masiv Biokovo a skvostné město Split.
 • Jižní Dalmácie s tyrkysovým mořem, středomořskou atmosférou a městem Dubrovník, které krásou konkuruje italským Benátkám, patří mezi největší turistické magnety Chorvatska.

Mapa - Chorvatsko


Nejlépe hodnocené hotely - Chorvatsko