1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Pro vstup do Albánie není potřeba test

Albánie zezelenala! Už žádné testy na cestě tam či zpět

Pátek, 18.6.2021

Albánie zezelenala! Už žádné testy na cestě tam či zpět

Vstupní podmínky

Vstup do Albánie je možný bez nutnosti karantény a předkládání testů. Albánie má otevřené pozemní hranice se všemi sousedními státy (pro vstup do těchto zemí z Albánie však platí omezení, která se velmi často mění – doporučujeme sledovat webové stránky mzv.cz).

Cestovní pojištění

Před dovolenou v Albánii vám doporučujeme sjednat cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny ERV Evropa a dále připojištění C19+, které pokrývá i případné zrušení zájezdu (vč. nařízené osobní preventivní karantény) a náklady na náhradní ubytování a náhradní cestu.

Na dovolené

Pokud na dovolené v Albánii pocítíte příznaky onemocnění covid-19, je nutné volat linku 127 (komunikace kromě albánštiny je možná též v angličtině a italštině). Aktuální informace (většinou pouze v albánštině)  lze nalézt na stránkách albánského Ministerstva zdravotnictví, Institutu veřejného zdraví, Úřadu vlády a na speciální stránce o aktuální situaci v souvislosti s koronavirem v Albánii.

Jak je to s návratem z Albánie?

Návrat z Albánie do ČR je od 21. 6. možný zcela bez omezení.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Lety na některé z Kapverdských ostrovů byly opět obnoveny. Přečtěte si, jak to nyní na Kapverdách funguje, za jakých podmínek tam můžete letět a kde sehnat překlad testu do portugalštiny.
Albánie je první letní destinací, která je na obou cestovatelských semaforech zelená a od 21. 6. je možná cesta zcela bez testů či potvrzení.
Bulharsko je první z oblíbených letních destinací, do které můžete cestovat na dovolenou k moři zcela bez omezení. Pro vstup není nově nutný test ani očkování!
Co je třeba udělat před cestou na pobřeží Costa Cálida a Costa Almería? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu pro cestování na španělskou pevninu.
Jak se liší podmínky vstupu do Itálie a na její ostrovy? Kam vám stačí antigenní test a kam musíte mít PCR? Jak je to s rouškami a zákazem vycházení?
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím