1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Vstupní požadavky na cestu do Bulharska

Do Bulharska nově bez testu!

Čtvrtek, 17.6.2021

Do Bulharska nově bez testu!

Od 16. 6. 2021 nemusí občané ČR při vstupu do Bulharska předkládat žádný doklad o bezinfekčnosti (test, certifikát o očkování, prodělání nemoci, žádná karanténa). Platí pro děti i dospělé.

Upozorňujeme, že se uvedené podmínky mohou měnit. Vždy si prosím před vaším odletem ověřte aktuální informace na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jaká platí v Bulharsku opatření?

Mohou se pořádat kongresy, semináře, výstavy apod. do 50 % kapacity, mohou se konat kulturní a zábavní akce, otevírají se kina, divadla, muzea apod., povolují se i venkovní akce (festivaly apod.) do 50 % kapacity, povolují se návštěvy fitness, sportovních hal a klubů, bazénů atd. do 50 % kapacity, povolují se návštěvy samostatných i hotelových lázeňských komplexů, SPA, wellness atd. do 50 % kapacity, mohou fungovat stravovací zařízení a zábavní podniky do 50 % kapacity, otevírají se kasina a herny do 50 % kapacity, otevřena jsou nákupní centra, na tržištích, trzích a bazarech bude zaveden jednosměrný pohyb osob a zajištěn odstup mezi návštěvníky min. 1,5 m, je povinné nošení roušek.
 

Cestovní pojištění na dovolenou

Doporučujeme vám sjednat cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny ERV Evropa a dále připojištění C19+, které pokrývá i případné zrušení zájezdu (vč. nařízené osobní preventivní karantény) a náklady na náhradní ubytování a náhradní cestu.

Návrat z Bulharska do ČR

Dle nařízení vlády ČR je při návratu z Bulharska do České republiky nutné podstoupit antigenní nebo PCR test na covid-19, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 h (antigenní), resp. 72 h (PCR), a nechat si vystavit písemné potvrzení v anglickém jazyce. Bude-li v době vašeho zájezdu platit povinnost testování před návratem do ČR, sdělí vám naši delegáti v destinaci bližší informace o možnostech testování.
 
Před příletem do ČR rovněž platí povinnost vyplnit příjezdový formulář. Tato povinnost neplatí pro osoby, které předloží písemné lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19.
 
Povinností je také 14 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 všude mimo domov.

Děti do 5 let mají výjimku z testování.

Výjimka z testování pro návrat do ČR

Pokud předložíte:
1. vytištěné písemné lékařské potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v anglickém jazyce, ve kterém váš lékař potvrdí, že:
  • nemáte klinické známky onemocnění covid-19,
  • prokazatelně jste prodělali onemocnění covid-19,
  • z důvodu pozitivního výsledku PCR testu jste absolvovali izolaci,
  • od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 14 dní, ne však více než 180 dní.
2. vytištěný národní certifikát v anglickém jazyce o očkování proti onemocnění covid-19, přičemž uplynulo:
  • v případě dvoudávkového schématu nejméně 22 dní, ale ne více než 3 měsíce od aplikace první dávky,
  • v případě dvoudávkového schématu a v případě aplikace druhé dávky ne více než 9 měsíců od aplikace první dávky,
  • v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců od aplikace očkovací látky.
pak při cestě zpět do ČR NENÍ TŘEBA test před odletem v destinaci (pokud ho nevyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země).

Důležité upozornění: výjimka z testování v destinaci před odletem zpět do ČR neplatí, pokud potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 vyžaduje letecká společnost nebo tranzitní země. Vstupní podmínky se mohou měnit, vždy si prosím ověřte tuto informaci těsně před odletem/příletem u CK nebo u dané letecké společnosti.
S dotazy ohledně lékařského potvrzení se prosím obracejte na Ministerstvo zdravotnictví ČR, které toto rozhodnutí vydalo.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Lety na některé z Kapverdských ostrovů byly opět obnoveny. Přečtěte si, jak to nyní na Kapverdách funguje, za jakých podmínek tam můžete letět a kde sehnat překlad testu do portugalštiny.
Albánie je první letní destinací, která je na obou cestovatelských semaforech zelená a od 21. 6. je možná cesta zcela bez testů či potvrzení.
Bulharsko je první z oblíbených letních destinací, do které můžete cestovat na dovolenou k moři zcela bez omezení. Pro vstup není nově nutný test ani očkování!
Co je třeba udělat před cestou na pobřeží Costa Cálida a Costa Almería? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu pro cestování na španělskou pevninu.
Jak se liší podmínky vstupu do Itálie a na její ostrovy? Kam vám stačí antigenní test a kam musíte mít PCR? Jak je to s rouškami a zákazem vycházení?
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím