1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Cestování na Maltu ze zemí turistického koridoru

Cestování na Maltu ze zemí turistického koridoru

Pátek, 4.6.2021

Cestování na Maltu ze zemí turistického koridoru

Malta zavedla tzv. turistický koridor a na své území umožňuje vstup pouze cestujícím ze států, které jsou uvedené na seznamu zemí turistického koridoru v sekci Travel To Malta.
Je nezbytné, aby cestující měl trvalý pobyt a pobýval minimálně 14 dní před cestou v zemi turistického koridoru. Při cestě na Maltu není možné přestupovat na jiných letištích než v povolených zemích.
Česká republika je aktuálně na seznamu „oranžových“ zemí (amber list), takže cestující z ČR mohou na Maltu cestovat.
Podrobnější informace k cestování na Maltu v sekci Travel To Malta.

PCR test

Všichni cestující z ČR na Maltu musí před nástupem do letadla předložit potvrzení o negativním výsledku PCR testu na covid-19 ne starší než 72 hodin vystavené v anglickém jazyce. Pokud cestující test mít nebudou, je nutné jej na vlastní náklady absolvovat po příletu na letišti (jinak bude nařízena karanténa v délce 14 dní). Do obdržení negativního výsledku testu a při zjištění nákazy je nutné na vlastní náklady zůstat v izolaci (hotel schválený maltskými orgány), při porušení izolace hrozí pokuta a trestní stíhání. 
Povinnost testování se vztahuje na všechny osoby od 5 let. Výjimky pro očkované a uzdravené zatím nebyly na Maltě zavedeny.
 
Upozorňujeme, že se uvedené podmínky mohou měnit. Vždy si prosím před vaším odletem ověřte aktuální informace na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

K testování využijte naše testovací místo na letišti.

Dva formuláře

Všichni cestující na Maltu musí vyplnit dva formuláře, které odevzdají po příletu na letišti:
  1. Public Health Travel Declaration Form – prohlášení, že cestující má trvalý pobyt a pobýval minimálně 14 dní před cestou na Maltu v jednom ze států na seznamu zemí turistického koridoru v sekci Travel To Malta. Malta nevpustí na své území občany zemí neuvedených na seznamu, i když před cestou pobývali 14 dní v jednom ze států uvedených na seznamu (chybné vyplnění formuláře bude považováno za trestný čin),
  2. Passenger Locator Form – zde uvedou cestující svoje kontaktní údaje. Potřebné údaje k vyplnění informací o letu a hotelu naleznete v dokumentu „Odbavení k zájezdu“, který odesíláme 7 dní před odletem.
Aktuální dokumenty ke stažení

Cestovní pojištění na dovolenou

Doporučujeme vám sjednat cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny ERV Evropa a dále připojištění C19+, které pokrývá i případné zrušení zájezdu (vč. nařízené osobní preventivní karantény) a náklady na náhradní ubytování a náhradní cestu.

Návrat z Malty do ČR

Návrat je možný bez omezení.

Další články

Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Lety na některé z Kapverdských ostrovů byly opět obnoveny. Přečtěte si, jak to nyní na Kapverdách funguje, za jakých podmínek tam můžete letět a kde sehnat překlad testu do portugalštiny.
Albánie je první letní destinací, která je na obou cestovatelských semaforech zelená a od 21. 6. je možná cesta zcela bez testů či potvrzení.
Bulharsko je první z oblíbených letních destinací, do které můžete cestovat na dovolenou k moři zcela bez omezení. Pro vstup není nově nutný test ani očkování!
Co je třeba udělat před cestou na pobřeží Costa Cálida a Costa Almería? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu pro cestování na španělskou pevninu.
Jak se liší podmínky vstupu do Itálie a na její ostrovy? Kam vám stačí antigenní test a kam musíte mít PCR? Jak je to s rouškami a zákazem vycházení?
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím