1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. 9 tipů pro dovolenou na Santorini

Santorini mimo plážová lehátka: naše tipy

Čtvrtek, 9.6.2022

Santorini mimo plážová lehátka: naše tipy

Nejromantičtější z řeckých ostrovů slibuje mnohem víc než pláže, i když i ty stojí za to. Sněhově bílé kykladské domky na vrcholku strmých útesů, ikonické modré kopule, tyrkysové moře v kráteru utopené sopky, slaďoučké víno a další plody sopečné půdy. Inspirujte se našimi tipy, jak si užít nejromantičtější dovolenou vašeho života.

Komu se na Santorini bude líbit?

Zamilované páry, novomanželé a romantické duše. Jestli patříte do jedné z těchto skupin, je Santorini perfektním tipem na vaši dovolenou. Představte si, jak snídáte řecké olivy na terase jednoho z nejromantičtějších hotelů světa, přes den se touláte úzkými uličkami či se sluníte jednou na červené, podruhé na černé a potřetí na bílé pláži a večeříte při sklence santorinského vína s výhledem na slunce sklánějící se nad kalderou. Santorini je zkrátka jako stvořené na romantickou dovolenou.
Oia při západu slunce  Thira při východu slunce
Bílá architektura na Santorini     Luxusní hotel v Thiře

Vyberte si nejlepší výchozí letovisko

Na jihovýchodě Santorini, na druhé straně ostrova než leží známá městečka Thira a Oia, najdete pobřeží bez útesu s krásnou tmavou pláží. Právě zdejší letoviska Perissa a Kamari jsou naším tipem na ideální výchozí místo pro dovolenou na Santorini. K dispozici je zde spousta taveren, obchůdků a barů s příznivými cenami. Ani přesto zde není příliš přelidněno.
Perissa
Perissa Kamari

Podívejte se na krásy Santorini shora

Naše tipy na místa na Santorini s nejkrásnějšími výhledy, které musíte na dovolené navštívit, jsou městečka Oia a Thira ležící na samotném vrcholku útesů nad santorinskou kalderou zaplavenou mořem, která je výsledkem obrovského sopečného výbuchu před několika tisíci lety. Santorinská metropole Thira vás kromě výhledů uchvátí skvělými tavernami a malebnými obchůdky, Oia tradiční řeckou architekturou a nejromantičtějšími západy slunce.
Oia Oia Thira

Vydejte se po stopách historie

Inspirujte se našimi tipy na nejlepší historická místa na Santorini, ať už vás zajímá starověk nebo středověk. V Akrotiri na jihozápadě ostrova můžete obdivovat pozůstatky mínojské kultury, na hoře Mesa Vouno zbytky dávného helénského sídla – antickou Théru. Jen pár kilometrů severně od dnešní metropole Théry, na západě Santorini, leží skála Skaros, kde spatříte pozůstatky kdysi mohutné citadely z období vlády Benátské republiky ve 13. století.
Ruiny původního opevnění Skaros  Archeologické naleziště Akrotiri Starověká Théra na hoře Messavouno

Toulejte se bílými uličkami

Čistě bílá střídá výrazně modrou. Z krásy malebných uliček a staveb v santorinských městečkách a vesnicích přechází zrak. Naším tipem na výlet jsou skvostná městečka Pyrgos v srdci ostrova, Emborio na jihu a již zmíněná, severně ležící Oia.
Oia Pyrgos

Plujte na další santorinské ostrovy

Vyprahlá sopečná půda s menšími i většími krátery, zapomenutá vesnička na strmém vrcholku nebo horké prameny přímo v moři? Ať už se vydáte na kterýkoliv mimo hlavní ostrov Santorini, budete mít na co se dívat.
Sopečný ostrůvek Nea Kameni    Horké prameny u Palea Kameni Therasia

Vyrazte na nákupy do „Zlaté uličky“

Chcete během dovolené na Santorini udělat vaší drahé polovičce radost? Vezměte ji na nákupy do „Zlaté uličky“ v hlavním městě Thira. Jak už název napovídá, seženete tu zejména zlato a šperky. Kde jsou šperky, k módě není daleko. Oblečení, obuv, doplňky, kosmetiku a parfémy seženete nejen v Thiře, ale i ve městečku Oia s malebnými obchůdky s oblečením, suvenýry, uměleckými předměty a výrobky řecké produkce. Nakupovat se však dá na Santorini v podstatě všude. Naším tipem na nejlepší suvenýry ze Santorini jsou potraviny jako olivový olej a chalva, nápoje jako metaxa, ouzo a různé druhy vín, kožené a tkané zboží, výšivky, krajky či keramika.
Santorinské vázy  Keramika ze Santorini Suvenýry - větrné mlýny

Ochutnejte to nejlepší ze Santorini

Kromě tradičních specialit řecké kuchyně musíte na Santorini vyzkoušet zdejší víno. Santorinské Vinsanto je naprosto jedinečné. Na ostrově je hned několik vinic a vinařství, kam je možné si udělat výlet. Naším tipem je návštěva Muzea vína nebo největšího santorinského vinařství Santo Wines, kde si vychutnáte lahodný mok s překrásným výhledem.
Vinice na Santorini  Vinsanto
Díky sopečné půdě, přímořskému vzduchu a slunci se na Santorini pěstují některé plodiny, na které u nás nejsme zvyklí. Jde třeba o skvělá rajčata tomataki, malé okurky katsouni, žlutý hrách, lahodný vodní meloun, bílý lilek, kulatou cuketu i kapary unikátní chuti – tyto tradiční suroviny jsou neodmyslitelnou součástí santorinské kuchyně a můžete je ochutnat v pokrmech zdejších taveren.

Náš tip: na Santorini vyzkoušejte známou hrachovou kaši fava nebo třeba těstoviny se šťavnatými tomataki.
Tomataki Santorinská fava

Jak se dopravovat po Santorini?

Santorini má tolik krás, že by byla škoda alespoň některé z nich během dovolené nepoznat. Jak to ale udělat, když jsou rozesety všude možně po ostrově? Doporučujeme využít výletů, které pořádá cestovní kancelář, informuje vás o nich delegát. Pokud chcete být pány svého času, zvažte pronájem auta, motorky nebo čtyřkolky. Další, ale nákladnější možností, je doprava taxi. Pokud se chcete na různá místa Santorini dopravovat autobusem, naším tipem je ubytovat se v hlavním městě Thira, odkud vyjíždějí všechny spoje po ostrově.

Ubytujte se v romantickém hotelu

Je libo sněhově bílý pokoj zařízený v kykladském stylu, vlastní vířivku, terasu s výhledem na kalderu nebo hotel určený pouze pro dospělé? Máme pro vás tipy na nejlepší santorinské hotely jako stvořené pro romantickou dovolenou v páru.

Další články

Zveme vás na procházku po největších lákadlech Ománu. Podíváme se především do oblastí Muscat a Salalah, kam naše zájezdy směřují. Čeká vás báječná dovolená!​

Severní Kypr je místem, kde ožívají dávné legendy a příběhy, které znáte z knih. Objevte ještě tento podzim krajinu středověkých hradů, tajuplných svatyní, archeologických nalezišť kdysi mocných měst i ospalých vesniček a panenských pláží.
Nejkrásnější pláže, mořské želvy, krápníkové jeskyně, lahodné víno, typické řecké vesničky a božský klid – představujeme vám největší krásy Kefalonie a skvělé tipy na výlet.
Chcete si užít babí léto u moře? Čekají na vás výhodné ceny, poloprázdné hotely a klidné pláže. Jako bonus se servírují fajn teploty vzduchu od 20 do 30 °C a moře teplé jako kafe. Poradíme vám, kam k moři po prázdninách.
Poznejte s námi fascinující přírodu Islandu, krásy portugalského pobřeží, to nejhezčí ze Sicílie, kouzlo historie na Maltě či romantické Santorini.
Během zájezdu na Attiku budete relaxovat na dlouhých písečných plážích, spatříte místa legendárních antických bitev a nikdy to nebudete mít daleko za poklady hlavního města Athén. Přečtěte si, proč prožít dovolenou na Attice.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.