Aktivity v Algarve: co vidět, prožít a navštívit

Vyžijte na maximum všechny možnosti, které nabízí Algarve aktivním návštěvníkům: naučte se surfovat, zahrajte si golf, vyrazte do přírody, objevujte půvabná historická města nebo se vydejte na výlet lodí, prozkoumejte pobřeží, jeho zátoky, pláže a jeskyně a sledujte delfíny ve volné přírodě. S dětmi můžete navštívit některý ze zábavních parků.

Albufeira, Algarve, Portugalsko

Surfování

Algarve má dvě různá pobřeží – na jihu a na západě. Západní Algarve je bezpochyby nejlepším surfařským územím v celém Portugalsku se spolehlivými vlnami, větry a množstvím nádherných zátok. Mezi oblíbené surfařské spoty patří Arrifana, Aljezur, Sagres, Beliche aj. Surfovat se ale dá i v jižní části Algarve, vlny jsou zde mírnější a voda teplejší, což ocení hlavně začátečníci (Praia da Luz, Faro, Albuferia).

Další sportovní aktivity v Algarve

  • Výběr vodních sportů (včetně kursů): od jízdy na kajaku, paddleboardingu, flyboardu, šnorchlování a potápění po sportovní rybolov v Costa Vicentina.
  • Golf: Algarve je jednou z nejlepších světových golfových destinací. Region má 39 hřišť, každé s velkolepou scenérií. Díky mírnému počasí v oblasti můžete vyrazit na golfovou dovolenou po celý rok.
  • Zip-line a cestování časem: ve východním Algarve se můžete svézt na jedné z nejdelších lanových drah v okolí, která je zároveň jedinou přeshraniční a časově zónovou zip-line na světě. Nejen, že přejedete hranice, ale budete cestovat i časem – začínáte ve Španělsku ve vesnici Sanlucar a po 720 m skončíte v Portugalsku v Alcoutimu o hodinu dříve. Řeku Guadianu překročíte rychlostí asi 80 km/h.
  • Pěší túry: regionem Algarve se vinou nádherné turistické stezky ve vnitrozemí i na pobřeží. Cesty podél pobřeží vás okouzlí nádhernými výhledy, při výpravách do vnitrozemí poznáte typický venkovský život.
Surfování na Arrifana beach, Algarve
Jízda na mořském kajaku, Algarve, Portugalsko

6 tipů na výlety v Algarve

Cabo de São Vicente

Mys svatého Vincenta byl až do 14. století považován za konec známého světa. Maják na útesech 60 m nad oceánem, 6 km západně od Sagres a 40 km od Lagosu, je jedním z nejjasnějších v Evropě.

Ria Formosa

Přírodní park s plážemi, kanály, bažinami a nádhernými ostrovy Armona, Culatra, Deserta a Farol je rájem divokých zvířat. Při troše štěstí tu potkáte i slípku modrou se zářivě modrým a fialovým peřím.

Tavira

Malebné město má bohatou historii, autentickou atmosféru, klikaté uličky dlážděné tradičním portugalským způsobem, spoustu restaurací a kaváren i slavný „hřbitovem kotev“.

Cabo de São Vicente, Algarve
Tavira, Algarve, Portugalsko
Hřbitov kotev, Tavira, Algarve

Lagos

Bývalé hlavní město Algarve se pyšní historickým centrem plným barokních památek, pevností ze 17. století a originální krytou tržnicí z roku 1924. Po západu slunce se probouzí do rušného nočního života.

Faro

Město zdobí renesanční paláce, nádherná katedrála a kostel Igreja do Carmo s kaplí Capela dos Ossos, vykládanou lidskými kostmi a lebkami.

Solný důl Sal Gema

Ve městě Loulé můžete navštívit solný skalní důl 230 m pod zemí. Během prohlídky uvidíte geologické útvary staré více než 200 milionů let.

Kaple kostí, Faro, Algarve
Faro, Algarve, Portugalsko
Cataplana, typická pochoutka Algarve

Zábava a noční život v Algarve

Největší atrakcí Algarve je Zoomarine, mořský zábavní park, kde uvidíte v akci delfíny, tuleně, lachtany, tropické a dravé ptáky, dobrodružné akrobatické show v Zátoce pirátů a samozřejmě spoustu vodních atrakcí. Zkuste i vodní parky Aqualand, Aquashow a Slide & Splash, zoologickou zahradu Zoo Lagos nebo rodinný park Golfland.

Noční život v Algarve není jen fado a lidové tance. Po celém Algarve v létě probíhají open-air koncerty, v plážových klubech se pořádají večírky a diskotéky. Od Fara přes Albufeiru po Lagos najdete kosmopolitní atmosféru, kde noční život trvá až do časného rána.

Otázky a odpovědi k aktivitám v Algarve

Kam na výlet v Algarve?
Jak zabavit děti v Algarve?
Kdy je nejlepší doba pro surfování v Algarve?