1. Eximtours.cz
 2. Novinky
 3. Prožijte dovolenou na konci světa v portugalském Algarve

Prožijte dovolenou na konci světa v portugalském Algarve

Čtvrtek, 12.5.2022

Prožijte dovolenou na konci světa v portugalském Algarve

Jih Portugalska ukrývá skvost, který zatím čeká na objevení ze strany masového turismu. Což je docela s podivem, neboť Algarve se pyšní jedinečnými písečnými plážemi, výborně vybavenými letovisky i dostatkem možností aktivit a zábavy. Zároveň se můžete těšit na prožití klidné dovolené – Algarve i během hlavní letní sezóny nabízí dostatek volného místa pro všechny své hosty.

Podívejte se na kompletní přehled zájezdů do Algarve.

Geografie a počasí

Pobřežní krajina Algarve

Z polohy Algarve na jihu Pyrenejského poloostrova a u břehů Atlantiku vyplývají pro milovníky dovolené dvě výhody. Jako nejjižnější oblast pevninského Portugalska turistům v létě dopřává minimum srážek a spoustu horkého sluníčka – oceánské klima ovšem vysoké teploty vzduchu sráží na přijatelnou úroveň. Do Algarve se proto jezdí na dovolenou po celý rok – od června do září za relaxací na plážích, ve zbývajících měsících také poznávat krásy regionu.

Jeho rozmanitá krajina zahrnuje malebné pohoří Monchique, zemědělská políčka a vinice, členité ústí řeky Ria Formosa a především nádherné mořské pobřeží s dominantami v podobě mysu Cabo de Sao Vicente na východě a úchvatných pláží takřka všude, kam se podíváte.

V administrativním centru Faro žije přes 60 tisíc lidí, celková populace Algarve dosahuje téměř půl miliónu obyvatel.

Historie

Historická část města Tavira

Nejstarším doloženým etnikem v Algarve byli Féničané před více než 3 tisíci lety. První skutečný rozkvět oblasti spojený se stavbou silnic, paláců, lázní a rozvojem zemědělství ovšem nastal až v dobách Římské říše.

Po rozpadu starověkého impéria a nadvládě germánských Vizigótů kraj v 8. století opanovali Maurové. Většinu stop jejich rozvinuté kultury zahladili Portugalci během reconquisty koncem 12. století – dochovaly se pouze ploché střechy některých domů, které se tenkrát využívaly k sušení fíků, mandlí a obilí.

Další slavnou epochu Algarve prožilo v 15. století: Jindřich Mořeplavec si „místo na konci světa“ vybral jako základnu, ze které vysílal objevitelské výpravy na nedozírný oceán, a položil tak základy k přeměně Portugalska v jednu z nejvýznamnějších námořních velmocí.

Relaxujte na nejlepších plážích Algarve

Vybrat nejkrásnější pláže Algarve skutečně není jednoduché – tolik nádherných kousků pobřeží, jeden hezčí než druhý, se tady schovává. Vybírat můžete mezi dlouhými, rovnými a poloprázdnými plochami (většinou na východě), nebo romantickými plážemi, které zdobí úchvatně formovaná skaliska (na západě). Všechny pláže jsou písečné, s pozvolným klesáním do vody a často s volným přístupem (bez privátních částí).

Praia do Barril, Tavira
Praia de Benagil, Carvoeiro
Praia de Manta Rota, Tavira
Praia do Camillo, Lagos
Praia do Carvoeiro, Carvoeiro
Praia de Dona Ana, Lagos
Praia da Falésia, Vilamoura
Meia Praia, Lagos
Praia Monte Gordo, Monte Gordo
Praia da Rocha, Portimao
Praia Sao Rafael, Albufeira
Praia de Vilamoura, Quarteria

Co dělat v Algarve

Toužíte-li během dovolené v Algarve zjistit více o tomto kouzelném regionu a jeho historii, poznat jeho zajímavosti a také se s celou rodinou dobře pobavit, čeká na vás celá řada příležitostí. Zájemci o aktivní prožití pobytu rozhodně nebudou zklamáni.

Vodní parky

 • Aqualand – jeden z nejrozsáhlejších evropských akvaparků s obřím tobogánem Kamikaze,
 • Aquashow – pyšní se největší vodní horskou dráhou v Evropě (délka 740 m, výška 24 m),
 • Slide & Splash – jízdu gumovým člunem kolosální klouzačkou Big Wave musíte vyzkoušet!

Architektura

 • Castro Marim – středověký hrad při ústí řeky Guadiany do Atlantiku hrál důležitou úlohu během reconquisty,
 • Faro – antické hradby, oblouk Arco da Vila, gotická katedrála, renesanční klášter a další památky,
 • Lagos – turistické středisko s barokním kostelem Santo António a pevností Forte da Ponte de Bandeira,
 • Silves – město proslavily „červené hradby“ maurského hradu Castelo de Silves,
 • Tavira – renesanční kostel Misericordia, most Ponte Romana, chrám Santa Maria do Castelo a zřícenina maurského hradu.

Zábavní parky

 • Krazy World – zážitkové zoo s výběhem velbloudů, farmou, expozicí plazů či modely dinosaurů,
 • Zoo de Lagos – menší zoologická zahrada s desítkami druhů zvířat včetně primátů, šelem a krokodýlů,
 • Zoomarine – tematický park pro celou rodinu zahrnuje vystoupení delfínů, lunapark, akvárium, akvapark a další zábavu.

Golf

 • Dom Pedro Millennium Golf,
 • Espiche Golf,
 • Laranjal Golf Resort,
 • Monte Rei Golf & Country Club,
 • Quinta do Vale Golf Resort,
 • Vale do Lobo.

Příroda

 • Cabo de São Vicente – mys svatého Vincence s útesy, pevností a majákem je nejzápadnější místo Algarve,
 • Monchique – panoramatickou silnici na nejvyšší horu Fóia lemují restaurace s místní specialitou kuře piri-piri,
 • Ria Formosa Castro Marim – přírodní park mezi hlavním městem Faro a hranicí se Španělskem je plný lagun, písečných dun, jezírek, zátočin a salinišť.
Cabo de São Vicente
Silves

Letoviska

Rekreační střediska v Algarve charakterizuje poloha přímo u Atlantského oceánu, dostatek pláží, výtečné vybavení službami i zábavou, kvalitní ubytování a dobrá dostupnost atrakcí a zajímavostí. Stačí si jen vybrat:

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.