Pláže Algarve – únik od davů, ráj pro surfaře, romantiky i rodiny s dětmi

S téměř 200 km pobřeží je Algarve jednou z nejlepších plážových destinací na světě. Najdete tu směs malebných zátok, útesů i nekonečných písčitých pláží s klidnými úseky s mělkou vodou i krásnými vlnami pro vodní sporty a aktivity. Není divu, že si Algarve oblíbili jak milovníci koupání, šnorchlování a plážového lenošení, tak i aktivní sportovci, zvláště surfaři.

Pláž v Algarve, Portugalsko

Předností pláží v Algarve je nejen čistota a vynikající kvalita (v roce 2021 získalo 87 pláží ocenění Modrá vlajka), ale i velký prostor. I v hlavní sezóně stačí na frekventovaných plážích popojít o pár desítek metrů dál podél břehu a najdete volné místo, kde se nemusíte tísnit mezi dalšími rekreanty.

Nejlepší pláže v Algarve pro lenošení a rodiny s dětmi

Dlouhé úseky nádherného písku s pozvolným vstupem do vody najdete hlavně na jihovýchodním pobřeží Algarve. Mezi nejoblíbenější pláže Algarve patří:

Monte Gordo

Nádherná pláž, která je součást 14 km dlouhého písečného pobřeží, táhnoucího se od španělských hranic, je chráněná před atlantickými větry a může se pochlubit klidnými vodami, které jsou o něco teplejší než v západní části Algarve. Pláž má klidnou a příjemnou atmosférou, zvláště na východním konci.

Meia Praia

Meia Praia je 5 km dlouhý úsek jemného písku podél rozlehlého zálivu Lagos. Pláž má bezpečný přístup pro děti i osoby se sníženou pohyblivostí, nabízí půjčovnu vybavení pro vodní sporty a školu windsurfingu. Západní část pláže blíže k městu Lagos je rušnější, východní konec je klidnější.

Pláž Monte Gordo, Algarve, Portugalsko
Pláž Meia Praia, Algarve

Praia da Falésia

Další z nejlepších pláží Algarve, ikonická Praia da Falésia mezi letovisky Albufeira a Quarteira, se pyšní 6 km jemného písku a okrových útesů, korunovaných borovicemi. Přestože je Falésia velmi oblíbená, vzhledem ke své nesmírné rozloze tady není problém najít volnější oblasti.

Praia do Camilo

Praia do Camilo je jedna z nejkrásnějších pláží na pobřeží Algarve. Díky skalám, které chrání pláž před vlnami, je voda klidnější, teplejší a neuvěřitelně průzračná. Pláž je oblíbená u rodin s dětmi.

Pláž Falésia, Algarve
Pláž Camilo, Algarve, Portugalsko

Nejoblíbenější pláže v Algarve pro vodní sporty

Pláže západního pobřeží Algarve s přírodním parkem Costa Vicentina se liší od pláží jižního pobřeží nejen menší urbanizací, ale i silou Atlantiku a jeho vln. Různorodé pláže od dlouhých písečných ploch až po malé nepřístupné zátoky v impozantních útesech jsou rájem surfařů i sportovních rybářů.

Praia da Arrifana

Malebná pláž na západě Algarve asi 10 km od města Aljezur leží v zátoce obklopené útesy. Pláž s malým tradičním rybářským přístavem si oblíbili surfaři všech úrovní, v okolí najdete několik surfařských škol.

Praia do Amado

Odlehlá, klidná pláž obklopená útesy má vynikající podmínky pro všechny vodní sporty. Ve dvou surfovacích školách si můžete pronajmout vybavení i absolvovat příslušné kurzy.

Pláž Arrifana, Algarve, Portugalsko
Pláž Amado, Algarve

Praia da Cordoama

Rozlehlá pláž, obklopená impozantními útesy, je pro stálý vítr a velké vlny vyhlášeným místem pro kitesurfing i windsurfing. Představuje ideální volbu pro návštěvníky Algarve, kteří milují odlehlé a divoké pláže.

Praia da Bordeira

Široká a dlouhá pláž, táhnoucí se v délce 3 km poblíž města Aljezur patří díky nádherné scenérii k nejkrásnějším plážím západního pobřeží Algarve. Pláž je ideální pro dlouhé procházky i vodní sporty. Díky své odlehlosti je oblíbená i u nudistů.

Pláž Cordoama, Algarve
Pláž Bordeira, Algarve, Portugalsko

Otázky a odpovědi k plážím v Algarve

Které jsou nejkrásnější pláže v Algarve?
Jaká je kvalita pláží v Algarve?
Které pláže v Algarve jsou nejlepší pro surfování?