Aktivní dovolená v Thajsku: zkuste thajský box i masáže

V Thajsku je toho tolik co dělat! Až vás omrzí slunění na pláži a výlety za thajskými památkami či národními parky, musíte rozhodně vyzkoušet některou z aktivit, kterými je Thajsko proslulé.

Nejoblíbenější sporty v Thajsku

Mezi oblíbené sportovní aktivity v Thajsku patří hlavně vodní sporty jako třeba surfováníkiteboarding, plachtění, kayaking apod. Pokud vás láká něco klidnějšího, vyzkoušejte na dovolené v Thajsku třeba kurzy jógy nebo meditace.

Thajský box

Čekali jste na prvním místě nějaký vodní sport? Omyl! Thajským národním sportem je Muay Thai neboli thai box. V turistických oblastech najdete mnoho škol thajského boxu, kde se místní mistři věnují i výuce turistů.

Potápění a šnorchlování

Thajsko je zemí zaslíbenou milovníkům podmořského světa. Snad u každé turistické pláže najdete prodavače s výbavou na šnorchlování a často i nabídkou kurzů potápění. Potápěčské školy pro turisty organizují výlety na blízké ostrůvky omývané průzračnou vodou. Nejlepší potápěčské lokality v Thajsku jsou Surinské ostrovy v Andamanském moři – thajská Mekka potápěčů, ostrovy národního parku Mu Koh Similan, Koh Tao neboli „Želví ostrov“, záliv Maya Bay na Koh Phi Phi skládající se z korálového útesu, Koh Lan neboli „Korálový ostrov“ či Kata Beach na Phuketu.

Golf

Golfové hřiště v Thajsku

Thajsko se pyšní stovkami golfových hřišť nejvyšší kvality. Mnohé z nich patří k luxusním plážovým resortům, jiná jsou situována do klidnějšího prostředí daleko od davů turistů. Záleží, čemu dáváte přednost, v Thajsku si však vybere každý milovník golfové dovolené, ať už jde o začátečníka nebo pokročilého hráče. K nejznámějším golfovým hřištím v Thajsku patří Blue Canyon Country Club na Phuketu, Siam Country Club v Pattayi či Santiburi Golf na Koh Samui.

Nejlepší zábava v Thajsku

Thajské masáže

Myslíte si, že vás masáž nemůže ničím překvapit? Omyl! Ne nadarmo jsou thajské masáže proslulé po celém světě. Ruce Thajek či Thajců vypadají na první pohled jemně a slabě, ale věřte, že při uvolňováním svalů dokážou doslova zázraky. Tradiční thajská masáž navíc spočívá v nejrůznějším napínání, ohýbání a manipulaci s lidským tělem za účelem rozproudění energie po celém těle. Po thajské masáži si zkrátka budete připadat jako znovuzrození.

Kurzy thajské kuchyně

Nejen zkušení kuchaři mohou proniknout do tajů zdejší kuchyně. Thajská kuchyně je výtečná, pestrá a zdravá a zároveň velmi jednoduchá na přípravu. Ideální kombinace. Vyzkoušejte na dovolené v Thajsku některý z kurzů vaření thajských pokrmů pro turisty a naučte se připravit třeba Pad Thai, Tom Yum či Khao Pad. V turistických centrech se za atraktivní cenu nabízejí několikahodinové rychlokurzy, kde si osvojíte základní recepty z typických thajských surovin.

Legendární noční život po thajsku

Thajsko je celosvětově proslulým královstvím nočního života. Za zábavou, která nikdy nekončí a hudbou, která nikdy neutichá, sem míří turisté všech národností a věkových kategorií. Nejoblíbenějšími místy nočního života a večerních trhů v Thajsku jsou ostrov Phuket s proslulým centrem večerního života Patongem, metropole Bangkok s turistickou Khao San Road, rušné město Chiang Mai, populární letovisko Pattaya nebo ostrov překrásných pláží Koh Samui. I v dalších thajských turistických destinacích to ale žije až do pozdních ranních hodin!
Noční trh v Bangkoku
Thajské masáže

Zajímavé události, akce a svátky v Thajsku

Phuket Old Town Festival

Phuket, leden 2024
Festival Starého města Phuketu se každoročně koná v historickém centru. Všechny ulice v okolí Starého města se promění v pěší zóny, kudy proudí barevné průvody, a lemují je stánky s rozmanitým zbožím. Využijte jedinečnou příležitost ochutnat autentickou pouliční kuchyni, pobavit se s živou hudbou a tancem nebo se vydat na bezplatnou plavbu kanály.

Veletrh Wat Chalong

Phuket, od 1. do 29. února 2024
Veletrh se koná ve Wat Chalong, největším a nejnavštěvovanějším chrámu Phuketu. Jedná se o týdenní podívanou plnou barev, vůní, chutí a zvuků. Kromě stovek stánků se zbožím od oblečení a nábytku až po jídlo můžete zažít jevištní show, průvody, tance i lidové hry se zpěváky a loutkáři.

PELUPO Festival 2024

Pattaya, 1. až 2. března 2024
Vyhlášený hudební festival R&B, hip hopu a elektronické hudby se pořádá v klubu Siam Country. Každoročně se na něj sjíždí kapely a návštěvníci z celého světa.

Songkran

Thajsko, 13. až 15. dubna 2024
Songkran, thajský Nový rok, je nejdůležitějším festivalem v Thajsku. Vedle náboženských obřadů jsou charakteristickou součástí oslav vodní souboje. Ulice uzavřené pro dopravu fungují jako arény, kde se shromažďují davy lidí a cákají na sebe vodu z nádob či vodních děl. Kromě toho uvidíte i závody lodí, soutěže krásy, koncerty, procesí s obrazy Buddhy, lidová vystoupení, pouliční průvody a thajské tance.
 

Otázky a odpovědi k aktivitám v Thajsku

Co dělat v Thajsku?
Jaké jsou oblíbené sporty v Thajsku?
Jaký je thajský národní sport?
Kde je v Thajsku nejlepší noční život?