Kdy jet do Thajska. Počasí, teploty, srážky

Je v Thajsku teplo celý rok?

Thajsko má tropické podnebí s celoročně vysokými teplotami, díky čemuž lze prožít dovolenou v Thajsku s koupáním v moři kdykoliv. Jednotlivá období roku lze rozdělit na teplé období (od konce března do května), kdy teploty dosahují až 40 °C, chladné období (listopad až březen) s průměrnými teplotami do 30 °C (pro našince nejsnesitelnějšími) a tzv. monzunové období (zbytek roku), pro které jsou typické srážky, vlhko a teplo
Západ slunce v Thajsku

Kdy jet do Thajska? Nejlépe v „chladném období“

Thajsko má tropické podnebí, pro které jsou typické monzunové deště a vlhko. Vzhledem k rozlehlosti a členitosti země je počasí v různých částech Thajska odlišné. Díky celoročně vysokým teplotám lze prožít dovolenou v Thajsku s koupáním v moři kdykoliv, nicméně obecně nejvhodnějším obdobím pro návštěvu je tzv. „chladné období“ (listopad–březen), kdy průměrné teploty nepřesáhnou 30 °C a téměř neprší.

Nejtepleji je v dubnu, nejchladněji v prosinci a lednu 

Thajské teplé období, kdy teploty dosahují až 40 °C, trvá od konce března do května, chladné období s pro našince nejsnesitelnějšími teplotami panuje od listopadu do března. Zbytek roku je tzv. monzunové období, pro které jsou typické srážky, vlhko a teplo.

Období dešťů dovolené nebrání

V turisticky nejoblíbenější oblasti Thajska (střed Malajského poloostrova) jsou nejdeštivějšími měsíci květen a říjen. Na populárních ostrovech Koh Pha Ngan, Koh Tao a Koh Samui trvá období dešťů zhruba od půlky října do poloviny prosince. V severním a středním Thajsku panuje období dešťů mezi červnem a říjnem. Ani období dešťů však dovolené nebrání, prší spíše v noci a jen krátce.

Otázky a odpovědi o počasí v Thajsku

Které měsíce jsou nejlepší na dovolenou v Thajsku?
Jaké jsou teploty v Thajsku?
Jaká je teplota moře v Thajsku?
Kdy je v Thajsku období dešťů?
Jaký měsíc je v Thajsku nejteplejší?
Jaké jsou nejchladnější měsíce v Thajsku?
Kdy nejezdit do Thajska?